סינמטק חיפה מארח את הפסטיבל הבינלאומי לסרטי ספורט 2012

הפסטיבל הבינלאומי לסרטי ספורט

לראשונה בישראל יתקיים בסינמטק חיפה הפסטיבל הבינלאומי לסרטי ספורט 2012 – "SPOTRFILM FESTIVAL”, אירוע המשלב תרבות וספורט ומציג  לקהל הרחב את עולם הספורט במגוון סרטים דוקומנטריים ועלילתיים מהארץ והעולם. הסרטים שיעלו במסגרת הפסטיבל עוסקים בכל ענפי הספורט: כדורגל, גלישת גלים, פעלולי אוויר צניחה חופשית, רוגבי, איגרוף, בייסבול ופוטבול, ולצידם ישולבו פאנלים והרצאות בהשתתפות כוכבי ספורט ותקשרת בארץ. הפסטיבל יתקיים במשך ארבעה ימים בין 18-15 באוגוסט בשיתוף הפדרציה הבינלאומית לסרטי ספורט בקולנוע וטלוויזיה.

 

נשים שוברות שיא עולמי בצניחה - “Pink skies" 

 

בערב הפתיחה יתקיים פאנל בנושא "תרבות הספורט והכמיהה למצוינות" בהנחיית מורן ברק, עורכת ראשית של חדשות הספורט בערוץ הספורט, בהשתתפותם של יענקל'ה שחר בעלי מכבי חיפה, עו"ד אורי שילה מנכ"ל ההתאחדות לכדורגל, השופט הבינלאומי לירן ליאני, איתמר צ'יזיק, מנכ"ל מועדון מכבי חיפה  ואפריים גבאי, מנכ"ל הפועל חיפה בכדורגל ואחרים. לאחר הפאנל יוקרן הסרט “Jose Mourinho – The Best coach in the world” סיפורו של האגדה החיה בעולם הכדורגל,  ז'וז'ה מוריניו, מאמן ריאל מדריד.

 

למחרת (16.8) יתקיימו פאנלים בנושא "הישגים במקום הסברים" בהשתתפות שחקני כדורגל בכירים ופאנל אולימפי בנושא "מדליה ומורל לאומי" בהשתתפות ראשי הוועד האולימפי בישראל וספורטאים אולימפיים. ביום שישי (17.8) אבי מלר, שדרן ופרשן בכיר בערוץ הספורט ומרצה לתקשורת ירצה בנושא "אהבה על הדשא – איך ניצחה קדחת המגרש גם באיצטדיון וגם על המסך".

 

"היום ה-11: ניצולי מינכן 72"  - לציון 40 שנה לטבח באולימפיאדת מינכן

 

הסרטים אשר יוצגו בפסטיבל מביאים מבט מרתק אל על ענפי הספורט השונים ומביאים את סיפורם האישי של דמויות אגדתיות כמו מסלולו של שופט הכדורגל השוודי, מרטין האנסון, בסרט "The Reference”, סיפורו של אחת הדמויות השנויות במחלקת בעולם הכדורגל העולמי, מאמן ריאל מדריד ז'וז'ה מוריניו בסרט “Jose Mourinho – The best coach in the world", סיפורו של אחד המתאגרפים החשובים בהיסטוריה שרוב הקריירה שלו הוצלה על ידי מוחמד עלי, ג'ו פרייז'ר בסרט “Joe Frazier – When the smoke clears” וסיפור היריבות הגדולה בין שחקן הכדורסל של אינדיאנה, רג'י מילר לבין קבוצת הניו-יורק ניקס בסרט “Winning Time”.

 

כמו כן, יוקרנו סרטים החושפים סיפורים אישיים מרתקים כמו בסרט "Blind football boy”המספר את סיפורו של צעיר סיני אשר איבד את מאור עיניו כשהיה ילד ונלחם כדי להיות חלק מענף הכדורגל ולשחק בקבוצה בה כולם עיוורים ותלויים בחושיהם של האחרים על מנת לכבוש את שער הניצחון , הסרט "Miguels Haka” המביא את סיפורו המרגש של נער בן 15 הסובל מאוטיזם המשחק רוגבי, הסרט "My greatest story” על צעיר בן 19 שנולד נכה בגפיו התחתונות ומוצא נחמה ברגליהם של סוסים עליהם הוא רוכב והסרט “Pink skies” על 181 נשים מ-31 מדינות שנפגשות לשבור את השיא העולמי בצניחה חופשית למטרת התרמה למלחמה בסרטן את הסרט תכבד בדברי ברכה נציגת ארגון "אחת מתשע" בנוכחות צנחניות ישראליות שהשתתפו בצניחה ההיסטורית.

 

"לוחם" בכיכובם של טום הארדי 

 

הסרט “God went surfing with the devil” מביא מבט לא שגרתי על הסכסוך הישראלי-פלסטיני דרך עיניהם של צעירים שכל רצונם הוא לגלוש.

 

הסרט המייצג את ישראל הינו "היום ה-11: ניצולי מינכן 72" שיוקרן לציון 40 שנה לטבח הספורטאים באולימפיאדת מינכן והוא יוקרן בהשתתפות במאי הסרט משה ליניאדו פלג.

 

הסרט העלילתי שיוקרן במסגרת הפסטיבל הינו הסרט "לוחם" בכיכובם של טום הארדי, ניק נולטה וג'ניפר מוריסון על שני אחים המפלסים דרכם לזכייה בתחרות "ספארטה", תחרות אמנויות הלחימה החשובה בעולם.

 

סינמטק חיפה

שד' הנשיא 142, חיפה 34633

04-8353529

לאתר הפסטיבל: www.sportfilm.org.il 

 

|
|
|
|