צלם: רונית סבירסקי
כנאפה וטיול רינג'רים במג'דל שמס
צלם: רונית סבירסקי
סיור מודרך בין מטעי התפוחים והדובדבנים
צלם: רונית סבירסקי
סחר נחלה מכינה ארוחה דרוזית
צלם: רונית סבירסקי
ארוחה על המרפסת מול הנוף
צלם: רונית סבירסקי
תצפית על המושבה מהרחוב העליון
צלם: רונית סבירסקי
תפוחים שוחים בזרם

מתחילים מבראשית

מאת: רונית סבירסקי

 

למטיילים שמטפסים אל מרומי הגולן ממתין קיץ סואן. פעילויות של ליל ירח, מופעי אמנים ידועים באתרים מיוחדים, אירועים ביקבים, שייט לילי בירדן, ספארי לילה בג'יפים פתוחים וסיורים מודרכים בלילות צוננים. שני אתרים נוספים יספקו לכם תעסוקה משפחתית נעימה. האחד הוא מרכז המבקרים "בראשית-פירות הגולן", שבו נארזים פירות הגולן ונשלחים לשווקים. השני הוא פרויקט חדש שפתח את שעריו לפני כשבועיים בישוב הדרוזי מג'דל שמס.  מצפה לכם אירוח דרוזי מלבב וטיולי באגי בין מטעי התפוחים.

 

תפוחים גדלים על העצים

כשמסבירים לילד קטן שהפרי לא גדל בארגז של הסופר הוא תולה בנו עיניים חקרניות ותוהה על מה אנחנו מדברים. טיול לרמת הגולן יאפשר לכם לחשוף את הקטנטנים לתהליך גידול הפרי מהמטע ועד לקופסה שנשלחת לסופר. במרכז המבקרים "בראשית" בקיבוץ מרום גולן נאספים מידי יום פירות שמגיעים מבוסתנים ומטעים של יישובי הגולן והצפון. תפוחים, אגסים, קווי, אפרסקים, משמשים, ליצ'י, פטל, אוכמניות ודובדבנים. כל פרי בעונתו כשהפרי העיקרי הוא התפוח.

 

בריכת שחיה של פירות

חדר הקרנה צונן ואינטימי מציג סרטון שממחיש את הדרך שהפרי עובר מהמטע עד למדפים. לאחריו יוצאים לסיור מודרך באולמות המיון האוטומטי. אם למבוגרים תהיה הפתעה לאפרוחים זו ההצגה הכי טובה בעיר. תעלות מים ארוכות בהן משייטים תפוחים שנשטפים בדרכם אל מסלול המיון. מחשב משוכלל מזהה את צבעם, גודלם ומשקלם ומפריד ביניהם למסלולי מסע שונים. בסוף התהליך ממתינות האורזות שמכניסות את הפרי לתיבה או לאריזת פלסטיק בהתאם לסוגו. הסיור עובר בחדרי הקירור ומסתיים בחנות הבקרים שמציעה טעימה של פירות טריים, יינות ומוצרים גליליים. מחיר: 20 שקל למבוגר, 15 שקל לילד. המרכז פתוח ראשון-חמישי 14:30-08:30 ומומלץ לתאם מראש טל. 04-6961988

 

מיזם תיירות במג'דל שמס

ממרום גולן אפשר להצפין ליישוב הצפוני ביותר למרגלות החרמון, מג'דל שמס. על שיפולי ההר מעל עמק יעפורי ניצב מבנה עץ חדש מול נוף הררי ומטעי תפוחים ודובדבנים. לצדו עומדים חמישה רינג'רים מצוחצחים כולם בצבע כחול כהה וממתינים למטיילים. סאלח וסחר נחלה עם בניהם הבוגרים החליטו על מיזם תיירותי שמאפשר למטיילים להזמין חבילת אירוח על צרכיהם. הם מוכנים לארגן טיולי שטח, אירוח, לינה, טיולי באגי, עיסויים וארוחות דרוזיות ביתיות.

 

ארוחה דרוזית מול הנוף

סחר פותחת שולחן במרפסת מול הנוף או בישיבה על מחצלות במבנה שהקימו. היא מניחה מגשים גדולים של ממולאים, קובה ניה, עוף עם פתיתים ומרק לצדו, קציצות ירק, חציל אפוי עם עגבניות, מג'דרה, עלי סלק, סלט כרוב קצוץ ואלה שרוצים יכולים לקבל גם בשרים על האש מנתחי כבש ובקר. סחר מציעה גם אפשרות של סדנת בישול ולאחריה ארוחה.

 

טיולי באגי למרגלות החרמון

פעילות יומית מתאימה לקבוצות קטנות עד 40 מטיילים. ניתן לצאת לטיולי שטח רכובים על "באגי" במסלולים שמוכרים לתושבי המקום. תדרוך קצר מלווה בהסברים על נהיגה והתנסות עם הרכב קודמים ליציאה לשטח. המסלול עובר בתוך צמחייה ירוקה, בוסתני פרי ואדיות והרים תוך קבלת הסברים וציוני דרך. במהלך הטיול עוצרים לתצפיות נוף לעבר הגבול הסורי, החרמון וגבעת הצעקות. אתנחתא להתרעננות כוללת טעימת פרי בהתאם לעונה מדובדבנים, דרך פירות יער ותפוחים עסיסיים לצד פיתה דרוזית עם לבנה. טיול של שעה וחצי עולה 150 שקל לאדם וטיול של 3 שעות 250 שקל לאדם. הנהיגה מתאימה לבעלי רישיון נהיגה בתוקף.  בתיאום מראש טל. 050-5200222

 

|
|
|
|