צלם: נוי מסיקה
הפטנטים שישדרגו לכם את השינה בטיסה
צלם: נוי מסיקה
כרית תומכת לכל מצב
צלם: נוי מסיקה
אריזה קומפקטית
צלם: נוי מסיקה
כולל כיסוי עיניים
צלם: נוי מסיקה
מתאים לכל סוגי הכסאות
צלם: נוי מסיקה
נוח לנשיאה

ותודה שטסתם עם קפסולת שינה

מאת: רונית סבירסקי

 

סטודנטית לעיצוב תעשייתי ב-HIT, פיתחה "קפסולת שינה" לטיסות שנרשם כבר כפטנט. איך לא חשבו על זה קודם?

תם עידן תומכי הצוואר בטיסות, קבלו את הפטנט שישדרג לכם את השינה ויביא אתכם ליעד בלי צוואר תפוס. נוי מסיקה יצרה "קפסולת שינה" הנפתחת לכרית המתממשקת למושב הנוסע ורצועת נשיאה הנפתחת למדרך עבור הרגליים.

 

 קפסולת שינה במרומים     צילום: נוי מסיקה

 

התחרות הגדולה והוזלת מחירי הטיסות הביאו לירידה משמעותית בנוחות הישיבה בטיסות המוזלות והסדירות. הכיסאות צרים יותר והמרחקים בין שורות הנוסעים כמעט לא משאירים אוויר לנשימה. כריות תומכות צוואר מצליחות לייצב את הראש במידה מוגבלת ולא תמיד מונעות צלילה חופשית קדימה. פטנט נוסף שלא ברור איך לא פיתחו אותו קודם הוא הדום או רצועות להרמת הרגליים לגובה שמקל את הישיבה. מסיקה חשבה גם על זה ועיצבה קפסולת שינה שמורכבת משני חלקים.

 

ראש יציב

קפסולת הראש נפתחת לכרית המתממשקת למושב הנוסע. היא מעניקה תמיכה לראש ולצוואר של יצנח לימין או לשמאל והרעיון המעולה הוא שיש לה רצועה קדמית שמכסה את העיניים ומונעת את נפילת הראש קדימה. הרצועה הקדמית רחבה ופותרת גם את הצורך במגן עיניים. הקפסולה מעוצבת ב"גזרת גופייה" ועשויה בדים אלסטיים שמאפשרים הלבשה על הכיסאות השונים בהתאם למושב וסוג המטוס. במטוסים שבהם ישנם מסכי טלוויזיה על מסעד הכיסא הקפסולה מתממשקת בצורה שאינה פוגמת במהלך הצפייה עבור הנוסע שיושב מאחור. 

 

 משענת ראש "שמתלבשת" על מסעד הכסא      צילום: נוי מסיקה

 

רגליים למעלה

הפיתוח השני נועד לקצה השני של הגוף. רצועת נשיאה שנפתחת למדרך עבור הרגליים וניתנת לחיבור למגש המטוס. היא מאפשרת נדנוד של הרגליים למניעת הרדמות ויש לה בליטות רפלקסולוגיות שמגבירות את החיכוך עם כף הרגל ומשפרות את זרימת הדם. שדרוג נוסף, מאפשר לשנות את גובה המדרך בהתאם לגובה המשתמש ולתנוחת הישיבה הרצויה.

מסיקה לא הסתפקה בחוויית משתמש נקודתית וחשבה גם על פתרון יצירתי לגבי אריזת המוצרים. צמד הפטנטים נארז יחד לקפסולת נשיאה קומפקטית. המדרך מתקפל, והחלק המשמש להארכה או קיצור הרצועה בזמן "מצב טיסה" הופך לאבזם המהדק את הקפסולה בזמן נשיאתה.

 

 רצועה מתכוונת להרמת הרגליים     צילום: נוי מסיקה

 

קפסולת השינה של נוי מסיקה מוצגת בתערוכת הבוגרים של HIT מכון טכנולוגי חולון. התערוכה תהיה פתוחה עד 1 באוגוסט בימים ראשון, שני, רביעי, חמישי 22:00-16:00, בימי שלישי 22:00-10:00 ושישי, 13:00-10:00.

 

|
|
|
|