כל אירועי פסטיבל "קול המוסיקה", בגליל העליון

 פסטיבל "קול המוסיקה" בגליל העליון 2011

 

פסטיבל "קול המוסיקה" בגליל העליון מתקיים זו השנה ה-27 בין התאריכים ה- 30-25 ביולי. לראשונה יכלול הפסטיבל אירועי מוסיקה לילדים ואירוע מיוחד בהשראת יצירותיו של המחזאי חנוך לוין. בתוכנית הפסטיבל ינוגנו יצירות ממיטב המוסיקה הקאמרית, מוסיקה ישראלית ויצירות קלאסיות שיבוצעו על ידי נגנים מקומיים ואורחים. החזרות פתוחות לקהל הרחב באולמות ועל רחבות הדשא. ערב חנוך לוין יבוצע כ"אנסמבל סירנות" בליווי פסנתר ובהשתתפות השחקן אלברט כהן. הקונצרטים יתקיימו בכפר בלום, חצר תל חי, קיבוץ עמיר ואיילת השחר.

 

 

 

 

 

תאריך

יום

מקום

שעה

פירוט

מחיר

21-30/7

חמישי-שבת

מרכז קלור

 

סמינר לכלי מיתר של האקדמיה למוסיקה ולמחול ירושלים. כיתות אמן וחזרות פתוחות

ללא תשלום

25/7

שני

אולם קלור

11:00

צלילי צ'לי. באך: סוויטה לצ'לו סולו בדו מינור מס' 5, רי"ב 1011, בעיבוד לשני צ'לי. וילה לובוס: בכיאנס ברזיליירס מס' 1. ברדנשווילי:  Walking on a ropeלרביעיית צ'לנים

יוני רכטר: מחזור שירים, בעיבוד דור מגן. מקס ברוך: כל נדרי, גירסה לאנסמבל צ'לנים. וילה לובוס: בכיאנס ברזיליירס מס' 5 .

צבי פלסר, הלל צרי, אורפיאו מנדוצי, אורי ורדי – צ'לו

70 ₪

25/7

שני

אולם קלור

17:00

רסיטל ווקאלי מאהלר: שירי ריקרט, ליסט: סונטות של פטררקה, ברבר: דובר ביץ', אופ' 3, נילסן: שירים, אופ' 10 ואופ' 4, ויליאם בולקום: שירי קברט, יוהאנס מנוב (דנמרק) – בריטון, עידו אריאל – פסנתר, ז'או דונג וונג – כינור, צבי כרמלי – ויולה, אורי ורדי – צ'לו

90 ₪

25/7

שני

אולם קלור

21:00

אסור לי לשיר- חנוך לוין – הקונצרט. מיטב הפזמונים עם מלותיו המושחזות של המחזאי, בלבוש מרענן. ה'סירנות' - הידועות בקולות הנפלאים ובשמחת השירה המדבקת שלהן, מחברות בטבעיות את התיאטרון לקלאסיקה יחד עם השחקן-זמר דרור קרן. בתוכנית: 'באשר אלך, הולך ביג טוחעס איתי', 'לונדון לא מחכה לי'... 'הילד חולם', 'אשכבה', 'פעורי פה', 'הילדה חיותה ראתה ממותה', 'אהובתי כאן חושך'. מאת המלחינים: יוסי בן נון, עמית פוזננסקי, יוסף ברדנשווילי, דני הנדלסמן, אלכס כגן. אנסמבל סירנות בניצוח שוש לגיל, שחר בורק – פסנתר

בהשתתפות השחקן אלברט כהן.

90 ₪

26/7

שלישי

מרכז קלור

9:30

באך בבוקר - קונצרט קצר של מבחר מתוך סונטות, פרטיטות, סוויטות ואינוונציות

ללא תשלום

26/7

שלישי

אולם קלור

11:00

Take 1   - גרסאות קטנות ליצירות גדולות. ברהמס: סונטה לשני פסנתרים, אופ' 34 ב (עיבוד של החמישיה בפה מינור, אופ' 34). ראוול: קדיש. ברהמס: שישייה מס' 1 בסי במול מז'ור, אופ' 18, בעיבוד קירשנר לשלישיית פסנתר. טמי קנזאווה ויובל אדמוני – דואו פסנתרנים. מירי ימפולסקי, אוהד בן ארי, פסנתר יוהאנס מנוב (דנמרק) – בריטון, ז'או דונג וונג – כינור, הלל צרי -  צ'לו

90 ₪

26/7

שלישי

מרכז קלור

16:30

קונצרט קליידוסקופ שלושה רסיטלים המנוגנים בו זמנית בשלושה חללים; הקהל עובר מחלל לחלל. מוצרט: סונטה לפסנתר ולכינור בסול מינור, ק' 379. בטהובן: סונטה בלה מז'ור לצ'לו ולפסנתר, אופ' 69. מוצרט דואו בסי במול מז'ור, ק' 424 אלכסנדר פבלובסקי, רועי שילוח – כינור, מירי ימפולסקי, אריאל הלוי – פסנתר, אברי לויתן –  ויולה

90 ₪

26/7

שלישי

אולם קלור

21:00

אנסמבל מיתר – ערב קברט. מלחינים ידועים ביצירות נדירות. עמית גילוץ: מתוך "החתול הציל את חיי", קריאה מוסיקלית בכתבי דליה רביקוביץ' לקול ולאנסמבל. קורט וייל: רביעיית מיתרים מס' 1, אופ' 8. הנס אייזלר: "ושוב לא אראה", בתזמור אראל פז. קורט וייל: "שיר האיים החומים" מהמחזה "איי הנפט", בתזמור אראל פז. ארנולד שנברג: מתוך "שירי קברט", בתזמור דור מגן. הנס אייזלר: שביעייה מס' 2, "קרקס" (מיועד לשמש פסקול לסרט של צ'ארלי צ'פלין). איילת אמוץ – זמרת, חברי אנסמבל מיתר

עמית דולברג – מנהל אמנותי, פסנתר

90 ₪

26/7

שלישי

אולם קלור

23:00

הקרנת הסרט הקרקס - צ'ארלי צ'פלין

ללא תשלום

27/7

רביעי

מרכז קלור

09:30

באך בבוקר - קונצרט קצר של מבחר מתוך סונטות, פרטיטות, סוויטות ואינוונציות

ללא תשלום

27/7

רביעי

אולם קלור

11:00

רסיטל לגיטרה סולו. אנטוניו חוזה: סונטה. מיגל יובט: ארבעה שירי עם קטלוניים. פונסה: סונטה דרומית. אטנס אורקוזונוב: סונטה מס' 1. אגוסטין בריוס: שלושה קטעים.

פיאצולה: חורף, מתוך ארבע העונות בבואנוס איירס, בעיבוד סרגו אסאד. דושן בוגדנוביץ': שש זוטות בלקניות

זורן דוקיץ' (קרואטיה) – גיטרה.

70 ₪

27/7

רביעי

קלור ירוק

15:00

הדיבוק – מפגש לקראת ביצוע הבכורה הישראלי עם המלחין עופר בן אמוץ. בהשתתפות מקהלת הגליל העליון בניצוח רון זרחי.

ללא תשלום

27/7

רביעי

בית העם

17:00

Take 2. ברהמס: חמישייה בפה מינור, אופ' 34, צבי אבני: קדיש, על פי ראוול, לצ'לו ולאנסמבל כלי קשת. ברהמס: שישייה בסי במול מז'ור, אופ' 18. מירי ימפולסקי – פסנתר, אלכסנדר פבלובסקי, רועי שילוח – כינור, צבי כרמלי – ניצוח, אברי לויתן, באטריס מוטלה  –  ויולה, צבי פלסר, אורפיאו מנדוצי, אורי ורדי, הלל צרי – צ'לו.

120 ₪ / 130 ₪

27/7

רביעי

מדשאת בית העם

19:00

קפה קונצרט עם משתתפי הסמינר לכלי מיתר של האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים

 

27/7

רביעי

בית העם

21:00

הקלאסישלהקלאסיקה. נוריתגלרון –  זמרת; גילשוחט – פסנתר. יצירות קלאסיות של גדולי המלחינים הקלאסיים - מוצרט, שוברט, באך, לצד קלאסיקות ישראליות למילותיהם של רחל, זך, אלתרמן, רחל שפירא ואחרים בלחניהם של וילנסקי, ארגוב, רכטר, גרוניך, וירצברג ומלחיני רוק-פופ ששיתפו פעולה עם גלרון במהלך השנים כגון אביב גפן; כל אלה בלבוש חדש ומסקרן בעיבודו ובנגינתו של גיל שוחט.

120 ₪ / 130 ₪

28/7

חמישי

אולם קלור

09:30

באך בבוקר – הפסנתרן גיל שוחט מגיש מיצירות יוהאן סבסטיאן: טוקאטה במי מינור, רי"ב 914, טוקאטה ופוגה ברה מינור, רי"ב 565, פרלוד ופוגה בפה מינור, רי"ב 857 מתוך הפסנתר המושווה, כרך ראשון, קונצ'רטו לפסנתר מס' 1 ברה מינור, רי"ב 1052, גרסה לפסנתר סולו וקדנצות מאת גיל שוחט.

30 ₪

28/7

חמישי

אולם קלור

11:00

קונצרט וריאציות 1. מוצרט: רביעיית חליל בדו מז'ור, ק' 285 ב. ברדנשווילי: מטמורפוזות, לצ'לו ולפסנתר. בטהובן: וריציות קקדו לשלישיית פסנתר, אופ' 121 א, מסיאן: וריאציות לכינור ולפסנתר. פייר סנקן: נושא ווריאציות לנבל סולו. מירי ימפולסקי, אוהד בן ארי – פסנתר. משה אפשטיין – חליל, רועי שילוח, אלכסנדר פבלובסקי, ז'או דונג וונג – כינור, הלל צרי, צבי פלסר, אורי ורדי, אורפיאו מנדוצי – צ'לו, סיוון מגן – נבל.

90 ₪

28/7

חמישי

מרכז קלור

15:00

הקרנת הסרט "יומנו של נער שנעלם" עם איאן בוסטרידג' ותומס אדס.

ללא תשלום

28/7

חמישי

בית העם

17:00

הדיבוק – אופרה קאמרית מאת  עופר בן אמוץ. בכורה ישראלית. אילן תורן – במאי, יחיאל אורגל – עיצוב בימה ותאורה, יהלי תורן- סופרן, דייויד סררו (צרפת) בריטון, אפרת לוי – פסנתר, גלעד הראל – קלרנית, מתן דגן – כינור, אלרואי לוריא – צ'לו, עופר בן אמוץ – כלי נקישה. בהשתתפות מקהלת הגליל העליון בניצוח רון זרחי.

120 ₪ / 130 ₪

28/7

חמישי

מדשאת בית העם

19:00

קפה קונצרט: תשוקה ואש במאה העשרים.  פיאצולה: בורדל, מועדון לילה מתוך "ההיסטוריה של הטנגו" פוגה ומיסטריו. איבר: קטע ביניים, מיו: ברזילירה מתוך "סקרמוש", רודריגו: שני מדריגלים של אהבה, דה פאייה: ריקוד ספרדי מתוך "החיים הקצרים", ריקוד האימה, פנטומימה, מחול האש מתוך "האהבה הקוסמת", שבעה שירי עם ספרדים. יעלה אביטל – סופרן, שלישיית הכרם: דפנה פלד – חליל, גיא מאיר,  גדעון ברטלר – גיטרה.

 

28/7

חמישי

מפעלי אקרשטיין א. תעשיה צח"ר

ראש פינה

20:30

קובי אוז "מזמורי נבוכים". המופע מלווה את האלבום "מזמורי נבוכים" שכולל את שיריו האהובים והמוכרים של קובי מימי טיפקס ושירים חדשים בדגש יהודי ועיבוד יחודי,

אליהם קושר קובי מדרשונים קטנים, חלקם עתיקים וחלקם אישיים. בליווי: ג'וני קורן; פסנתר, אקורדיון וקולות, רעי צעדי; גיטרה וקולות, אדם מדר; מנדולינה, כינור, חליל, חצוצרה, קולות ועוד.

75 ₪

28/7

חמישי

בית העם

21:00

קונצרט וריאציות 2. שומן: אנדנטה ווריאציות לקרן, שני פסנתרים ושני צ'לי, אופ' 46. ארנסקי: רביעייה בלה מינור לכינור, ויולה ולשני צ'לי, אופ' 35. ריכרד שטראוס: מטמורפוזות. מירי ימפולסקי, אוהד בן ארי, אלכסנדר פבלובסקי, ז'או דונג וונג – כינור, באטריס מוטלה – ויולה, חזי ניר – קרן יער, הלל צרי, צבי פלסר, אורפאו מנדוצי – צ'לו.

120 ₪ / 130 ₪

28/7

חמישי

חורשת בית העם

23:00

חגיגה לסיומו של יום, שיחה מודגמת עם וירטואוז החצוצרה סרגיי נקריאקוב (גרמניה).

40 ₪

29/7

שישי

אולם קלור

10:00

הדור הבא – רסיטל. זוכי תחרויות האביב 2010. ינאצ'ק: סונטה לכינור ולפסנתר. ברהמס: סונטה לכינור ולפסנתר מס' 2 בלה מז'ור, אופ' 100. מוצרט: סונטה לפסנתר ולכינור בדו מג'ור, ק' 303. פולנק: סונטה לכינור ולפסנתר. בן חיים: אימפרוביזציה ומחול, אופ' 30. קובי מלכין – כינור, רפאל סקורקה – פסנתר.

30 ₪

29/7

שישי

בית העם

12:00

מצ'כיה באהבה – מיצירות אנטונין דבוז'ק. דבוז'ק: חמישיית פסנתר בלה מז'ור, אופ' 81. סרנדה לכלי קשת במי במול מז'ור, אופ' 22. מירי ימפולסקי – פסנתר, אלכסנדר פבלובסקי, ז'או דון וונג, רועי שילוח – כינור, באטריס מוטלה – ויולה, הלל צרי, צבי פלסר – צ'לו. תזמורת קאמרית של מורי ומשתתפי הסמינר לכלי מיתר של האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים.

120 ₪ / 130 ₪

29/7

שישי

מרכז קלור

15:00

קונצרט תלמידים – סיכום סמינר

ללא תשלום

29/7

שישי

בית העם

17:00

פעמון הדרור - רסיטל לחצוצרה ולפסנתר. טורצ'ינסקי: קפריצ'ו. פורה: לאחר חלום. שופן: ברקרולה. מקס ברוך: כל נדרי. שומן: קטעי פנטסיה, אופ' 73. שוברט/ ליסט: ואלס קפריס. פולנק: שתי נעימות. בליני/ ארבן: ווריאציות על נושאים מהאופרה "נורמה", סרגיי נקריאקוב (גרמניה) – חצוצרה, מריה מאירוביץ' (גרמניה) – פסנתר.

120 ₪ / 130 ₪

29/7

שישי

בית העם

20:30

יומנו של נער שנעלם – מחזור שירים מאת ליאוש ינאצ'ק. קונצרט לזכר זאב שטיינברג ז"ל. הפקה מיוחדת לפסטיבל בעיבודו של זאב שטיינברג. יוליה פבזנר – במאית, אביב רון – מנצח, לדיסלב אלגר (צ'כיה) – טנור, סולנית (אלט) תפורסם, אלי גורנשטיין – קריין. אנסמבל כלי של מורי ומשתתפי הסמינר לכלי מיתר של האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים ונגנים אורחים.

120 ₪ / 130 ₪

29/7

שישי

אולם קלור

22:30

אלי גורנשטיין. שירי המשוררים חלפי, ישורון, עמיחי, אבידן, ויזלטיר, רביקוביץ' ועוד, בלחנים מאת רכטר, גרוניך, ידוב ואחרים מאלבום הבכורה החדש של גורנשטיין, בליווי שלושה נגנים. גיא וינגרטן, ניהול מוסיקלי וקלידים; אדם בן עזרא, בס; טל כהן, תופים.

70 ₪

30/7

שבת

אולם קלור

09:30

באך בבוקר - קונצרט קצר של מבחר מתוך סונטות, פרטיטות, סוויטות ואינוונציות.

ללא תשלום

30/7

שבת

בית העם

11:00

קונצרט סיום  לזכר יקירי הפסטיבל דני פלדר, טיבי פורת ואביב לוין ז"ל. ברהמס: שלישיית קרן במי במול מז'ור, אופ' 40. ברדנשווילי: נקודות. יוני רכטר: מחזור שירים, בעיבוד דור מגן. וילה לובוס: מתוך בכיאנס ברזיליירס מס' 1. באך: קונצ'רטו לשני כינורות ולתזמורת ברה מינור, רי"ב 1043. אריה בר דרומא – Run in circles . אוהד בן ארי – פסנתר, ז'או דונג וונג, רועי שילוח, אלכסנדר פבלובסקי – כינור, באטריס מוטלה – ויולה, חזי ניר – קרן יער, הלל צרי, צבי פלסר, אורפיאו מנדוצי – צ'לו, אנסמבל כלי של מורי ומשתתפי הסמינר לכלי מיתר של האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים.

120 ₪ / 130 ₪

30/7

שבת

אולם קלור

15:00

קונצרט סיום - הסמינר לכלי מיתר של האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים.

ללא תשלום

 

פסטיבל קול המוסיקה לילדים 28-30/7/11 

תאריך

יום

מקום

שעה

פירוט

מחיר

28/7

חמישי

חורשת נווה קרני בקיבוץ עמיר

20:00

מופע פתיחה: "דני סנדרסון במופע לכל המשפחה". במופע מבצע סנדרסון את להיטיו מכל השנים, והתקופות שהפכו לקאלט במוסיקה הישראלית.

50 ₪

29/7

שישי

מרכז קלור

10:00

מופע ילדוג'אז 

 

29/7

שישי

קלור ירוק

11:00-13:00

"סרנדה לימונדה" בהנחיית צבי פלסר

 

20 ₪

29/7

שישי

מדשאות בית העם

17:00-21:00

חצר מוסיקלית

תחנה ראשונה:  תזמורת איש אחד – פול מור :פסל סביבתי  פושט צורה והופך לתזמורת באמצעות נגינה, משחק, סיפור והומור.הקהל מתוודע לשורשי המוסיקה אמריקאית ולסגנונותיה: ג'אז, בלוז, מוסיקת עם, מוסיקת קאנטרי ועוד...המופע מפגיש ילדים ומבוגרים עם מוסיקה באמצעות חוויה מוסיקלית יוצאת דופן ומשעשעת.

תחנה שנייה: סדנת בניית כלי נגינה"צליל וטבע" בניית כלי נגינה מחומרי טבע,  מופע-"בתוף מיתר וחליל"-מופע עם שירים,מקצבים וכלי נגינה מהעולם,בשיתוף הקהל. עם שני מוסיקאים,שירה נעם י ואליזה-מתופף מחוף השנהב.

תחנה שלישית:קסם הכינור בקטעים מוכרים ואהובים. מופע מוסיקאלי לכל המשפחה- גל אקשטיין-כנר

ללא תשלום

29/7

שישי

חצר תל חי

19:45

קבלת שבת מוסיקלית וטיול עששיות בחצר תל חי: טיול עששיות לאור ירח מחצר תל חי לכפר גלעדי בשביל הפצועים ובסיומה קבלת שבת מוסיקלית תחת כיפת השמיים.

40 ₪

29/7

שישי

חצר תל חי

20:30

קבלת שבת מוסיקלית וטיול עששיות בחצר תל חי: טיול עששיות לאור ירח מחצר תל חי לכפר גלעדי בשביל הפצועים ובסיומה קבלת שבת מוסיקלית תחת כיפת השמיים.

40 ₪

30/7

שבת

ואדי קיבוץ אילת השחר

10:00-14:00

מסע קסום ביער המוסיקלי: מסע העובר בארבע תחנות מוסיקליות-תיאטרליות. התחנות יופעלו ע"י קבוצת תאטרון "בלבלו".

35 ₪

 

 

לפרטים נוספים על האירועים: 04-6816570

להזמנת כרטיסים: 03-6045000 , 8965*

www.kol-hamusica.org.il