יחיעם: מופעים, סדנאות, תיאטרון רחוב ופעילויות באווירת ימי הרנסנס

הרנסנס חוזר ליחיעם

מאת: עינת לוי

 

פסטיבל הרנסנס המסורתי יתקיים במבצר יחיעם בחול המועד סוכות, 18-17באוקטובר. הפסטיבל, אשר מתקיים זו השנה ה-19 יכלול מופעים מוסיקאליים של אמנים והרכבים ישראליים ובינלאומיים, קונצרטים של מוסיקה קלאסית מתקופת הרנסנס, מופעי מקהלות, סדנאות יצירה, תיאטרון רחוב, אמנות רחוב אומנים ובעלי מלאכה, מספר סיפורים, סדנאות לבניית כלי נגינה ושלל פעילויות באווירת תקופת ימי הרנסנס.

 

אירועי חוצות ברוח הרנסנס

 

כלים עתיקים וזמרים ישראלים

מופע הפתיחה "פולק בארוק" יתקיים ביום ראשון, 16 באוקטובר, בשעה 20:30 על מרפסת מבצר יחיעם. תזמורת "בארוקדה" המנגנת על כלים מתקופת הרנסנס שנבנו על ידי הנגנים עצמם, במופע עם הסולנית זמרת הסופרן יעלה אביטל, עם שירים מכל הזמנים: מהרנסנס דרך נעימות לדינו, טנגו ומנגינות מתקופת הבארוק. ביום שני, 17 באוקטובר, בשעה 21:30 הזמרת חוה אלברשטיין במופע על מרפסת המבצר עם מבחר קלאסיקות ושירים אהובים מכל הזמנים, וביום שלישי, 18 באוקטובר, בשעה 12:00 להקת המחול הקיבוצית במופע "Kיבוצית 360", מופע חוויתי לכל המשפחה, חווית מחול שיוצרת מתח ואנרגית שיא באמצעות 12 רקדנים, תיאטרון זירה ודיאלוג בין שפת התנועה הייחודית ללהקת המחול הקיבוצית והקהל.

 

אז מה צפוי לנו במסגרת אירועי החוצות במבצר יחיעם?

 

מופעים מוסיקאליים - גמר תחרות החליליות הארצית אשר תגלה את הנגנים המבטיחים של הדור הבא ותחשוף בפני הקהל את הרפרטואר העשיר של כלי הנגינה. "אנסמבל פואגו" המנגן מוסיקה וירטואוזית קלאסית ועממית מספרד מתקופת הרנסנס דרך הקלאסי ועד הפלמנקו והמוסיקה הצוענית. המופע "תרופת אהבה"- מופע מחווה לסיפורי עם ולשירי עם מרחבי העולם. "קפה בכיף" מקהלת אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל-אביב. המופע "סוף הוא תמיד התחלה" של מקהלת גוונים מקהלתה הייצוגית של רמת-גן. קונצרט "ריקודים למלך צרפת". המופע "צלילי הנודדים" של אנסמבל טודלה. המנצחת הברזילאית מירנה הרצוג במופע "ברזיל:רוח וים" יחד עם אנסמבל פניקס.

 

מופעים מוסיקליים

 

מופעי חוצות וסיורים מודרכים

תיאטרון רחוב -  "קבוצת בלבלו" לתיאטרון רחוב תציג לאורך היום מופעי תיאטרון רחוב ברוח הרנסנס בשיתוף ובהפעלת קהל הצופים. מספר סיפורים- מתחת לעץ החרוב בכניסה למבצר, מספר סיפורים יספר אגדות וסיפורים מתקופת הרנסנס בשיתוף הילדים והקהל. החל מהשעה 11:00, בכל שעה עגולה.  יריד כלי נגינה- מבחר כלי נגינה מיוחדים מכל העולם יוצגו לקהל. כל הכלים מיוצרים בעבודת יד ומגיעים ממדינות אקזוטיות שונות בעולם, לרבות אינדונזיה, וייטנאם, הפיליפינים ותאילנד. סיורים מודרכים -  סיור מודרך ברחבי המבצר שיחשוף את סיפורו המרתק של המבצר מהתקופה הצלבנית ועד מלחמת השחרור, כולל תצפית אל הגליל והכרמל, מעבר בבונקרים ובתעלות המבצר. בין השעות 16:00-10:00 כל שעה עגולה.

 

יריד איכרים ובעלי מלאכה

רחוב אומנים ובעלי מלאכה -  תצוגה של אומנים ובעלי מלאכות קדומות אשר יעבדו, יציגו ויפעילו את הקהל בעבודה בחומרים שונים בשיטות של פעם, ביניהם: עבודה בעור מול הקהל, יצירת כלי חרס בעזרת אבניים, סדנת חרש ברזל והדגמה בעבודת ברזל, אמן ניפוח זכוכית שידגים לעיני הקהל את מלאכת ניפוח הזכוכית, סדנת ייצור נייר בשיטות עתיקות מחומרים טבעיים ונגר מקצועי שיעבוד וידגים לעיני הקהל, כולל סדנאות לעבודה בעץ לקהל הרחב. אירועי החוצות יתקיימו במהלך ימי הפסטיבל בין השעות 17:00-10:00. עוד בשטח הפסטיבל יריד איכרים גלילי, מתחמי מכירת מזון וסוכה כשרה לשימוש הקהל.

 

מחיר כרטיס כניסה לפסטיבל (לאירועי היום בין השעות 10:00 – 17:00) הינו 30 שקל לאדם, למנויי רשות הטבע והגנים 40 שקל למשפחה. המחיר כולל כניסה למבצר והשתתפות במגוון הקונצרטים, המופעים, ההצגות ושלל הפעילויות שיתקיימו לאורך כל היום. הסדנאות ברחוב האומנים ובעלי המלאכה ומופעי הערב בתשלום נפרד. לאורך היום ייצאו הסעות ללא תשלום הלוך ושוב מנהרייה למבצר יחיעם.

 

למידע נוסף: מטה הפסטיבל 04-9521175   ובאתר www.lagalil.com 

|
|
|
|