סיורים בעקבות ספרים

עשרות סיורים בעקבות ספרים יתקיימו מצפון עד דרום, במסגרת אירועי "ישראל קוראת" לציון חודש הקריאה והספרות. הסיורים יתקיימו החל מה-11 במאי ועד ה-23 ביוני בכל רחבי הארץ: ראש פינה, חיפה, תל אביב, זכרון יעקב, יפו העתיקה, שפלת יהודה, כנרת, קרית טבעון, נהלל ומקומות נוספים. הסיורים, המתקיימים זו השנה השלישית ביוזמת משרד התרבות והספורט ומרכז הספר והספריות, מציעים הזדמנות לצאת למסע בעקבות המקומות והאתרים, בהשראתם ועליהם נכתבו נכסי צאן הברזל של הספרות הישראלית.

 

 מציירים סיפור בנחל אלכסנדר

 

יוצאים למסע בנבכי העלילה

חובבי הקריאה מוזמנים ליהנות מחוויה אישית מרתקת ולהצטרף למסע בנבכי העלילות והסיפורים המוכרים, במקומות בהם מתרחשת עלילת הספר או שהניחו את ההשראה לכתיבתו. חלק מסיורים יהיו מתאימים לילדים ורובם הגדול למבוגרים. כל הסיורים בעלות סמלית של 10 שקל למבוגר וללא תשלום לילדים. כל סיור יימשך בין שעתיים לארבע שעות והוא יודרך על ידי מדריכים מוסמכים. חלק מהסיורים יסתיימו במפגש עם הסופר או עם המוסיקאי.

 

האגדות, הגיבורים והמקומות 

במסגרת הסיורים, נתחקה אחר אגדות מיתולוגיות בסמטאות יפו העתיקה, נגלה את ירושלים בעקבות יוסי בנאי ומשפחתו, נחייה את סיפור הקרב ההרואי של דוד וגוליית בשפלת יהודה, נסייר בין בתי האבן המשוחזרים של ראש פינה בעקבות צפניה ויחיאל סילס, גיבורי הרומן "גיא אוני", נטייל במשעוליה של חיפה, בשכונת הדר כרמל, טיילת פנורמה והעיר תחתית, בעקבות סיפורי הרומן של יהודית תמיר "סיפורי בתים ואנשים", נעקוב בתל אביב, אחר תולדותיה ומעלליה של חבורת הילדים הנועזת חסמב"ה (חבורת סוד מוחלט בהחלט), שכיכבה בסדרת ספריו של יגאל מוסינזון ונאבקה לשחרור ארץ ישראל מידי הבריטים ונצא לסיור מרתק בלטרון בעקבות ספרו המותח של רם אורן. באזור הדרום, ניצנה וסביבותיה, נצא לסיור בעקבות איש הרוח - אריה לובה אליאב - עם המשורר איתן קלינסקי. במדרשת בן גוריון ייערך סיור בעקבות דוד בן גוריון ושירי המדבר, בקרית טבעון נצא בעקבות "אנשי בראשית" - אלכסנדר זייד וחבורת הרועים. סיור מעניין יתקיים בכפרי דרוזים בגליל המערבי בעקבות "גלגול כפול" מאת שריף סעד.

 

 

 בין בתי האבן המשוחזרים של ראש פינה בעקבות גיבורי "גיא אוני" (צילום: רונית סבירסקי)

 

בעקבות ספרים לילדים

גם ילדים ייהנו ממגוון סיורים בעקבות ספרים, אשר יכללו גם שעות סיפור, סדנאות כתיבה וציור, הפעלות דרמה ופעילות נוספות. בין הסיורים האלו ניתן למצוא: "מציירים סיפור בטבע" סיור בנחל אלכסנדר שיכלול סדנת ציור וכתיבה בהשראה אימפרסיוניסטית, ציור נופי הנחל בשילוב שעת הסיפור "לוטי וטרי גורי הלוטרה" של מירי לשם-פלאי. סיור ביערות הכרמל בעקבות סיפורי הילדים  "הדרקון אפרים", "מיץ פטל" ו"טרוף אותי" בשילוב דרמה וסיפורים בחורש וטבע ביערות הכרמל, הר שוקף ושלוחת ערקן.

 

כל הפרטים על הסיורים ורישום מוקדם (חובה) ניתן לעשות באתר האינטרנט

של חודש הקריאה:  www.booktrips.co.il, הרשמה באמצעות מוקד טלפוני 073-2266672

 

|
|
|
|