צלם: באדיבות גן לאומי בית שאן
לילות שאן - זמרים ישראלים ובינלאומים ברחבי בית שאן ובעתיקות שאן
צלם: לירון מלול
אור כהן בערב הפתיחה של פסטיבל "לילות שאן"

הלילות של בית שאן

העיר בית שאן לובשת חג בסוכות בפסטיבל "לילות שאן", עם מופעי אמנים ישראלים ובינלאומיים, אירועי חוצות, מוקדי הופעות ברחבי העיר ופעילויות לכל המשפחה. הפסטיבל ייפתח ביום רביעי, ה-3 באוקטובר, במתחם הסראיה העתיק בערב הצדעה לאמני בית-שאן הצעירים בהנחיית הדר לוי ובהשתתפות אור כהן כוכב The voice, אבי עשור ואביעד תורג'מן. בהמשך הערב, בתיאטרון הרומי יתקיים מופע של התזמורת האנדלוסית הים תיכונית אשקלון בהנחיית ג'קי לוי ובהשתתפות שלומי סרנגה, אמיל זריהן ומישל כהן.

 

מופעים בתיאטרון הרומי - "לילות שאן" (צילום באדיבות גן לאומי בית שאן)

 

ביום חמישי, ה-4 באוקטובר, החגיגה נמשכת במתחם הסראיה בו יתקיים מופע של להקת הברירה הטבעית וצמד רעים ובהמשך הערב המופע המרכזי של משה פרץ "זיקוקים" בתיאטרון הרומי. בערב שיסתיים במסיבת "טברנה" עם הזמר היווני טריפונס בישיבה סביב שולחנות במתחם הסראיה. את הפסטיבל תנעל הופעה של כנסיית השכל שתתקיים במוצאי שבת, ה-6 באוקטובר, בפאב הפינה שבקיבוץ חמדיה כחלק משיתוף פעולה אזורי עם עיריית בית שאן.

 

אמנות, אוכל ויין

במהלך ימי הפסטיבל (4-3 באוקטובר) יפעל ה"סקיתומקרט" במתחם הסראיה, יריד של אמנות אוכל ויין מתוצרת מקומית, אשר הוקם במסגרת קורס יזמות של תיירנים מקומיים. ב"סקיתומרקט" יוצגו מבחר מטעמים מקומיים ממטבחים עדתיים שונים: מרוקאי, פרסי, כורדי, טוניסאי, הונגרי ואחרים. בין המטעמים קוסקוס ביתי, עוגיות מרוקאיות, מאפים בולגריים, מרק קובה והמאפה המסורתי של בית שאן "חם חם" מאפה בצק מוארך דמוי לביבה מתוקה ממולאת דבש. ביריד יציג יקב הבוטיק "ויצמן" מבית שאן, המייצר 7,000 בקבוקים לשנה, מבחר יינות ואת סדרת היין החדשה "בית שאן", מחווה לעיר. בנוסף, יוצגו גם דוכני אמנים ויתקיימו הפעלות לילדים.

 

משה פרץ במופע "זיקוקים" בתיאטרון הרומי (צילום: סיון פרג')

 

המופע לילות שאן

גן לאומי בית שאן מציע לחוות את ההיסטוריה של העיר "סקיתופוליס" בית שאן העתיקה, בפרויקט מולטימדיה ייחודי "לילות שאן" המשלב פירוטכניקה אור קולית ייחודית. הקרנת המופע נערכת רק בשעות החשכה ומשתרעת על חלק גדול של העתיקות, המבנים, החומה העמודים ועוד בגן הלאומי. המופע מספר על היסטוריה בת אלפי שנים של העיר בית שאן, החל מהאלף החמישי לפני הספירה, דרך מראות העיר, הקרבות, החלפת השלטון, האנשים, קולות השוק והטכסים הדתיים. משך המופע "לילות שאן" כשעה ומתקיים במהלך חול המועד סוכות בימים שני-שלישי, 2-1 באוקטובר, ושבת, 6 באוקטובר. המופע מתחיל עם החשכה, בכל חצי שעה עד 22:30. יש לתאם מראש.

 

המופע הלילי - "לילות שאן" (צילום באדיבות גן לאומי בית שאן)

 

פסטיבל "לילות שאן"

חול המועד סוכות, 3, 4 ו-6 באוקטובר 2012

לפרטים- קרן בית שאן לתרבות-  04-6588892, www.bet-shean.org.il

 

 

 

|
|
|
|
|