צלם: רונית סבירסקי
כדורים פורחים ממריאים עם שחר - פארק אשכול
צלם: רונית סבירסקי
מנפחים את הכדורים
צלם: Ronit Svirsky
נופי הנגב מהכדור
צלם: Ronit Svirsky
מתקרבים לנחיתה

כדורים פורחים בשמי הנגב - אקרובטיקה, מצנחי רחיפה ומפגן אש

מאת: רונית סבירסקי

 

פסטיבל כדורים פורחים בינלאומי מגיע לישראל בחג הסוכות. באירוע משתתפים 16 כדורים פורחים מאויישים בצוותים מהמובילים בעולם. הוא יחל באזור הגלבוע ויגיע לפארק אשכול בצפון הנגב. במסגרתו יתקיימו מפגני אקרובטיקה אוויריים, תחרות מצנחי רחיפה ממונעים ומפגן אש מרשים.

 

פסטיבל כדורים פורחים בינלאומי מגיע לישראל בחג הסוכות. באירוע משתתפים 16 כדורים פורחים מאויישים בצוותים מהמובילים בעולם. הוא יחל באזור הגלבוע ויגיע לפארק אשכול בצפון הנגב בין התאריכים 5-4 באוקטובר 2014. במסגרתו יתקיימו מופע זוהר של ניפוח הכדורים על הקרקע עם שילוב של אש ומוזיקה והמראת כדורים בשעות הבוקר המוקדמות.

               מנפחים כדורים לקראת המראה   צילום: רונית סבירסקי

 

אלוף העולם בכדורים פורחים

האירוע נערך במסגרת שיתוף פעולה בין המועצה האזורית גלבוע לערוץ הטלוויזיה espn. את הכדורים צפוי לנווט אלוף העולם (Baloon Master) שהודיע על השתתפותו באירוע. ב-4 באוקטובר, עם סיום האירוע בצפון ידרימו הצוותים דרומה אל גן לאומי פארק אשכול שבנגב הצפוני. בפארק הציורי מוצעת לקהל לינת לילה חוויתית החל מהשעה 17:00. הקמפינג מיועד לבעלי אוהלים להקמה עצמאית של האוהלים ולהתארגנות לארוחה אישית. בפארק ממוקם מזנון קל בלבד, מקלחות חמות ותאורה.

                                              

מופע זוהר לילי

בשעה 20:30 ייתקיים בפארק Mini Gloow   Night -  מופע זוהר של ניפוח הכדורים על הקרקע עם שילוב של אש ומוזיקה. אלה שישארו ללון בשטח יתעוררו באור ראשון לצפייה בתהליך ההכנות למטס. המראה של 16 כדורים במגוון גדלים, צורות וצבעים הפורחים בשמים. ניתן גם להגיע רק למטס הבוקר. קופת האתר תהייה פתוחה החל מהשעה 04:00. לאחר המטס ניתן להשאר בפארק לצד מעיינות צלולים ובריכות השכשוך בפארק. באתר מצויים מתחם שעשועים, טרמפולינת ענק, סירות פדאלים (בתשלום)

                                                                            

                    מופע GLOW - כדורים פורחים זוהרים עם אפקטים של אש צילום: עמית לבקוב            

 

פותחים שמפנייה

כמו רוב ההמצאות שנולדו בדרך מקרה, כך "נוצר" הכדור הפורח, כאשר קבוצת אנשים במאה ה-18 הדליקה אש מתחת לשקית נייר שהחלה לרחף באוויר. אסיר מהבסטיליה שימש כשפן הניסיונות בטיסה הראשונה ולמזלו חזר בשלום. כדור פורח שהגיע לאזורים החקלאיים בצרפת הותקף על ידי כפריים, שהיו בטוחים שמדובר בכלי מלחמה חדשני. מאז נוהגים להעלות לטיסות בקבוק שמפניה צרפתית כדי שהכפריים יזהו את הטסים כמקומיים. כשמסיימים את הטיסה פותחים את השמפניה ומרימים כוסית לחיי הקפטן.

              

                                ממריאים לאוויר      צילום: רונית סבירסקי   

קמים עם שחר

חוויית הטיסה בכדור פורח כרוכה בהשכמה מוקדמת. הזמן הטוב ביותר מבחינת משבי הרוח הוא שעת הזריחה. פרישת הכדורים מתחילה בין חושך לאור. הטייס מדליק את להבת האש שמתפרצת ברעש עצום ומנפחת לאט לאט את הבלון העצום עד שהוא מתייצב בזווית אנכית לקרקע. כדי להיכנס לתוכו צריך לטפס על דופן הסל וישנם גם טייסים שמעדיפים להשכיב את האנשים בתוך הסל ואז לייצב אותו. כשהכדור מתמלא כולו באוויר החם הוא מתרומם לאיטו במקביל לשמש העולה, שמתחילה בנקודת אור קטנה ואדומה והופכת לגלגל אש עצום. מרחבים נפרשים למרגלות הכדור והשקט הופך ממשי. זהו למעשה כלי הטיס היחידי שמרחף ללא מנוע ולכן השקט עמוק כל כך.

 

                                          

פארק אשכול

המדבר הלוהט בשיא הקיץ מציע נווה מדבר צונן ומוצל בדמות "פארק אשכול", שהכניסה אליו בתשלום. הפארק הוקם בשנת 1960 על ידי קרן קימת לישראל ורשות הטבע והגנים על פני שטח של 1000 דונמים. הוא כולל חורשות, מעיינות, מדשאות וחניוני פיקניק. מעיינות הבשור יצרו באתר בריכות ציוריות ובריכות שכשוך. לצד הבריכות הותקנו מתקני שעשועים לילדים. הפארק משמש נקודת מוצא לטיולים באזור, לעליה למצפור ולמסלול לאורך המעיינות ברגל, ברכב או באופניים.

                                        

                            מרחפים מעל נופי צפון הנגב     צילום: רונית סבירסקי

 

דרך נוף וגשר חבלים

קק"ל הכשירה דרך נופית שמאפשרת הגעת כלי רכב עד לפארק. דרך נוף נחל הבשור עוברת בסמוך לגדה המערבית של הנחל לאורך 18 קילומטרים מצאלים לפארק אשכול. במהלך הנסיעה ניתן לצפות בנחל, בצמחייה המים והנופים הסובבים אותו. התוואי המפותל עובר לצד מעיינות, בריכות ואתרים היסטוריים וארכיאולוגיים. גשר חבלים תלוי הארוך ביותר בארץ מחבר בין שתי גדות נחל הבשור לאורך 80 מטרים. הוא מאפשר לחצות בטיול רגלי אל הגדה השנייה ולבקר בחווה חקלאית קדומה. מתחת לגשר נמצאת בריכת מים טבעית מוקפת בסבך קנים עשיר בצמחייה ובבעלי חיים.  ניתן ללון בפארק או באחד האורחנים באזור.

 

כרטיסים לאירוע בפארק אשכול  ניתן לרכוש גם דרך כוכבית "בטבע" *3636 או ב באתר: www.habsor.co.il

 

 

 

 

 

|
|
|
|
|