צלם: תומר זמורה
ירושלים מתעוררת מתרדמת השלג ופוצחת בסדרת אירועי התרבות "שאון חורף"
צלם: תומר זמורה
שאון חורף - סדרת אירועי תרבות חורפיים בירושלים
צלם: תומר זמורה
שאון חורף - סדרת אירועי תרבות חורפיים בירושלים

שאון חורף

רשות הצעירים של עיריית ירושלים מזמינה אתכם לצאת מהבית גם בערבי החורף הקרים. אירועי "שאון חורף", סדרת אירועי תרבות חורפיים ברחובות מרכז העיר, תתקיים בערבי יום שני בין התאריכים 21 בינואר – 11 בפברואר. בכל אירוע משתתפים אלפי צעירים והופכים את הרחוב הירושלמי לזירת שוטטות תרבותית שוקקת ומפתיעה. משבוע לשבוע, חושפת הסדרה מתחם אחר ומעניין במרכז העיר ומוציאה את הבליין מגבולות חום הרדיאטור - לחווית בילוי שונה וחדשה.

 

מופעי מוסיקה, מחול ותיאטרון רחוב (צילום: תומר זמורה)

 

הסדרה מורכבת מארבעה אירועים המתקיימים כל אחד במתחם שונה במרכז העיר. בכל מתחם כ-20 אייטמים, מגוונים ויוצאי דופן, שנבנו תוך רתימת כל העסקים הרלוונטיים במתחם, ממסעדות מועדונים ובארים ועד מספרות, חנויות וסטודיו, ומבוססים על אמנים מתוך ומחוץ לעיר ועל המאפיינים המיוחדים של המקומות במרכז העיר ירושלים. כל נקודות התוכן קרובות זו לזו והשיטוט ביניהן מייצר פסטיבל רחוב ירושלמי חורפי, חמים, עשיר ומפתיע.

 

הופעות מוזיקה, מחול ותיאטרון רחוב, מיצגי וידאו מוקרנים על בניינים, סדנאות שף בחנויות ובמטבחים, מיצגי חלונות ראווה, מסיבות בחללים מיוחדים, ג'אם סשן בחנויות, כיתות אמן בפאבים ובמסעדות, לימוד מהמקורות המשלב סיורים במתחם של הישיבה החילונית, תערוכות אמנים, מרתונים של הרצאות קצרות במקומות לא צפויים ועוד עשרות אירועים שמשנים פורמטים קיימים של תרבות ומגלים לנו את המקומות הנסתרים של מרכז העיר. 

 

 סדנאות שף בחנויות ובמטבחים (צילום: תומר זמורה)

 

האירוע הפותח של הסדרה יתקיים בלילה שלפני הבחירות, 21 בינואר, במתחם חבצלת ויכלול בין היתר את האירועים הבאים:  

 

מכללת הדסה מארחת: סטודנטים מכל השנים מתאחדים לתערוכה אחת בגלרית הצילום, הרצאות קצרות עם מיטב מרצי מכללת הדסה, והקרנת סרטים של מיטב התוצרים של סטודנטים ובוגרים באולם זקס.

 

טעמי עמים: סדנת בישול מרוקאי מסורתי "בדארנה". סדנת נקניקים מזרח אירופאית ב"הס". ו משתה גרוזיני מסורתי ב"ראצ'ה".

 

פסטיבל רחוב: במהלך הערב יפתיעו מופעי רחוב, תספורות ותסרוקות, מיצגים, חלונות ראווה, דמויות שטח, דוכני איפור ולק. ברחבי המתחם.

 

אומרים שירה - נהר קורא: ערב שירה, אלתור ומוזיקה בהשתתפות: יעקב ביטון, חנן בן-סימון, איתי עקירב, אמיר מנשהוף, בליווי כנר ומתופף פרסיים.

 

הישיבה החילונית - לימוד וסיור: מורי הישיבה ואורחים על הסיפורים, השירים והמדרשים שמלווים את הרחובות והסמטאות של מתחם החבצלת. ולימוד בהנחיית אבישי וול על אמנות הזיוף ועל זיוף באמנות, בהשראת מוזוס שפירא.  

 

תערוכות אמנים וכיתות אמן (צילום: תומר זמורה)

 

גדר ההפריה - אמנות רחוב בירושלים: אמני רחוב הופכים גדר מוזנחת של אתר בנייה ברחוב אריסטובולוס ובכיכר אלישר לציור הקיר הגדול בירושלים. 

 

אבי בללי בכיתת אמן: זמר, גיטריסט, מלחין ומפיק מוזיקלי. האיש שמאחורי" נקמת הטרקטור" בכיתת אמן מרתקת.

 

אורה ברנס בהופעה: בית אורי צבי גרינברג יתקיים המופע "מחר אעלה מהמדבר" - מופע רוק ורוך. אורחים: אסתר רדא ואלעד גבאי.

 

ארבעת אירועי שאון חורף 2013 יתקיימו ב:

1. מתחם החבצלת - 21/1

2. מתחם נחלת שבעה – 28/1

3. מתחם שלומציון – 4/2

4. מתחם הלל שמאי - 11/2

 

לינק לתוכנית שאון חורף באתר רשות צעירים: young-city.co.il

 

 

 

|
|
|
|
|