מתחנת הרכבת ועד לקמפוס: עיריית תל אביב חונכת את "טיילת המדע"

טיילת המדע

בימים אלה השלימה עיריית תל אביב-יפו את הקמת "טיילת המדע", טיילת המיועדת להולכי רגל ורוכבי אופניים אשר תקשר בין תחנת רכבת האוניברסיטה בעיר לבין קמפוס אוניברסיטת תל אביב. הטיילת ממוקמת בגבול המזרחי של הקמפוס, על קצהו של מדרון הכורכר המשקיף על גני יהושע ומרכז הירידים והיא מחברת בינו לבין תחנת הרכבת, אשר עד עתה הייתה נגישה רק באמצעות אוטובוס או רכב פרטי. הסמיכות לאוניברסיטה ולבית הספר ללימודי הסביבה על שם פורטר העניקו לה את התואר "טיילת המדע".

 

שבילים לרוכבי אופניים ולהולכי רגל

 

הטיילת, הנפרסת לאורך של כ- 800 מטר, הינה חלק מטיילת עתידית שתתחבר אל רחוב קק"ל בצפון, פארק הירקון בדרום ואזור המוזיאונים במערב, כאשר בסופו של התהליך תתחבר הטיילת לרצף הטיילות לאורך שפת הים. בקצה הצפוני של הטיילת נבנה בימים אלה בית הספר פורטר, הבניין הירוק באוניברסיטת תל אביב, ואחד הראשונים מסוגו בארץ. הבניין, אשר נקרא ע"ש דיים שירלי פורטר שהקימה גם את מרכז דניאל לחתירה על גדות הירקון, ישמש כמעבדה ייחודית לאדריכלות ירוקה ולחקר הסביבה וישלב טכנולוגיות סביבתיות כגון ייצור אנרגיה ומחזור מים אפורים.

 

הטיילת תוכננה על ידי משרד אדריכלי הנוף ברוידא מעוז ובמסגרתה נסללו שבילים נפרדים עבור הולכי רגל (ברוחב 2.60 מ') ורוכבי אופניים (שביל אספלט ברוחב 2.20 מ'). בין השבילים נבנה קטע הפרדה ובו עצים המצלים על הולכי הרגל והרוכבים, עמודי תאורה ואלמנטים נוספים.  בנוסף הוקמו בטיילת מספר רחבות תצפית- מרפסות, דקים מעץ על קונסולות מתכת שיבלטו מהמצוק,  אשר משקיפות לנוף ומהוות תחנות מנוחה, בהן משולבים מיצגים מתקדמים בנושאים מדעיים, טכנולוגיים ואקולוגיים שיתאימו לאופי המקום ויוחלפו מעת לעת. עיצוב הטיילת תוכנן כך שישתלב בנוף הקיים תוך שימוש בחומרים ממוחזרים וצמחייה חסכונית במים.

 

פינות ישיבה מוצלות לאורך הטיילת

 

ראש עיריית תל אביב-יפו רון חולדאי: "טיילת המדע, הנחנכת בימים אלה, היא עוד חלק בחזון העירוני שלנו לפתיחה והנגשה של המרחב הציבורי למעבר חופשי של הציבור - בהליכה וברכיבה על אופניים. אחרי הרחובות, המדרכות, השדרות, הפארקים ופתיחת רצף הטיילות לאורך חוף הים והירקון –הטיילת החדשה מאפשרת הגעה נוחה ורציפה לאוניברסיטת תל אביב ולביה"ס ההולך ונבנה למדעי הסביבה. בכך משמשת טיילת המדע ביטוי גם לחזון נוסף של תל אביב-יפו כעיר מתקדמת המובילה ופורצת דרך בתחומי המדע והמחקר ומשמשת מרכז בינלאומי ליצירה ולמיזמים טכנולוגיים".   

 

 

|
|
|
|
|