צלם: אלי נאמן
תהלוכת ענק של משחקים וצעצועים - העדלאידע המסורתית של חולון
צלם: טל קירשנבאום
רקדנים בתלבושות ססגוניות
צלם: ציפי יפעת
מיצגים ודמויות ענק

סימפוניה של צעצועים

העדלאידע המסורתית של העיר חולון תתקיים השנה ביום ראשון, 24 בפברואר, בשעה 12:00. העדלאידע תתקיים השנה תחת הנושא "סימפוניית צעצועים", צעצועים ומשחקים שילדים אוהבים. החל מהשעה 11:00 יתקיימו לאורך המסלול מופעים של הרכבים תיאטרליים, 4500 משתתפים מחולון ומרחבי הארץ, מיצגי ענק ומתקנים נעים, מאות אמנים, תיאטרונים, תזמורות, נשפנים, מתופפים, רקדנים, מתעמלים ועוד יציגו ברוח פורימית מקורית משחקים, צעצועים מכל הזמנים.

 

ראשי מפלגות ומנהיגים על לוח שחמט (צילום: ציפי יפעת)

 

פרחים בשלל צבעים ותיבת נגינה ענקית

את התהלוכה יפתח השנה מיצג רכבת צעצוע מ- 20,000 פרחים בשלל צבעים ובצורת שזירה מיוחדת. המיצג ילווה בקבוצת רקדניות שיהיו מחופשות בעצמן לפרחים. בהמשך תעלה ותבוא תיבת נגינה ענקית שגודלה 10 מטר וגובהה 5 מטר, והיא מעוטרת בסגנון הבארוק ומתוכה יוצאות רקדניות ויוצאים נגנים מנגנים על כלים שונים. סבא ג'פטו יגיע לעדלאידע בפסל ענק שאורכו תשעה מטר וגובהו 5 מטרים והוא מחזיק ומפעיל את פינוקיו שלו. פינוקיו נע ויוצר קשר עם הקהל כשלצידו תיאטרון בובות גדול, ילדים שהם מריונטות ומאחוריהם 200 ילדים מפעילי בובות.

 

משחק שחמט פוליטי

על לוח שחמט באורך 12 מטר, ישבו הפעם, ברוח הבחירות, כלי משחק מיוחדים, ראשי מפלגות ומנהיגים בישראל: ציפי ליבני, שלי יחימוביץ', יאיר לפיד, אריה דרעי, שמעון פרס וכמובן המלך והמלכה: ביבי ושלי יחימוביץ'. מאחוריהם מאות ילדים יצעדו בצבעי שחור לבן בקבוצות המייצגות דמקה, ושח מט ושש בש.

 

"אנגרי בירדס" מתגלגלות על הכביש (צילום: ציפי יפעת)

 

וחזרה למשחקי המאה ה-21 עם משחק המחשב הפופולריים: "אנגרי בירד", ציפור ענקית המתגלגלת על הכביש הנפתחת אל הקהל ומתוכה יוצאות ציפורי "אנגרי בירד" נוספות ואחריהן קבוצות גדולות של אנגרי בירדס- צועדות ומפזזות. גם בימבה, מכונית הצעצוע האהובה על ילדי הגיל הרך, תגיע לתהלוכה והפעם היא שוברת שיאים בממדיה (7 מטר אורך). עליה תשב ילדה "קטנה" בגובה 4 מטרים. מאחורי בימבה יסע חדר המשחקים הענק בעולם ובו: מיצג סוס הנדנדה ועליו מתנדנדים ילדים, קוביות, מכוניות צעצוע ושאר צעצועים ותוספת של מאה בובות ברבי צועדות עם עוד ילדים מחופשים לצעצועים.

 

רכבת הצעצוע של גיבורי הילדים

ברוח "גני סיפור" של העיר חולון יעלה ויבוא מיצג גן משחקים עם נדנדת ענק עליה יושבת דמותו של ראש העיר כשבמגלשה ליד גולשים אקרובטים וילדים. ואז תגיע רכבת הצעצוע הגדולה שאורכה חמישה עשר מטר. על כל קרון בובת ענק ובהן הבובה דורה, בוב ספוג ומאחור תהלוכת ילדים מחופשים לדורה ושאר הדמויות. את התהלוכה תנעל קרוסלת ענק כמו בלונה פארק. על הסוסים ישבו גיבורי הילדים מסדרות הטלוויזיה: יובל המבולבל ואחרים.

 

"בוב ספוג" ברכבת הצעצוע (צילום: ציפי יפעת)

 

סמבה ברזילאית

בתום העדלאידע תתקיים מסיבת ענק עם מוסיקת סמבה ברזילאית והופעה של קרקס אפריקאי-ברחבה שמול עירית חולון ברחוב ויצמן. וברחבת המדיטק יתקיימו סדנאות יצירה לילדים עד השעה 16:00. העדלאידע תצעד לאורך רחוב סוקולוב ותסתיים ברחוב ויצמן פינת רחוב ליאון בלום. במהלך חג הפורים ולאחר העדלאידע יוצגו מייצגי התהלוכה ברחבת ה'מדיטק' ברחוב גולדה מאיר מס' 6 בחולון.

 

 

|
|
|
|
|