צלם: יעקב שמואל
"פסטיבל אביב מוסיקלי" בכפר בלום בהשתתפות אמנים וירטואוזים מהעולם
צלם: Isabella scrieciu
אלישע אבס

אביב מוסיקלי בכפר בלום

פסטיבל אביב מוסיקלי בינלאומי בגליל העליון, יתקיים בשיתוף עם מלון פסטורל בכפר בלום, בין התאריכים 28 בפברואר – 2 במרס. במהלך סוף השבוע יתארחו במלון נגנים מהשורה הראשונה, בניהולו של צבי פלסר (מנהל פסטיבל קול המוסיקה), ביניהם הכנר אלכסנדר סיטקובצקי, הפסנתרן אלישע אבס, הפסנתרן אריק לסאג' ואחרים.

 

בין משתתפי הפסטיבל: אלישע אבס, בן טיפוחם של פנינה זלצמן וארתור רובינשטיין ונינו של המלחין והפסנתרן הרוסי אלכסנדר סקריאבין. אלישע החל את דרכו כילד פלא מוסיקלי. בגיל 11 הופיע בקרנגי הול יחד עם לאונרד ברנשטיין. אלישע חזר לפני כמה שנים לבמה לאחר היעדרות ממושכת במהלכה היה שחקן כדורגל מקצועי ומשפטן. אלישע ינגן רסיטל מיצירות שופן, ליסט ורחמנינוב. בסיום הקונצרט  יתקיים מפגש בין אלישע לבין קהל המאזינים.

 

הפסנתרן אריק לסאג' (צילום: Jean-BaptisteMillot)

 

קונצרט בהשתתפות הפסנתרן אריק לסאג' (צרפת), מהפסנתרנים הבולטים באירופה. אלכסנדר סיטקוביצקי, בן למשפחה של מוסיקאים ממוסקווה, שהחל את הקריירה שלו בגיל 8 כילד פלא ומאז זכה בפרסים רבים. רומן שפיצר, הויולן הראשי של התזמורת הפלהרמונית הישראלית. הצ'לן צבי פלסר, מנהלו האמנותי של פסטיבל קול המוסיקה . בתוכנית ינוגנו היצירות: וואריציות מאת בטהובן על נושא מתוך "חליל הקסם" של מוצרט, רביעיית הפסנתר מספר 2 אופוס 26 "הצוענית" מאת ברהמס, השלישיה אופוס 1 שכתב ילד הפלא המלחין היהודי אוסטרי אריך וולפגנג קורנגולד.  

 

אנסמבל טמפרה תגיש תוכנית המשלבת יצירות של מלחינים  כברנשטיין, ליגטי, פיאצולה ופט מתיני. האנסמבל הינו רביעייה חדשה המורכבת מטובי הנגנים בארץ: יגאל מלצר (חצוצרה) מהתזמורת הפלהרמונית הישראלית, גן לב (סקסופון) סולן וחבר אנסמבל ניקל, עמית דולברג (פסנתר) מנהל אנסמבל מיתר, תומר יריב (כלי קשה) מהצמדים"פרקדו" ו"סלמנדרם".

 

לצד האירועים המוסיקליים יתקיימו גם פעילויות בטבע הגלילי ביניהם: טיול פריחות בגליל עם הפתעה מוסיקלית, פגישה עם צבי פלסר – מנהלו של פסטיבל  קול המוסיקה ומנכלי"ת הפסטיבל עידית ויאלגוס , שיספרו על ההכנות לפסטיבל קול המוסיקה שיתקיים בקיץ 2013 בגליל. חזרה פתוחה, הרצאה של הפסיכולוגית ברכה הדר בנושא : "הדרמה של הילד המחונן " בשלוב קטעי נגינה, ארוחות שף המלון אילן שליידר והמיטב של יינות יקב "הרי גליל".

 

הלינה והאירוח במלון פסטורל בסוף השבוע: מחיר לסופשבוע לזוג 3,700 שקל, ליחיד 2,960 שקל הכולל: קבלת פנים, ארוחות בוקר וערב, תוכנית מוסיקלית משובחת, ארוחת צהריים קלה ביום שישי, טיול באוטובוסים מאורגנים ויין חופשי בארוחות. להרשמה: 04-6836611, www.kol-hamusica.org.il

 

|
|
|
|
|