צלם: אייל מטרני
נודדים עם הציפורים - סיורים בכל רחבי הארץ בשיא הנדידה חזרה לאירופה
צלם: רונית סבירסקי
טיבוע ציפורים
צלם: רונית סבירסקי
משחררים חזרה לטבע

חוגגים את יום הנדידה הבינלאומי 2013

יום הנדידה הבינלאומי מצוין בכל רחבי העולם ורשות הטבע והגנים מצטרפת לחגיגה העולמית  ומזמינה את הציבור להשתתף בפעילות חווייתית לכבוד העופות הנודדים בגנים הלאומיים ובשמורות הטבע בכל חלקי הארץ, שישי-שבת, 13-12 באפריל. כל הפעילות (מלבד הפעילות באילת) ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר. הפעילות מתאימה למשפחות, ילדים וצפרים חובבים.

 

יום הנדידה הבינלאומי (צילום: אייל מטרני)

 

שמורת הטבע עין אפק

חוגגים את יום הנדידה הבינלאומי בשמורת טבע עין אפק במגוון פעילויות: הרצאה לכל המשפחה על האמת והאגדה מאחורי הפלא השמיני, מה גורם לעופות לחצות ימים ויבשות, פעמיים בשנה, כל שנה מחייהם.  טיבוע ציפורים עם צפר השמורה. סיור מודרך בין בריכות המים והמעיינות. סדנת יצירה של משטחי האכלה לציפורים ותערוכת צילומי ציפורים "להרגיש ציפור".

מתי: שבת, 13 באפריל, 15:00-10:00

מחיר: ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה

לפרטים: 3639*

 

בין הבריכות והמעיינות בעין אפק (צילום: רונית סבירסקי)

 

סיור צפרות בנחל תנינים

סיור צפרות למשפחות בנחל תנינים להכרות עם עושר בתי הגידול של הנחל וגדותיו, צמחיית הסבך, שטחי בריכות נרחבים, החוף והים המושכים אליהם מיני ציפורים, חלקן יציבות ואחרות חורפות או נודדות. מומלץ להצטייד במשקפות.

מתי: שבת, 13 באפריל, מהשעה 10:00

מחיר: ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה

לפרטים: 3639*

 

גן לאומי בית גוברין

הפנינג למשפחות לכבוד בעלי הכנף יתקיים בגן לאומי בית גוברין. ההפנינג יכלול דוכנים, הפעלות והסברים בנושא ציפורים נודדות, מספר סיפורים בנושא העופות הנודדים, הכרת עבודתו של הצפר, משחקי צפרות לילדים, שחרור לטבע של עופות נודדים (דיות וחסידות) פגועים ששוקמו בבית החולים לחיות בר. 

מתי: שבת, 13 באפריל, 15:00-11:00

מחיר: ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה

לפרטים: 3639*

 

שקנאים נודדים (צילום: דרור גלילי)

 

שמורת טבע עין פרת

שמורת נחל פרת נמצאת על ציר הנדידה המרכזי של ישראל. מצויים בה מצוקים מרשימים עליהם מקננים וחיים עופות דורסים מסוגים שונים. לציון יום הנדידה הבינלאומי יתקיימו במקום סיורים מודרכים, תחנת הסברה בנושא ציפורים נודדות, פעילות טיבוע ציפורים על ידי צפר מוסמך ותחנות יצירה לילדים. מומלץ להביא משקפות.

מתי: שישי, 12 באפריל, 15:00-10:00

מחיר: ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה

לפרטים: 3639*

 

גן לאומי עין עבדת - מבואת מצוק הצינים

מרכז צפרות רמת נגב מציין את יום נדידת הציפורים הבינלאומי במגוון פעילויות למשפחות. כל הפעילויות תצאנה מגן לאומי עין עבדת ממבואת מצוק הצינים. פעילות טיבוע ציפורים בתחנת הטיבוע במכון לחקר המדבר, מדרשת שדה בוקר. סיור בגן לאומי עין עבדת שיתקיים בשעות הבוקר המאוחרות ויכלול הסברים על העופות הדורסים המקננים במצוקים וחשיבות המעיין כמקור חיים לבעלי הכנף. תצפית על מצוק הצנים בעזרת טלסקופים ומשקפות כדי לחזות בעופות הנודדים המסיימים יום נדידה ויורדים ללון.

מתי: שבת, 13 באפריל

מחיר: ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה

לפרטים: בהרשמה מראש: 08-6555684

 

בעלי כנף נודדים (צילום: דורון ניסים)

 

ספארי מדברי

בחי-בר יטבתה יתקיים סיור ספארי מדברי והדרכה במרכז הטורפים (כולל האכלת טורפים), הרצאה על נדידת ציפורים מאפריקה לאירופה, הקרנת סרט טבע . ניתן לשלב לינה בחניון הלילה של שמורת חי בר יטבתה.

מתי: שישי, 12 באפריל, מהשעה 16:00

מחיר: 37 שקל למשתתף לא כולל לינה, 50 שקל משתתף כולל לינה

לפרטים: 1800-225-007

 

הפלמינגו בבריכות המלח

פעילות טיבוע ציפורים והדרכה למשפחות תתקיים בפארק הצפרות באילת, כולל צפייה בפלמינגו בבריכות המלח.

מתי: שבת, 13 באפריל, 10:00-8:00

מחיר: 15 שקל למשתתף

לפרטים: 1800-225-007

 

 

  

|
|
|
|
|