צלם: גדי דגון
הפקות מקור ישראליות
צלם: גדי דגון
הפקת מרכז סוזן דלל
צלם: Jean Pierre Maurin
מרכז סוזן דלל מחדש את "תל אביב דאנס" עם 47 מופעים מעל שלוש במות

חגיגת מחול בינלאומית וישראלית

מרכז סוזן דלל מחדש את "תל אביב דאנס"- שיתקיים בין התאריכים 31-1 במאי. השנה ישתתפו 6 להקות בינלאומיות, 7 להקות ישראליות ו-12 יוצרים עצמאיים ישראליים ב-47 מופעים מעל שלוש במות מרכזיות: הבמה הבינלאומית, במת הלהקות ובמת היוצר העצמאי.

 

תל אביב דאנס 2013 - מרכז סוזן דלל (צילום: גדי דגון)


מנכ"ל מרכז סוזן דלל, יאיר ורדי: " ת"א-דאנס 2013 נועד לעדכן את הקהל בישראל ולהציג בפניו יצירות מהעשייה העכשווית במחול העולמי כולל ממקומות מרוחקים ומסקרנים. אין זה מגוון מזדמן, אלא פרויקט של עבודות נבחרות, קאמריות, של יוצרים ייחודיים , המעלים עבודות אישיות הדורשות קשב ועבודות שיש להן הקשרים מוזיקליים ותרבותיים עשירים.

 

תל אביב דאנס 2013 מציג עבודות  על הציר שבין הקלאסי לחדשני ולעכשווי ולאישי המשקף דיאלוג רחב עם סצנת המחול הישראלי והבינלאומי. השנה יארח הפסטיבל מופעים של להקות מהולנד, צרפת, גרמניה,הודו וסין, לצד מופעי בכורה ומופעים של אמני המחול בישראל. מבחינה אמנותית ניתן למצוא אצל הלהקות המשתתפות בתל-אביב דאנס , עבודות פיסיות, המשדרות אנרגיה ועוצמה מחד  ועבודות ליריות, חושניות, פואטיות, ופיוטיות מאידך".

 

מופעי הבמה הבינלאומית :

 

"הפאסיון בשניים" - אמיו גרקו (הולנד)

הפאסיון בשניים הוא דואט מחול בין המלחין הצרפתי, האמן הבינתחומי פרנק קרוובצ'יק ואמיו גרקו. ב"פאסיון בשניים" ממשיכים היוצרים אמיו גרקו ופיטר שולטן את החיפוש שלהם אחר הפשטות ויכולת הדמיון  של הגוף. ביצירה זו אמיו גרקו אכן נוגע "בבשר המוזיקה". בקירבה גדולה לקהל שבחלקו גם יושב על הבמה, הוא מוותר על "גינדור ריקודי" וחושף את עצמו ואת המוזיקאי שלו לשלל מצבים, חלקם מצחיקים ותמוהים, ברובם נוגעים ללב רגשים. המוזיקאי והרקדן עוברים שניהם מטפורמוזה. 

מתי: שני-שלישי, 7-6 במאי, 21:00

 

"The Goldlandbergs" - עמונאל גת (צרפת)

The Goldlandbergs  הוא סיפורה של משפחה. לא סיפור במובן של רצף של עובדות ואירועים, אלא הצעה להתבוננות אינטימית במהותם המורכבת של יחסי אנוש. פסקול היצירה עושה שימוש בשני מקורות שונים: " The Quiet In The Land" תוכנית רדיו דוקומנטרית אותה יצר גלן גולד בשנת 1977- מונטאז' מורכב ודרמטי של טקסט, מוזיקה וסאונד, וקטעים מתוף "וואריאציות גולדברג" מאת י.ס. באך בנגינתו של גולד עצמו.

מתי: חמישי-שישי, 24-23 במאי

 

"The Goldlandbergs" (צילום: עמנואל גת)

 

"משקל X 3" - טאו דאנס (סין)
הכוריאוגרף טאו יה מאמין שכותרות הניתנות ליצירות מחול מגבילות את יכולת הקהל להרחיב את תחום היצירתיות שלו ודמיונו. לכן הוא מעדיף להעניק ליצירותיו סימון, כמו של סיפרה. הסימון מאפשר להתגבר על הכפילות שבין מחשבה מופשטת לזו הקונקרטית. טאו יה בוגר בית הספר למחול  צ'ונג-ג'ינג בסין. בשנת 2008 ייסד את להקת המחול טאו, הוזמן להשתתף בסרט ,blue bone go  של  דו קפנג בבימויו של כוכב הרוק צ'ו 'יאן.

מתי: ראשון-שני, 27-26 במאי

 

 "משקל X 3" (צילום: Lars Ake-Stomfelt)

 

"סרייה"  – נריטיאגראם (הודו)

במשך מאות שנים, במקדש המשקיף לעבר הים הסוער שקירותיו נושאים תפילה לשמש העולה חרוטים פיסוליי האבן שקידשו את ריקוד ה"אודיסי", במקורו פולחן המוקדש לאלים. זהו אחד הריקודים העתיקים בעולם על חושניותם וגעגועיהם הקפואים באבן. "אודיסי" הוא אחד הריקודים העתיקים בעולם. צורותיו החושניות, האיברים המעולפים וההבעות החולפות שקפאו באבן מספרות על עבר עשיר במחול, מוזיקה, מיתוס ואגדה. אנסמבל המחול הלהקה הרפרטוארית של נריטיאגראם נחשבת לאחת להקות המחול הטובות ביותר של הודו, המציגה ברחבי העולם כולל סיור שנתי בארה"ב. 

מתי: שני, 13 במאי

 

"סרייה" (צילום: Uma Dhanwatey)

 

"AT YOUR PLACE" – אבי קייזר וסרג'יו אנטונינו (גרמניה ואיטליה)

שני היוצרים אבי קייזר וסרג'יו אנטונינו יעלו את המופע "AT YOUR PLACE", המוצגת בדרך כלל בחללים אלטרנטיביים כגון גלריות לאמנות, דירות פרטיות, וחדרי סטודיו. קייזר ואנטוניו מנסים בדרכם המיוחדת ליצור אינטימיות עם הקהל בין ארבעת הקירות תוך שהם מבטלים את המרחק הקונבנציונלי בינם לבין הצופים. בכל מופע לומדים האמנים להכיר את פני השטח וכך כל מופע הופך לייחודי ושונה מקודמיו.

מתי: שישי, 17 במאי, 22:00 ושבת, 18 במאי, 20:00

 

הפקת המרכז 2012 – בכורה 

מרכז סוזן דלל יעלה במסגרת  פסטיבל "תל-אביב דאנס" בבכורה עולמית הפקה חדשה מבית היוצר של המרכז.  ארבעה יוצרים ישראליים נבחרו ליצור עבור ערב זה: "קאדם" – יצירה משותפת לשירי קפואנו קוונץ -ו צביקה איזיקאס שיצרו כבר ביחד את היצירה "טאראב" בחשיפה בינלאומית 2012. Mashroom Z"" – נדב צלנר, יצירה לחמישה רקדנים העוסקת בחבורת אנשים, שונים בהוויתם והתנהלותם בחברה אורבנית מעושנת. "היא מתה בסוף" – עידן פורגס משלב ביצירתו דרמת מתח הכוללת זמרת קברט, הנמצאת ללא רוח חיים,מנהל התיאטרון שנאלץ להופיע במקומה ומאהב שמנסה לפתור את תעלומת הרצח.

מתי: חמישי, 16 במאי, 21:00 ושישי, 17 במאי, 14:00 

 

הפקת המרכז (צילום: גדי דגון)

מופעי במת הלהקות:

 

קבוצת קליפה תעלה את יצירתה האחרונה "אורפיאו" עם ויזואליה בימתית ועיצובית מעולם של תיאטרון ותנועה. להקת "קמע" , בבכורה עולמית ליצירה של תמיר גינץ ,לציון עשור ללהקה. להקת המחול בת שבע עם יצירתו של אוהד נהרין "שדה 21". להקת המחול הקיבוצית עם יצירתו של רמי באר "אם בכלל". להקת ורטיגו בשתי יצירות: "ורטיגו 20" יצירתה האחרונה ו"מאנה". ענבל פינטו ואבשלום פולק יחגגו 15 שנים ל"אויסטר" ויעלו גם את "דגי זהב". נעה דר עם חידוש יצירה "ארניקה" ל- 3 נשים וגיטריסט. מריה קונג ביצירה האקוסטית "קונגנייט" כמחווה לתל אביב דאנס.

 

מופעי במת  היוצר  העצמאי:

 

סדרת מופעי מחול ובה ערבים מלאים של עידו תדמור ורחל ארדוס, נעה שדור, סיגל זיו, סאלי אן פרידלנד ודגנית שמי, יוני סוטחי ,רוני הלר (בכורה) , סילביה דוראן ושרון שגיא בערב משולב, הלל קוגן, מירב כהן, מיכאל גטמן ומיכל הרמן בערב משולב ואסנת קלנר. כל מופעי הבמה ליוצר העצמאי יתקיימו באולם ירון ירושלמי

 

 

"תל אביב דאנס" 2013, 31-1 במאי

מחירי הכרטיסים אולם סוזן דלל: 180-120 שקל

אולם ירון ירושלמי: 110-95 שקל

טלפון להזמנת כרטיסים: 03-5105656

 

|
|
|
|
|