צלם: נועם חמו
פסטיבל "מחולוהט" מלהיט את סוזן דלל עם עשרות מופעי מחול מהארץ ומהעולם
צלם: יח"צ
תיאטרון הבובות המסורתי מתיאלנד

הבמה השנתית למחול הישראלי

"מחולוהט" 2013

 

אירועי "מחולוהט" של קיץ 2013, כמו בכל שנה, ישקפו את תעודת הזהות הדינמית והמתפתחת של המחול הישראלי ויתקיימו במרכז סוזן דלל בין התאריכים 1 ביולי עד 12 בספטמבר. ב"מחולוהט" 2013 ישתתפו כל הלהקות הגדולות, היוצרים הוותיקים והיוצרים הצעירים העצמאיים בסגנונות שונים: מחול ניאו קלאסי, מחול מזרחי, אפריקאי, הודי, פלמנקו, מחול עכשווי בשילוב אמנויות במה אחרות.

 

רננה רז - YuMeke ReMake (צילום: נועם חמו)

  

אירועי "מחולוהט" הם ההזדמנות השנתית לראות את התנועה המתמדת של  המחול הישראלי" אומר יאיר ורדי מנכ"ל מרכז סוזן דלל "התמונה העולה היא של מחול בעל קולות וצבעים מגוונים ורב תחומיים. הוא מאופיין בשפע של יצירה מקומית משובחת עם הרבה בכורות של כוריאוגרפים ישראלים ברמה גבוהה של הפקה ועם רקדנים מצוינים.  לא סתם זוכה המחול הישראלי להכרה בינלאומית".

 

השנה מתרחבת המסגרת גם ללהקות מרחבי העולם: מופעים מספרד, צ'כיה, תאילנד, שוויץ ולונדון. כמו כן במסגרת אירועי "מחולוהט" יתקיימו זו השנה השלישית, גם אירועי "מדרידאנסה", חגיגת האמנות והמחול הספרדית (22-16 ביולי) עם להקת "הבלט הספרדי החדש" במופע  טיטאניום מחול בו נפגשים ומתמזגים שני סגנונות מחול: פלמנקו והיפ-הופ, זמרת הפלמנקו הידועה מריה טולדו   במופע  "הדרך לשיר פלמנקו" והפרימה בלרינה של המחול הספרדי, איידה גומז עם  יצירתה האחרונה /ADALI  

 

המופעים שיעלו בבכורה השנה הם: "יסמין גודר" עם SEE HER CHANGE - טריו לשלוש נשים, רותי ברנע עם "שקוף שרואים" של להקת "אוטרופלמנקו"- העוסק באנשים השקופים בשולי החברה הרואים הכל בדרך שונה מהמקובל, אנסמבל "בת שבע" בערב יצירות מאת חופש שכטר ודניאל אגמי, מאיה לוי  וחנן אננדו מרס ביצירה "רנסנס", הבוחנת באומץ כיצד העירום משפיע על עבודת התנועה.

 

עידו תדמור - "עידן תדמור" (צילום: גבריאל בהריליה)

 

התיאטרון השחור במופע חדש The Bset Of Image, דנה כץ במופע החדש Dance Danaka, טליה בק בעבודתה החדשה The Botany Of Desire, רמנגאר ביצירה RAICES המחזירה את רקדני הפלמנקו אל העבר, בניסיון לאתר את שורש התנועה, שורש הצליל, החיבור אל הבמה, רנה שיינפלד במופע "ואלס בחמש ושלושים" למוסיקה ושירים של שלמה ארצי.להקת "הבלט ירושלים" בניהולה האמנתי של נדיה טימופייבה בערב עם כוריאוגרפים ישראלים צעירים.

 

איריס ארז והיצירה "חולי בית" המספר את סיפורם של אלו הנעים בסביבתם ובגופם בחיפוש אחר מקום שבו יוכלו להרגיש בבית,אלינא פיצ'רסקי עם היצירות החדשות "טורקיז וארגמן", הרקדנית מילנה יניר עם "יותר זה פחות" ו"החממה" למחול של המרכז לתיאטרון של עכו ביצירה החדשה "המרכבה" מאת מירב כהן. את ארועי מחולוהט 2013 יסגור מופע האורח של חוסה פורסל ולהקתו, רקדן הפלמנקו הספרדי המגיע בשנית לישראל. 

 

גם השנה יתקיימו מופעים מותאמים לילדים ביניהם: להקת הפלמנקו הישראלית בעיבוד מחודש לקלאסיקת הילדים "שלגיה ושבעת הגמדים", מתילאנד - המופע לכל המשפחה "האגדה על ליקוי הירח","שקטק" בעיבוד חדיש ועכשווי ליצירת המופת של צ'יקובסקי "מפצח האגוזים".

 

"חלום של צעצוע" (צילום: כפיר בלוטין)

 

בנוסף לבכורות יוכל הקהל לצפות ברוב מופעי המחול שהועלו במהלך השנתיים האחרונות על ידי היוצרים ולהקות המחול הישראלים ובהם: מיה שטרן, קבוצת "בנגורה", להקת "קמע" בניהולו של תמיר גינץ, שרונה פלורסהיים, להקת "בת שבע" עם יצירתו האחרונה של אוהד נהרין "החור", גלית ליס,  אליס דור-כהן, להקת "ורטיגו", רינה שינלפד ביצירתה האחרונה "ולס בחמש ושלושים", להקת רננה רז, יעל פלקסר מלונדון בערב של בכורות, להקת יעל פלכסר'ניק, מיכל הרמן, נדר רוסנו, יניב אברהם, בוסמט נוסן ונעה צוק, מרים אנג'ל,  להקת קולבנדאנס, להקת המחול הקיבוצית, ענת גריגוריו בערב סולו מפסטיבל ישראל, נעה דר, עידן שרעבי ורקדניו, אורלי פורטל ובנות להקתה,  להקת קומפאס, דנה כץ, אנה רוסליסברגר משוויץ, "ההפקה" ערב של שלושה יוצרים של מרכז סוזן דלל.

 

לפירוט מופעי "מחולוהט 2013"

 

"מחולוהט" 2013

מחירי הכרטיסים אולם סוזן דלל 180-70 שקל
מרכז סוזן דלל : 1 ביולי – 12 בספטמבר 2013

טל' להזמנת כרטיסים: 03-5105656

 

 

|
|
|
|
|