צלם: רונית סבירסקי
"המטייל הסדרתי" - שלושה סיורי שטח מודרכים לאורכה ולרוחבה של ירושלים
צלם: רונית סבירסקי
בתי הכפר ליפתא וגשר המיתרים
צלם: רונית סבירסקי
סמטאות העיר העתיקה
צלם: באדיבות ארכיון בית שמואל
תצפיות נוף

טיולים קייצים בבריזה הירושלמית

חודשי יולי אוגוסט מציעים מזג אוויר נוח עם בריזה נעימה בירושלים. הטמפרטורות הנוחות מאפשרות לטייל בשעות היום במסגרת "המטייל הסדרתי" שכולל שלושה סיורי שטח רכובים בכל כיווני הרוחות.

 

תצפית אל הר הבית (צילום: רונית סבירסקי)

 

שטחה הכולל של ירושלים על  כל פרבריה הוא  126 קילומטרים רבועים, בדומה לשטחה של פאריס (כולל הגנים שבקצותיה). העיר גדולה ומגוונת, וגם בשיאו של הקיץ הישראלי החם, זו הזדמנות פז לגלות ולסרוק את ירושלים מקצה לקצה מבלי להזיע. הסיורים יודרכו על ידי מורת הדרך הוותיקה נחמה שפרן ויכללו ביקור באתרים מיוחדים הממוקמים לאורך הצירים ובכל כיווני שושנת הרוחות: ממערב למזרח ומצפון לדרום באופן שבו נגלית העיר מזוויות חדשות וייחודיות תוך עמידה על גודלה האדיר, יופייה ונופיה המשתנים. הסיורים יתקיימו בנסיעה באוטובוס ויכללו כניסות לאתרים שונים.

 

ממתחם המוסקוביה בעין כרם למנזר העלייה הרוסי בהר הזיתים

סיור "ממערב למזרח" יחל בביקור במנזר המוסקוביה ומשם ימשיך לאזור קריית מנחם שם ניתן לצפות באתר חפירות חדש שהתגלה לאחרונה. במהלך המסלול עוברים על פני פסל "המפלצת" המפורסם ומשם ממשיכים לתצפית על מקום "השריפה הגדולה" תוך הסברים על טקסי האשכבה שנערכו למלכי יהודה. ממשיכים לעבר המתחם החדש של תחנת הרכבת הישנה, דרך נחל קדרון להר הזיתים, הר המשחית, ומסיימים בביקור  במנזר העלייה הרוסי. יש לבוא בלבוש צנוע.

מתי: שבת, 20 ביולי, 10:00

מחיר: 130 שקל כולל אוטובוס וכניסות לאתרים

 

מסלול נחל קדרון (צילום: רונית סבירסקי)

 

ירושלים מצפון לדרום: מבית חנינא לגבעת המטוס

סיור בירושלים מצפון לדרום יתחיל בבית חנינא עד לגבעת המטוס. הביקור בבית חנינא  יחל במרכז הקניות של מזרח ירושלים, ימשיך אל תל אל פול (הווילה של חוסיין) לתצפית מרהיבה ומשם לשייח' ג'ארח ואנדרטת הע"ח (לזכר נופלי שיירת הר הצופים), צפייה במלון "לגאסי" ששופץ לאחרונה ונסיעה לאורך חומות העיר העתיקה – בסמוך לקו פרשת המים שבחלקה היא גם "דרך האבות" או בשמה המודרני דרך חברון. סיום במתחם מנזר מר אליאס ובתצפית מסכמת מגבעת המטוס. יש לבוא בלבוש צנוע.

מתי: שבת, 10 באוגוסט, 10:00

מחיר: 130 שקל כולל אוטובוס וכניסות לאתרים.

 

חומות העיר העתיקה (צילום: רונית סבירסקי)

 

מצפון לדרום בזווית מערבית: מנבי סמואל ועד עין יעל

מסלול מדרום בזווית מערבית יצא מנבי סמואל עד לעין יעל. נבי סמואל וקבר שמואל הנביא מקודשים לשתי הדתות. משם ממשיכים דרך שכונת רמות לאנדרטת התאומים (בעמק הארזים) לתצפית לעבר הכפר הערבי  ליפתא ותצפית על גשר המיתרים. המסלול ממשיך דרך גבעת הלאום  ועמק המצלבה, גבעת הוורדים (שכונת רסקו) ומגיע עד קצהו השני של פארק המסילה. עצירה לטעימת כעכים ופיתות בבית צפאפא  ולסיום ביקור בווילה הרומית שבעין יעל. יש לבוא בלבוש צנוע

מתי: שבת, 24 באוגוסט, 10:00

מחיר: 130 שקל, הסיור כולל אוטובוס, טעימות וכניסות לאתרים

לפרטים: 02-6203461

 

 

|
|
|
|
|