לטייל בין הסוכות ולבקר בהר הבית

סיור סוכות בבני ברק, עליה להר הבית בעיר העתיקה בירושלים, סיור קולינרי בעקבות הבשלניות הירושלמיות, ביוקר בחללים התת-קרקעיים בעיר העתיקה עם מדריכי בית שמואל

 

כל עדה והסוכה האופיינית לה, הקישוטים, התפילות, המאכלים ומנהגי הישיבה והשינה תחת הסכך. בסיורים המגוונים שמארגן "בית שמואל" אפשר לשלב את מנהג העלייה לרגל לאתרים הקדושים, לסייר בהר הבית, לרדת לעמקי מערות ומנהרות, לקבל את השבת בסוכה ולצפות בעולם המסתורי של החצרות החסידיות על שלל סוכותיהם ומנהגיהם. מי שלא יסתפק בביקור בעיר הקודש יוכל לגלות את צפונות חג הסוכות בשכונת בני ברק.

 

        מי  שלא ראה שמחת בית השואבה

 

סוכות בבני ברק

סיור במסגרת "מטייל סדרתי" מעניק הזדמנות יוצאת דופן לביקור בבני ברק, במשעולי העיר הלובשת חג ומקושטת בסוכות ולולבים, בימים בהם תנועת הולכי הרגל ברחובות דלילה ותושבי העיר מתהלכים עטויי טליתות. מבט על ספודיק ושטריימל, פאה ומטפחת, קפוטה ופראק, כובעי סאמעט וקנייטש. מה מסמלים פרטי לבוש אלו? סיור בקהילות נפרדות ומתבדלות, המתכנסות תחת מטריה אחת, דומות להפליא, אך תהום פעורה ביניהם. יש לבוא בלבוש צנוע: גברים בכיפות ונשים בחצאיות ארוכות, לא בבגדים אדומים.

מתי: ראשון, 22 בספטמבר, 09:00

מחיר: הסדרה - 270 שקל; עלות סיור בודד: 110 שקל

לפרטים: 02-6203461

  סוכות בבני ברק          צילומים: ארכיון בית שמואל 

סיור בהר הבית
סיור מרתק בנתיבי האסלאם בירושלים. ביקור בהר הבית, המשמש מוקד רוחני במסורות שלוש הדתות, התרשמות מפניני האדריכלות המוסלמית ברחוב השלשלת ושוק עושי הכותנה, המדרסות, המשרביות, הסבילים ועוד. כל זאת בסיור מרתק בצל קדושת הסהר. יש לבוא בלבוש צנוע.

מתי: שני, 23 בספטמבר, 07:15

מחיר: 95 שקל

לפרטים: 02-6203461

 

        סיור מודרך בהר הבית      

 

מעורב ירושלמי – בשלניות בנחלאות

דמות הדודה הבשלנית שמאכליה הם חוויה קולינרית מוכרת אצל רבים. זו שאצלה זוכים לארוחה ביתית מלאת אהבה. סיור מודרך מוקדש לכל מחוסרי הדודות (הבשלניות) באשר הן. ביקור בחצרות ירושלמיות ציוריות, בין בורות מים ובתי כנסת וכמובן בשוק מחנה– יהודה הצבעוני שגם בו טמון סיפור המטבח הירושלמי האותנטי -  מגוון העדות  ומאכליהן. הסיור כולל טעימות.

מתי: שני, 23 בספטמבר, 16:00

מחיר: 120 שקל

לפרטים:  02-6203461

  אוכלים מרק אצל הדודה

 

ירושלים הסמויה מן העין – העיר התת קרקעית

ביקור במספר חללים תת-קרקעיים קרירים ברחבי העיר העתיקה שבדרך כלל הכניסה  אליהם מוגבלת: מערה ענקית המצויה מתחת לעיר בעלת היסטוריה מסתורית ומפתיעה. הליכה בכיכרותיה של איליה קפיטולינה, והסברים מדוע  דחסו את תיבת נוח למעמקי כנסיית הקבר. מסלול: מערת צדקיהו, חללים לאורך דרך הייסורים, כנסיית הקבר. יש לבוא בלבוש צנוע, הסיור כולל כניסות לאתרים.

מתי: שלישי, 24 בספטמבר, 10:00

מחיר: 110 שקל

לפרטים: 02-6203461

  מערת צדקיהו בנבכי האדמה       צילום: רונית סבירסקי  

 

עששיות ואגדות – סיור למשפחות

סיור לילי שמאיר את ירושלים העתיקה באור אחר -  אור העששיות. עוברים בסמטאות הרובע היהודי והנוצרי ושומעים סיפורים ואגדות על ירושלים של פעם. בהדרכת מיטב מורי הדרך של בית שמואל.

מתי: שלישי, 24 בספטמבר, 19:00

מחיר: 50 שקל

לפרטים: 02-6203461

 

בין האצ"ל והלח"י

המדריך דביר סורמלו מספר סיפורים סודיים על תקופת המחתרות. סיפורים על חברי אצ"ל ולח"י, איך פוצצו את מלון המלך דוד, איך כל תושבי 'הנחלאות' ליוו את המחתרת, כיצד הפך רב לחבר בלח"י וחשוב מכל - 'איה הנער?!'  כל זאת ועוד בסיור שבסופו מישהו ידע יותר מדי.

מתי: רביעי, 25 בספטמבר, 10:00

מחיר: 89 שקל

לפרטים: 02-6203461

 

      משקיפים אל הגגות

 

סיור גגות וסמטאות בעתיקה

סיור על גגות ירושלים, הכולל תצפיות מיוחדות. הסברים על קדושת ירושלים לדורותיה תוך סיור סביב המבנים והסיפורים ביהדות, בנצרות ובאסלאם. מסלול: שער יפו, תצפית גגות השווקים אל עבר הר הבית, סמטאות העיר העתיקה, תצפית מרגשת לעבר הכותל המערבי של בית המקדש ועוד תצפיות סודיות.יש לבוא בלבוש צנוע.

מתי: שישי, 27 בספטמבר, 17:00

מחיר: 89 שקל

לפרטים: 02-6203461

 

לסיורים נוספים, לפרטים  ולהרשמה: מחלקת הסיורים "בית שמואל" טל. 02-6203461/606 או באתר האינטרנט www.beitshmuel.co.il

 

 

 

 

|
|
|
|
|