צלם: יוני רייף
קוטפים ועוזרים לנזקקים - יום הקטיף הבינלאומי
צלם: באדיבות לקט ישראל
הילדים לוקחים חלק בפעילות התנדבותית
צלם: באדיבות לקט ישראל
ירקות ופירות שנותרו בשדות
צלם: יוני רייף
קטיף משפחתי חווייתי

קטיף למען הנזקקים 

מאת: דליה סגל

 

יום המזון הבינלאומי יצוין גם בישראל ב-18 באוקטובר 2013 בקטיף פירות וירקות בארבעה מוקדים ברחבי הארץ. הציבור מוזמן לעזור בקטיף שיועבר לאחר מכן לנזקקים

 

150 מדינות בעולם מציינות את יום המזון הבינלאומי. בישראל הוא יצוין בפעילות קטיף פירות וירקות באמצעות בנק המזון הלאומי "לקט ישראל" בשישי בבוקר, ה-18 באוקטובר בארבעה מוקדים ברחבי הארץ. הציבור הרחב מוזמן לקחת חלק בקטיף חווייתי לכל המשפחה שיערך בין השעות 12:00-08:00 בשדות "לקט" במושב נהלל, בשדות "הטוב והמיטיב" ליד קבוצת שילר בשפלה, בפרדס בלב רעננה ובצמח שבעמק הירדן.

 

הציבור הרחב מסייע בקטיף        צילום: באדיבות לקט ישראל

 

מצילים אוכל

ארגון "לקט ישראל" הוקם בשנת 2003 מתוך רצון לתווך ולחבר בין הזקוקים לאלה שיש בידם לתת. הם מכנים את הפעולה "להציל" ואכן הם דואגים להציל את המזון לפני שהוא נזרק לאשפה ומצילים בעזרתו את אותם אנשים שזקוקים לו לקיום. בישראל מושלכים לאשפה כ-40% ממוצרי המזון, הגידולים וחומרי הגלם. התופעה הזו מתרחשת מדי יום החל מתחומי החקלאות השונים, מפעלי מזון, מסעדות, הסעדות ובבתים הפרטים.

 

רבים רוצים לתת ולהעביר לנזקקים ואינם יודעים כיצד לעשות זאת. "לקט ישראל", שהוקם על ידי יוסף גיטלר מצליח לחבר בין הקצוות. גיטלר עלה לישראל מקנדה והחל לאסוף בתום יום עבודתו את שאריות המזון מבתי עסק שונים ולהעבירן לבתי תמחוי. הוא הבין שהדרישה להעברת האוכל מבתי העסק לנזקקים היא בממדים גדולים. בעלי עסקים שמחו למסור את שאריות האוכל שנותרו למי שיכול ליהנות מהן. הוא הקים את ארגון "לקט ישראל", קנה משאית והחל בעזרת מתנדבים להעביר את מוצרי המזון ליעדם.

 

חווית קטיף משפחתית     צילום:  יוני רייף

 

קוטפים ב-4 מוקדים בארץ

בישראל חיים למעלה מ-1.8 מליון אנשים שאין באפשרותם להשיג את מנת האוכל היומית. לקט ישראל מצליחים להגיע לכ-140 אלף אנשים מידי שבוע עם אספקה של מזון בריא טרי ומזין. בעזרת 45,000 מתנדבים מקיים הארגון מגוון פעילויות ארציות שמתבססות על הצלת עודפי מזון. ביום שישי הקרוב תהיה לציבור הרחב אפשרות לקחת חלק בפעילות גם אם אינם מתנדבים פעילים בארגון. הפעילות תתקיים בין השעות 12:00-08:00 ותכלול קטיף ירקות ופירות ב-4 מוקדים בצפון, בעמקים בשפלה ובמרכז.

 

פרויקטים נוספים בארגון

לקט ישראל שואפים ומצליחים לקיים כמה פרויקטים במקביל וממשיכים לגדול בכל שנה. בנוסף לקטיף שמתקיים השבוע הם מקיימים פרויקטים נוספים בניהם סדנאות הדרכה של תזונה נבונה בתקציב מוגבל, קניית אוכל מוזל עבור עמותות שונות ותמיכה בהן כך שיעמדו בנוהלי בטיחות המזון המחמירים ופרויקט של הכנת כריכים בכל בוקר לילדי בתי הספר באזור השרון. הציבור מוזמן להתנדב ולעזור במשך השנה בפרויקטים השונים. לפרטים נוספים ולהרשמה לקטיף באתר לקט ישראל: www.leket.com

 

 

|
|
|
|
|