צלם: ארכיון בית שמואל
עששיות וחנוכיות בסמטאות הרובע
צלם: ארכיון בית שמואל
בין העיר החדשה לעתיקה
צלם: ארכיון בית שמואל
תפילות בכותל
צלם: רונית סבירסקי
סיורי חנוכיות ברובע היהודי
צלם: רונית סבירסקי
סיורי חנוכיות בעיר העתיקה ובשכונות החרדיות עם "בית שמואל"

סיורים מדליקים

מחלקת הסיורים של "בית שמואל" מציגה שלל טיולים מודרכים באווירת החג, סיורי חנוכיות ועששיות בעיר העתיקה ובשכונות הציוריות מחוץ לחומות
  

בשעת דמדומים כשהשמש צובעת את ירושלים בזהב זוהרות החנוכיות בפתחי הבתים וסמטאות העיר עוטות חג. טקסי הדלקת הנרות, השירים, הברכות, אכילת לביבות וסופגניות, שממלאות את האוויר בניחוחות מתוקים, כל אלה יהיו חלק מהסיורים המגוונים שמארגן "בית שמואל" לכבוד החנוכה. הסיורים יעברו בסמטאות העיר העתיקה, במנהרות הכותל, ברובע היהודי, בשכונות החרדיות ובשכונות הראשונות שהוקמו מחוץ לחומות במאה הקודמת. הסופר דן בניה סרי ייקח את המטיילים למחוזות ילדותו ולזיכרונות החג האישיים שלו. סיור בשישי אחר הצהרים ישלב הדלקת נרות שבת עם הדלקת החנוכיות ולכל אלה מצטרפים סיורים מלווים בהרצאות וסיורים לכל המשפחה.

 

חנוכיות דולקות בחלונות הבתים      צילום: ארכיון בית שמואל

  

חנוכיות למשפחות בנחלאות

מדריך בית שמואל יסייר עם המטיילים בסמטאותיה הציוריות של שכונת הנחלאות, בין החנוכיות המדליקות והנדלקות על חלונות הבתים ובפתחיהם. חוויה בלתי נשכחת של אור ואורה של שכונה קסומה. מקנחים בסופגניות מתוקות. יש לבוא בלבוש צנוע.

מתי: ראשון-רביעי, 4-1 בדצמבר, 16:00

מחיר: 65 שקל

לפרטים: 02-6203461

 

חנוכיות בחרדיות ובנביאים

סיור המספר אודות שירי החנוכה, המנהיגים והמנהגים ומשלב צפייה באוסף חנוכיות גדול. השתתפות בהדלקת נרות מסורתית. המסלול יעבור בשכונת זיכרון משה, במועדון מנורה, בית אנה טיכו, בית אליעזר בן יהודה ועוד. יש לבוא בלבוש צנוע.

מתי: שלישי-רביעי, 4-3 בדצמבר, 16:30

מחיר: 95 שקל

לפרטים: 02-6203461

 

שילוב של הדלקת נרות ונרות שבת (צילום: ארכיון בית שמואל)

 

חנוכיות ועששיות למשפחות

המטיילים יצאו לסיור מודרך, במסגרת אירועי חמשושלים, מצוידים בעששיות מפיצות אור אל סמטאות וחצרות הרובע היהודי וסביבתו. בפתחי הבתים החנוכיות מפיצות את אורן. יינתנו הסברים על המנהגים והמנהיגים הקשורים בחג תוך התרשמות מהאווירה החגיגית האופפת את העיר העתיקה. קינוח עם סופגניות מתוקות. יש לבוא בלבוש צנוע.

מתי: ראשון-רביעי, 4-1 בדצמבר, 16:00

מחיר: 65 שקל

לפרטים: 02-6203461

 

חנוכה בסמטאות הרובע היהודי (צילום: רונית סבירסקי)

 

חנוכיות למשפחות בסמטאות הרובע ובמנהרות הכותל

חלקו הראשון של הסיור יעבור בסמטאות הרובע היהודי לאור נרות החנוכה הדולקים בפתחי הבתים ובחלונות  ובחלקו השני ביקור במנהרות הכותל האפלוליות תוך היכרות עם שרידי המקדש, כולל מנהרה המתוארכת לתקופת החשמונאים. יש לבוא בלבוש צנוע, הסיור כולל כניסה למנהרות הכותל.

מתי: רביעי, 4 בדצמבר, 18:00

מחיר: ילד 80 שקל ; 100 שקל כולל כניסה למנהרות הכותל

לפרטים: 02-6203461

 

סיור ברובע וירידה אל מנהרות הכותל (צילום: ארכיון בית שמואל)

 

סיור עם הסופר דן בניה סרי

הסופר דן בניה סרי חוזר אל מחוזות ילדותו ומסייר עם המטיילים בשכונת הבוכרים לאור נרות חג החנוכה. מבט של דמעה ושחוק מארגז החול של הסופר דן בניה סרי בשכונת הבוכרים – אחת מן השכונות הקסומות והצבעוניות בעיר, אשר שימשה בתחילת המאה מודל לשכונות שקמו אחריה. חוויה מרתקת של ירושלים של מטה שלפעמים היא גם ירושלים של מעלה. במהלך הסיור אין שירותים זמינים. יש לבוא בלבוש צנוע.

מתי: רביעי, 4 בדצמבר, 16:30

מחיר:  120 שקל

לפרטים: 02-6203461

 

חנוכיות בשכונות

חג החנוכה איננו נזכר במשנה. בגמרא תיאורו מופיע רק כחלק ממסכת שבת. דבר זה עומד בניגוד למצווה החשובה של החג – פרסום הנס. בסיור יוסבר על "הנס" ואופן פרסומו. הסיור יעבור בשכונות נחלאות, שערי חסד, מקור ברוך וזכרון משה. יש לבוא בלבוש צנוע.

מתי: רביעי, 4 בדצמבר, 16:30

מחיר: 95 שקל

לפרטים: 02-6203461

 

הרובע היהודי ומנהרות הכותל למבוגרים

"מאי חנוכה? כשנכנסו יוונים להיכל טמאו כל השמנים שבהיכל.וכשגברה מלכות בית-חשמונאי וניצחום, בדקו ולא מצאו אלא פך אחד של שמן, שהיה מונח בחותמו של כוהן גדול; ולא היה בו אלא להדליק יום אחד. נעשה בו נס והדליקו ממנו שמונה ימים". בבלי, שבת, כ"א ע"ב. הסיור יצא בעקבות אור החג, המנהגים והמסורות. תצפית המשקיפה אל מתחם הר הבית ומקום בית המקדש, ביקור במנהרות הכותל הנסתרות והליכה בסמטאות הרובע היהודי לאור נרות החנוכה הדולקים בפתחי הבתים ומפרסמים את הנס. על האור הראשון והבריאה, על שמן וקדושה ועל אורו של עולם.יש לבוא בלבוש צנוע, הסיור כולל כניסה למנהרות הכותל.

מתי: רביעי, 4 בדצמבר, 18:30

מחיר: 110 שקל כולל כניסה למנהרות הכותל

לפרטים: 02-6203461

 

לסיורים נוספים, לפרטים  ולהרשמה: מחלקת הסיורים "בית שמואל" טל. 02-6203461/606 או באתר האינטרנט www.beitshmuel.co.il

 

 

|
|
|
|
|