יש כלבים שמדברים יפנית - חוויות מסע ביפן מאת אורנה שוימר
מטיילים עם הכלב בעגלת תינוק
לבושים מחלצות
יוצאים לשופינג
מטיילים בפארק
קפה בקערה

חיי כלב ביפן

מאת: אורנה שוימר

 

אוהבי בעלי החיים לא יוכלו להתעלם מתופעת הכלבים ביפן. גדולים, קטנים, שחורים או ג'ינג'ים, בזוגות או בבודדים הם הופכים לאטרקציה כשרואים אותם מובלים ברחובות בתוך תיקי יד או בעגלות תינוק מושקעות.

 

שיעור הילודה ביפן נמוך מאוד וככל הנראה יפנים רבים מטפחים חיות מחמד במקום ילדים. אין זה מחזה נדיר לראות כלב או שניים מובלים בעגלת תינוק לטיול ברחובות העיר. ישנם כאלה שנושאים על כתפיהם תיקים או מנשאים מיוחדים שמהם מבצבץ ראשו של כלבלב. כשמוציאים את הכלב לעשות את צרכיו, בעליו דואגים לאסוף את "התוצרת" מהמדרכות ולשטוף את השיירים באמצעות בקבוק מים שהם נושאים איתם. ניקיון הוא השם של השני של היפנים ואף כלב לא ילכלך להם את הרחוב.

 

חמוש במשקפי שמש

בביקורנו במרכז הקניות Palette Town הסמוך לגלגל הענק ברובע "אודאיבה" Odaiba חשבנו לתומנו שנקלענו לחנות מתוקה של בגדי ילדים. משהו לא הסתדר לנו עם השרוולים שיצאו מחזית הבגד ולקח לנו שנייה או שתיים לקלוט שקולקציית הבגדים המעוצבים מיועדת למיצי וקיצי. בחנות הוצגו על המדפים דגמים יפיפיים של מכנסיים, שמלות, גרביים, נעליים, כובעי מצחייה, משקפי שמש ואפילו תיקי גב קטנים. למה תיקי גב?  כדי שקוצי יוכל לשים בתיק את הצעצועים, התכשיטים ואפילו חטיפים בטעם סושי. 

 

חלב עם קפה לסנופי

אחרי מסע קניות מפרך סנופי זקוק לאתנחתא ויש לו כמובן מתחם צמוד לחנות הבגדים עם בית קפה מיוחד לכלבים. לצד התפריט מוצגים כלי אוכל מעוצבים בצורת חתול או כלב, כלי לאוכל, כלי למים או לקפה עם חלב. בעוד הבעלים סועדים על השולחן סנופי מנשנש מעדנים לרגליהם מתוך הכלים המיוחדים שלו. הגלידרייה הצמודה לקפה אמנם משמשת בעיקר את היצורים ההולכים על שניים אבל אין ספק שכשכוש זנב קל מזכה גם את סנופי בכדור וניל עם פצפוצי שוקולד. כתובת אתר מרכז הקניות www.creativeyoko.co.jp

 

דופקים יציאה

פארק יויוגי, בלב טוקיו, הופך בימי ראשון למסלול תצוגה של דוגמני צמרת נבחניים. הם מענטזים כל הדרך אל הפארק, רחוצים ומבושמים למשעי, מכשכשים לכל עבר ומציגים את מיטב בגדי המעצבים. הכלבות בשמלות פרחוניות והכלבים בג'ינס וטי-שירט, ממש הנביחה האחרונה! אם כלב יכול לבחור את מקום מגוריו, אפשר להמליץ לו להגיש בקשת להגירה ליפן.

|
|
|
|
|