צלם: יהודית מרקוס
אירוע פריחת הדובדבן בגן הבוטני בירושלים
צלם: יהודית מרקוס
עשרה ימים של פריחה בגווני לבן-ורוד
צלם: יהודית מרקוס
טקסים מסורתיים בשיא הפריחה
צלם: יהודית מרקוס
המבקרים מטיילים בשבילי הגן
צלם: יהודית מרקוס
מרחבים ירוקים לפיקניק בחיק הטבע
צלם: יהודית מרקוס
עשרת אלפים סוגי צמחים בגן

פריחת הדובדבן בירושלים

 

חגיגת פריחת עץ הדובדבן היפני בגן הבוטני האוניברסיטאי בירושלים. חווית אירוע הסאקורה המרגש עם טקס התה המסורתי, הרצאות, סיורים מודרכים וסדנאות יצירה. האירוע יתקיים בימים חמישי, שישי ושבת בתאריכים 22-20 בפברואר 

 

אגם בלב הגן הבוטני          צילום: יהודית מרקוס

 

אירוע סאקורה יפני

פריחת הדובדבן הוא אחד המראות היפים בטבע ומהווה אטרקציה בכל העולם ובמיוחד ביפן. אחד המקומות הבודדים בארץ שבהם ניתן לצפות במחזה המרהיב הוא הגן הבוטני האוניברסיטאי בירושלים. פריחת הדובדבן היא קצרה ונמשכת עשרה ימים ובשיאה מתקיימות בגן חגיגות פריחת עץ הדובדבן - אירוע סאקורה יפני מסורתי.

 

בכל ימי האירוע ייערכו סיורים מודרכים בין עצי הדובדבן הפורחים בגן, סדנאות יצירה לילדים, סיורים והדגמות לחלקת הבונסאי ויתקיימו הרצאות בנושא תרבות יפן. האירוע יתקיים ביום חמישי 20 בפברואר בין השעות 18:00-16:00 ויום שישי-שבת 22-21 בפברואר בין השעות 14:00-11:00. הכניסה חינם למבקרים המחופשים לדמויות יפניות.

 

טקס התה המסורתי באירוע הסאקורה          צילום: יהודית מרקוס

 

עפיפונים, סדנאות ופיקניק

סדנאות היצירה לילדים הם בהשראת תרבות יפן: הכנת עפיפונים יפנים, מקשטים ולומדים להשתמש במקלות אכילה יפנים (צ'ופסטיקס). כל ילד ייצור לעצמו תמונת סאקורה אישית על ידי חומרים רכים שמדמים את הפריחה המרהיבה ואחרי כל הפעילויות ניתן לשבת באחת מעשרות מפינות החמד של הגן וליהנות מפיקניק בחיק הטבע.

 

טקס תה מסורתי והרצאות

זרעי הדובדבן היפני הראשונים הובאו לארץ לפני כ-250 שנים על-ידי יפנים אוהבי ישראל והוענקו במתנה לגן הבוטני בגבעת רם בירושלים. מאז, מדי שנה, הגן מקיים טקס מסורתי בעת פריחת הדובדבן. ביום חמישי 20 בפברואר, ייערך טקס התה המסורתי בשעה 16:30. ביום שישי, 21 בפברואר, יתארחו בגן חברי ארגון אמא"י: ארגון מנגה ואנימה ישראלאשר הוקם על ידי קבוצת חברים בקהילת חובבי המנגה, אנימה ותרבות יפן. במסגרת האירוח, יתקיימו שתי הרצאות של האגודה בנושא, "מבוא למנגה" בשעה 11:30 יועבר על ידי אורי מרקוביץ, ו"מבוא לאנימה", בשעה 13:00 יועבר על ידי יבגני קנטור. ההרצאות יתקיימו באודיטוריום במרכז המבקרים.

 

לבן ביפן וכאן

מדי שנה, נוהגים היפנים לצאת אל הפארקים, לחוות ולחגוג את פריחת עץ הדובדבן, אשר נמשכת עשרה ימים בלבד. פריחת הדובדבן מתאפיינת בגווני לבן עד ורוד האופף את כל עצי הדובדבן וריחה המתקתק של הפריחה נישא לכל עבר ומעניק תחושה של שכרון חושים. ביפן, ממתינים ההמונים שנה שלמה לימי הפריחה המפורסמת, הנקראת "סאקורה". הסאקורה היא המסמלת את האופי היפה אך חמקמק ובר-חלוף של החיים.

 

פריחתו המרהיבה של הדובדבן היפני  בגן הבוטני בירושלים   צילום: יהודית מרקוס

 

הכניסה לאירוע כלולה במחיר הכניסה לגן. הכניסה חינם למבקרים המחופשים לדמויות יפניות. מחיר כניסה: מבוגר 30 שקל, ילד 20 שקל (מעל גיל 3), מנויים חינם בהצגת כרטיס מנוי. כל ההכנסות קודש להצלת צמחים בסכנת הכחדה. לפרטים: הגן הבוטני 02-6794012/3, אתר www.botanic.co.il

 

עשרת אלפים מיני צמחים

הגן הבוטני האוניברסיטאי נוסד בשנת 1953 והוא פנינה של טבע בלב ירושלים, מוקד לתיירות ובילוי ומרכז לחינוך והדרכה. בגן גדלים כ-10,000 מיני צמחים שונים ממגוון רחב של אזורים גיאוגרפיים בעולם. הגן משמש כבנק גנים ובו נשמרים צמחים בעלי ערך רב במטרה לשמור על תכונותיהם המקוריות ולמנוע את הכחדתם. צמחים רבים בגני הנוי בישראל אוקלמו בארץ לראשונה בגן הבוטני.

 

סיורים מודרכים בין הפריחות בגן  צילום: יהודית מרקוס

 

הגעה: הכניסה לגן היא משכונת ניות-רחוב בורלא 1, או מתחנת הדלק ניות אשר ברחוב הרצוג.

 

 

|
|
|
|
|