צלם: נפתלי הילגר
מוזיאון מגדל דוד בשקיעה
צלם: יחצ
פורים במוזיאון מגדל דוד - הפנינג לילדים ומסיבה מעולם אחר למבוגרים
צלם: יחצ
מתוך תצוגת הקבע של המוזיאון
צלם: יח"צ
פורים במוזיאון מגדל דוד

הפור של פורים במגדל דוד

חגיגה פורימית במוזיאון "מגדל דוד" עם מופע וסדנת פנטומימה, מופע כלי הקשה ורעשנים, פינת איפור וסדנאות יצירה. בכל פעילות מגרילים את "הפור" של החוויה הבאה. הפעילות מתקיימת 17-16 במרס בשעות 14:00-10:00

 

מופע וסדנת פנטומימה במוזיאון (צילום: יח"צ)

 

פורים בהגרלה

מוזיאון "מגדל דוד" בירושלים מקיים חג פורים בין חומות המצודה הציורית עם מגוון פעילויות משעשעות בהשראת החג. מופע וסדנת פנטומימה, מופע כלי הקשה ורעשנים בהשתתפות הקהל, פינת איפור-ללא-הפסקה, סדנאות יצירה והכנת משלוח מנות מתוק למזכרת. בכל פעילות יוטל "הפור" והמשתתפים יתבקשו להכניס את היד לכובע ענק ולהגריל את החוויה הבאה.

מתי: ראשון ושני, 17-16 במרס, בשעות 14:00-10:00

מחיר:  45 שקל לילד, 30 שקל למבוגר

לפרטים: 2884*

 

מופע ההגרלה בשיתוף הקהל  (צילום: אורי בארי) 

 

מופע שמנוהל על ידי מחשב

הזירה הבין-תחומית מתארחת לשני אירועים בערב אחד במוזיאון מגדל דוד. אירוע "ההגרלה" ולאחריו מסיבת פורים שטרם נראתה. "ההגרלה" היא אירוע פרפורמנס וניסוי חברתי המנוהל באופן שרירותי ע"י מחשב.. המשתתפים עוברים ראיון קצר והופכים לערב אחד לקהל וגם ליצירה עצמה.חל איסור מוחלט על הכנסת מצלמות או כל כלי תיעוד אחר לחלל ההגרלה. בסיום מצטרפים למסיבת פורים שונה מכל מסיבות הפורים שהכרתם עד היום.

מתי: 16 במרס, 19:30

מחיר: 70 שקל (כולל כניסה למסיבה)

לפרטים: 2884*

מסיבת פורים עם די ג'יי במגדל דוד     צילום: יח"צ

 

האחשדרפנים – מסיבת פורים מעולם אחר

מסיבה הפורים במגדל דוד לקוחה מעולמות אחרים. בחוץ חומות העיר העתיקה, בפנים אנשים מחופשים ולבם טוב ביין.. תחת תקרה קמורה בחלל שנראה כמו ארמון פרושות רחבות ריקודים עם סוללת אמני פרפורמנס ווידאו, סאונד עדכני ובר עם מחירים של מחסן. לכך מצטרף אורח מיוחד די.ג'י Elijah Simmons מסצינת האנדרגראונד הלונדונית. יחד אתו ירעידו את הרצפה הצמד Red Axes  שהם השם החם בזירת הטכנו-האוס המקומית ומוכרים בזכות ה-I'm a Cliché . ברחבה השנייה מוסיקת עולם עם די.ג'י קולומבוס ועמית סטארק.

מתי: 16 במרס, החל מ-22:30

מחיר: 40 שקל במכירה מוקדמת (50 שקל במקום)

לפרטים: 2884*

 

החיזיון הלילי

מתחם מוזיאון "מגדל דוד" מתוכנן כחצר פנימית גדולה מוקפת חומות ומעליה מתנשאות החומות, המינארט וצריח מגדל פצאל המרשים. חומות האבן המסיביות משמשות בסיס להקרנת מיצג מולטימדיה ראשון מסוגו בעולם.  המבקרים צועדים בשבילי המצודה בין תחנות הקרנה, מתיישבים בחצר הפתוחה מול החומות, החשכה עוטפת את המתחם והחיזיון מוקרן. כשרואים את שיירת הגמלים מהלכת על החומות וצופים בדוד המלך מנגן על נבל, ההיסטוריה נראית מוחשית כפי שהייתה באותם הימים. בית המקדש מתגלה במלוא תפארתו, האבירים הצלבניים שועטים על סוסיהם ותושבי העיר עוסקים במלאכות היום-יום כפי שעשו לפני מאות ואלפי שנים.

 

החזיון הלילי (צילום: נפתלי הילגר)

 

הצלילים, המראות והצבעים משחקים על גבי החומות ומספרים בתקציר את קורותיה של העיר, מחורבן לתקומה, משליט לשליט ומכובש לנכבש. הכול באמצעות מערכת מחשוב מתוחכמת שמפעילה 20 מקרנים בו זמנים, נגני וידאו ורמקולים שצליליהם עוטפים את הצופים מכל עבר. כיוון שהחיזיון נערך בחצר פתוחה מומלץ להצטייד בלבוש חם. משך המופע כ-45 דקות. ההקרנות בחודשים ינואר-פברואר בימים שני, רביעי, חמישי בשעות 19:30, 20:30 ומוצאי שבת בשעות 20:00, 21:00. המופע מתקיים גם בימי גשם! לכל משתתף - שכמיית ניילון! מומלץ להתעדכן באתר האינטרנט. מחיר: 55-45 שקל.

 

                                            חצר מוזיאון מגדל דוד        (יח"צ)

סיורים מודרכים במוזיאון

המוזיאון מקיים סיורים מודרכים בתערוכת הקבע של המוזיאון ליחידים. תערוכה הקבע מגוללת את סיפורה של ירושלים על פני 4000 שנים באמצעי המחשה מקוריים, החל מן התקופה הכנענית ועד איחוד העיר לאחר מלחמת ששת הימים. יוצא דופן  הוא דגם מקורי של ירושלים מהמאה ה-19, שנבנה על ידי האמן ההונגרי סטפן אילש. במוזיאון מוצגות תערוכות מתחלפות מגוונות. סיורים מודרכים בעברית מתקיימים בימי שני ורביעי 10:30 ובאנגלית בימים ראשון-חמישי, 11:00. הסיורים כלולים במחיר הכניסה למוזיאון. בנוסף, ניתן להוריד סיור מודרך מוקלט לניידים דור 3 או  לשכור מדריך אודיו במגוון שפות.

 

סיור מוסיקלי (צילום: סטודיו גרופ ONE)

 

המוזיאון פתוח בימים ראשון-חמישי, 16:00-09:00, שישי ושבת 14:00-09:00.

מחירי כניסה למוזיאון: מבוגר – 36 שקל.   סטודנט -  25 שקל.  ילד (עד גיל 18) /  אזרח ותיק – 18 שקל,  חייל- 15 שקל. כרטיסים במוקד 2884* או באתר http://www.towerofdavid.org.il/

 

|
|
|
|
|