מופעי המוסיקה פסטיבל ירושלים לאמנויות 2014:

"רחל ונעמי בשירים" - חוויה מיוחדת של מוסיקה, נופים וסיפור חיים, המחברת את הקול הנשי של היוצרות והמשוררות רחל ונעמי שמר. (רביעי, 2.4, תיאטרון החאן, 20:30 / 18:30).

 

"אביב צרפתי ועוד" - קונצרט סימפוני בביצוע תזמורת החובבים הסימפונית הוותיקה "חובבי המוסיקה ירושלים" בשיתוף הקונסרבטוריון שליד האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים (רביעי, 2.4, אולם י.מ.ק.א, 20:00).

 

"מקהלאדינו" - מופע מסורתי המביא את הניחוחות המוסיקליים של מורשת דוברי ואוהבי שפת הלאדינו, בביצוע מקהלות - צלילי הלאדינו, פעמי הלאדינו, קולות עמי, הקול יחסי- הורה ירושלים (רביעי, 2.4, מרכז ז'ראר בכר, 20:30).   

 

"למצנח על הגיתית" - יצירות קלאסיות למקהלה, שירים מן המקורות ושירה בת זמננו, מהנדל ועד לואי ארמסטרונג, מסלמונה רוסי ועד שלמה ארצי, בביצוע מקהלת גיתית בליווי הרכב נגנים מהאקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים. (רביעי, 3.4, כנסיית סנט אנדרוז, 20:00).

 

"מנאפולי לירושלים"-  מיטב הזמר הנפוליטני מתובל ברוח ישראלית,  ערב שכולו שיר הלל לזמר האיטלקי, בביצוע נטלי אוריון ותזמורת הראל (רביעי, 3.4, תאטרון ירושלים, 20:30). עמוד המופע בפייסבוק

 

"גלוריה בשתיים"- Gloria של ויולדי, מפסגות המוסיקה המקהלתית בתקופת הבארוק. בנוסף, תופענה המקהלות בשירים ויצירות אקפלה, יחד ולחוד בביצוע מקהלת קפלאטה, אורטוריו ירושלים ומקהלת עדי.  (שישי, 4.4, כנסיית סנט וינסנט דה פול, 12:30)

 

"גשר המיתרים"- שני אנסמבלים קוליים מירושלים במבחר שירים ישראליים אהובים ומוכרים, עיבודים מקוריים ורעננים מלווים בנגנים מקצועיים. בביצוע משותף של אנסמבל קולי פס קול בניצוחו של יוסי דברה, ואנסמבל קולי דומיננטה בניצוחו של צבי שרף. (שישי 4.4 13:00 מרכז הקונגרסים משכנות שאננים אולם דה בוטון).

 

" מִזִּמְרַת לִבִּי "- ערב מחווה לצמד הפרברים,  עם מיטב שיריהם המוכרים והאהובים. בביצוע: חבורת הזמר קולות שלובים  צור הדסה. אמנים ארחים: צמד הפרברים – יוסי חורי ואורי הרפז. ניהול מוסיקלי, גיטרה:  צבי שרף. פסנתרן: גיל נגל.  בימוי וכוריאוגרפיה: חגית לירון. (מוצ"ש 5.4 21:00 תאטרון ירושלים).

 

"M" - קונצרט ומחול לסְטאבַּט מאטֶר של פרגולזי- המופע משלב בצורה חיה וסוחפת קונצרט של יצירה קנונית ואהובה, עם מופע מחול עכשווי, מרגש  וחושני. בביצוע: תזמורת הבארוק ירושלים ורקדניות. מנצח: דוד שמר. כוריאוגרפיה: ענבל אושמן. (מוצ"ש 5.4 20:30 אולם י.מ.ק.א).

 

"צלילי הקשת"- אנסמבל של 40 קולות יחד עם אמנים אורחים, נפגשים עם תזמורתו של דוד איכילביץ, בערב מוסיקה יהודית וישראלית מגוון ומפתיע. בביצוע: מקהלת הגברים רמתיים, ירושלים. מנצח: ריצ'רד שביציון. (ראשון 6.4 20:00 תאטרון ירושלים).

 

"קולו של הלב " - תוגה ואושר בהרמוניה אחת- יצירות מופת למקהלה, מיצירות ברוקנר, ווהן וויליאמס, לברי, ויזנברג, סתר, לנון ומקרטני, פרדי מרקיורי. ביצוע: זמרי א-קפלה ירושלים. ניצוח: ג'ודי אקסלרוד. (שני 20:30 7.4 כנסיית סנט אנדרוז).

 

" Morena Quartet" - קטעים מקוריים בספרדית ובלאדינו, לחנים וטקסטים מקוריים פרי עטה של הזמרת והיוצרת אודליה כחילה, במפגש ייחודי עם עולם הג'אז. ביצוע:  "Morena Quartet"עיבודים מוסיקלים : אהרוני בן ארי. (שני 7.4 21:00  הצוללת הצהובה).

 

"זה לא בדיוק געגוע"- לקחת פסק זמן, ולבוא לערב שכולו געגוע, מחול ומוסיקה משיריו של אריק איינשטיין. ביצוע: הורה ירושלים. ניהול אמנותי - חגית זרגרי. ניהול מוזיקלי - עדי חייט. (שני 7.4 20:30 תאטרון ירושלים)

 

בפסטיבל ירושלים לאמנויות יתקיימו השנה כ- 34  מופעי מחול, תיאטרון, מוסיקה וזמר של מיטב הגופים החובבים והסמי – מקצועיים. המופעים יתקיימו במספר אולמות ברחבי העיר: תיאטרון ירושלים, אולם י.מ.ק.א, בית מזיא לתיאטרון, בית שמואל - אולם הירש, מרכז ז'ראר בכר, תיאטרון החאן, הצוללת הצהובה ובאתרים נוספים בעיר. כמו כן, יתקיימו מידי ערב אירועים ללא תשלום  לפני ואחרי המופעים בתיאטרון ירושלים.  את כל הפרטים ניתן למצוא באתר ובעמוד הפייסבוק של הפסטיבל. 

 

קבוצות המיוחדים

אגף תרבות ואמנויות בעיריית ירושלים פועל להקמת גופים ייצוגיים בתחומי אמנויות הבמה מחול, מוסיקה , תיאטרון ואמנות פלסטית ברחבי העיר.  הפעילות מיועדת לנערים ונערות ובוגרים בעלי צרכים מיוחדים הבאים ממוסדות שונים ברחבי העיר. אחד המטרות העיקריות היא שילובם של המשתתפים במרקם החיים הקהילתי ויצירת קבוצות משולבות. במסגרת הפסטיבל ישתתפו "אנסמבל קולי נעורים", קבוצת התיאטרון "אולם ומלואו" וקבוצת התיפוף "קצב הזמן".

 

במסגרת פסטיבל ירושלים לאמנויות יעלו הקבוצות את המופע "תראו אותי"  יצירה אמנותית הצומחת מנבכי נשמתנו, מאירה את עולמנו ומעבירה חוויה יצירתית לצופים.

 

 

אנסמבל קולי "נעורים"              

הקבוצה פועלת מזה כ- 11 שנה. מתאפיינת בעיקר בלימוד והכרה  מושגים במוסיקה, קצב, הרמוניה, מלודיה  והכרה ברפרטואר רב סגנוני:  מוסיקה קלאסית, מוסיקה עממית, ומוסיקה ישראלית. זו שנה שנייה  שהקבוצה לומדת עם המנצחת רותם שרמן.

השנה ניתן לחוש בגיבוש ובהתקדמות הקבוצה. מדי שבוע נפגשים לחזרה, עושים חימום ומתחילים לעבוד. במסגרת החימום מתנסים בתרגילים מקצועיים בפיתוח קול ושחרור הגוף. לומדים על הפקת צליל ויציבה נכונה, מחדדים חושים ולומדים על חשיבות ההקשבה בתוך מקהלה.

השנה מושם דגש על התמקצעות המקהלה וחשיבה מוסיקלית עמוקה יותר, הן מבחינה דינאמית  מוסיקלית והן מבחינת ההגשה של הטקסט. גם השנה ממשיכים לעסוק במונחים  שונים מעולם המוסיקה, ומתנסים בסוגים רבים של אופי בשירה. אנו ממשיכים להיחשף לרפרטואר רחב של שירים ישראליים מכל הזמנים, ומתמודדים עם חומרים ברמה גבוהה מאד ולא קלה לביצוע.

אך מעל הכול המפגש השבועי הזה  מסב לנו הנאה, צחוק ובעיקר חדוות יצירה, כי אין תחליף לתחושה של שירה במקהלה- להיות חלק ממשהו גדול ומופלא, וליצור את הדבר הכי יפה בעולם, הלא הוא המוסיקה...

 

קבוצת התיאטרון "אולם ומלואו"

קבוצה משולבת, פועלת זו השנה השנייה. במהלך השיעורים והחזרות מושם דגש על ריכוז, מהירות תגובה, עבודת צוות, הקשבה והתחשבות, וכן על הגייה נכונה וברורה. ההשתתפות בשיעורי התיאטרון מענגת ומהנה. השחקניות יוצאות מסופקות ומרוצות מההישגים שלהן.

ההכשרה הזאת מקנה כישורים לא רק לעמידה על במה, אלא כישורים לחיים. ההשתתפות בקבוצת התיאטרון מעלה את הדימוי העצמי של הנערות בעיני עצמן. עמידה מול קהל מעלה את הדימוי שלהן בעיני הסביבה. הלב נפתח והחזה נמתח. כל אחת היא עולם ומלואו, וביחד  "אולם ומלואו".

 

קבוצת המתופפים "קצב הזמן"

קבוצת המתופפים "קצב הזמן" פועלת מזה כ-12 שנים ומונה כ  12 משתתפים.

בקבוצה משתלבים תלמידים במסגרת המחויבות האישית מבית ספר לאמנויות השילוב יוצר חוויה ייחודית מלהיבה ומעצימה.

במהלך השנה לומדת הקבוצה את יסודות הקצב ,מקצבים בסגנון שונים. מזרחי ואפריקאי בשיטה מסורתית של נעשה ונשמע. הניגון הוא קבוצתי, אחיד

המטרה, לחוות את חווית התיפוף, שפת הקצב והמוזיקה תוך שימת דגש לפיתוח יכולת ההקשבה ,יכולת התקשורת קואורדינציה ומתן ביטוי אישי.

התלמידים מבית ספר לאמנויות באו עם כלי הנגינה שלהם  תרמו לגיון וחשיפה לכלים נוספים. המפגשים היו מאתגרים, מפרים, נוצר קשר בין חברי הקבוצה

 

על המופע תראו אותי

מופע בו כל קבוצה תיתן טעימה מהרפרטואר שלה. אנסמבל קולי "נעורים" ישרו חמשה שירים:

  1.       הרצינות היא ממני והלאה מילים: עלי מוהר, לחן: יוני רכטר
  2.       ציור מילים: שלמה גרוניך , לחן: מתי כספי ושלמה גרוניך
  3.       העץ הוא גבוה מילים: חנוך לוין, לחן: זוהר לוי
  4.       כשזה עמוק מילים ולחן: ענבל פרלמוטר וקורין אלאל
  5.       חתיכת שמים מילים ולחן: לאה שבת

קבוצת התיפוף "קצב הזמן"

יעלו ארבעה קטעים: מן הפולקלור האתני ערבי, מזרחי וטעימות ג'אז קטע תיפוף על פי מוזיקה של עבדל ווהב, קטע סולו, קטע ג'אז של תלמידי האמנויות, וקטע על פי מוזיקה מזרחית.

 

קבוצת התיאטרון "אולם ומלאו"

תראו אותי, הצצה ראשונה, המבוססת על החיים והחומרים היצירתיים של כל אחד מהשחקנים כפרטים והעבודה שלהם כקבוצה. 

 

 

אמנים יוצרים בשכונות העיר

 

"סינדרלה"  תיאטרון מחול  ארינה בלוזור מציגים, מופע מחול לכל המשפחה.

 

יום ראשון 6.4  שעה 18:30 מרכז המוסיקה  גוננים רח' אלעזר הגדול 2                                                      

 

 

 

"להקת הסטודנטים ירושלים"  במופע פולקלור ייחודי ארצישראלי

 

בסיום המופע שירה בציבור עם תזמורת הלהקה

 

יום חמישי 3.4 שעה 20:30 מינהל קהילתי הגבעה הצרפתית רח' ההגנה 13 

 

|
|
|
|
|