צלם: רימון ארצי
פסח בהשראת ימי קדם ופעילויות אקסטרים בחבל מודיעין
צלם: יח"צ
טבע, פריחות והפעלות ב"נאות קדומים"
צלם: רונית סבירסקי
פיקניק בחיק הטבע
צלם: רונית סבירסקי
יריד אמנות
צלם: רונית סבירסקי
שחזור מלאכות מימי קדם
צלם: רונית סבירסקי
ציורי קיר בבית הכנסת של הרב קרליבך במבוא מודיעים

פסח בחבל מודיעין

 

חבל ארץ מודיעין הירוק כל ימות השנה חוגג את חג האביב בטבע עם שפע של פעילויות לכל המשפחה המאורגנות על ידי "עמותת תיירות חבל מודיעין". פעילויות בהשראת חג הפסח, יריד אמנות, טיולי סוסים וריינג'רים, חליבת עיזים, סיורים ברגל וברכב וסנפלינג על מצוקים

 

 

בטבע ובאקסטרים

 

במרחב הכפרי של יערות בן שמן "עמותת תיירות חבל מודיעין" מציעה שפע הרפתקאות לכל המשפחה בחופשת פסח. בין שדות מוריקים במרכז הארץ, נחבאות פינות חמד קסומות, בהן אפשר לבלות שעות, בשלוות הטבע או דווקא באקסטרים. שחזור עליה לרגל בנאות קדומים, משחקי חץ וקשת בכפר חשמונאי בשילת, משימת 'חפש את האפיקומן' ביער בן שמן, האכלת תרנגולות חופש בחוות הזיתים אלאדין שבכפר רות, פעילות סנפלינג היפראקטיבית במצוקי שילת, יריד אמנות וריפוי הוליסטי ברוח הרב קרליבך במבוא מודיעים, טיולי סוסים וריינג'רים ביער, טעימות יין ביקב רות, חליבת עיזים וייצור גבינות בבית האיכר, סיורי טבע ברגל או ברכב.

 

   חליבת עיזים ושחזור מלאכות קדומות במבוא מודיעים   (צילום: רונית סבירסקי)

משחקי הגז

בבית האיכר שבכפר הנוער בן שמן מכינים פעילויות משק לכל המשפחה. המבקרים הנועזים יוכלו לחלוב עיזים ולייצר גבינה, לרכב על חמורים וגמלים, להפריח יוני דואר, להשתתף בגז כבשים, לתופף במעגל מתופפים, להצטרף לסיור לרפת וגם לבקר נחשים וזוחלים. במקום יש תצוגת צבים ענקיים ופינת ליטוף.

מתי: רביעי-שישי, 18-16 באפריל, 18:00-9:00 ובראשון, 20 באפריל, 18:00-9:00 (הקופות נסגרות שעתיים לפני סגירת המקום)

מחיר: ילד מעל שנה וחצי 45 שקל. מבוגר (מעל גיל 16) 35 שקל

לפרטים: 08-9266453 / 050-6329779 / www.beit-haicar.co.il

 

סיורים אל המשק

בחוות הזיתים אלאדין שבכפר רות ייצאו סיורים אל המשק, הכרם, ואל גינות התבלין. בחג החירות המבקרים יוכלו להתקרב אל הטווסים הגאים ולהאכיל את תרנגולי החופש. על הסאג' החם יאפו פיתות כשרות לפסח, מקמח מצה, ובגינת התבלינים יכינו זעתר מצמח האזוב. חובבי הטבע יוכלו לשתול צמחים בעציצונים וגם לקחת אותם הביתה. כל מבקר יהנה מפיתה כשרה לפסח, לימונדה טבעית וחליטת תה מצמחים שנקטפו בסיור.

מתי: חוה"מ פסח

מחיר: 35 שקל לילד,  25 שקל למבוגר

לפרטים והרשמה: 054-3141822 / http://rimonorna.wix.com/aladin-olivefarm

 

 

אורגת על נול עתיק בנאות קדומים (צילום: אילן מלאכי)

 

 

עולים לרגל

סיור בעקבות עולי הרגל הקדומים' בשמורת נאות קדומים  - חג פסח הוא אחד משלושת הרגלים, ומצווה הייתה בימי קדם לעלות לרגל. סיור חוויתי לכל המשפחה מביא את המסע הקדום אל ימינו אנו. דמויות מן העבר יציגו את סיפור העליה לרגל ובעלי מלאכה כקולעי סלים, אורגי בדים ורוקחי צבעים ילמדו ויסבירו את האומנויות העתיקות. המבקרים יהנו ממופעים מוסיקליים, גן חבלים והרפתקאות, ומתחם ג'ימבורי לקטנטנים. סיור ברכבת השמורה בתשלום נוסף.

מתי: חוה"מ פסח

מחיר: 40 שקל לאדם מגיל 4

לפרטים: 08-9770777 / www.n-k.org.il

 

מצא את האפיקומן

טיפוס קירות, סנפלינג, אומגה וחידות ביער בן שמן – למשפחות שנמאס להן לחפש את האפיקומן בבית הכינו כתב חידה מושקע ואוצר מוטמן ביער בן שמן. בעזרת רמזים, מפות ומשימות משותפות, המשפחות שיגיעו יעברו מנקודה לנקודה בין אתרי נוף והיסטוריה עד שימצאו את המטמון. למשפחות שהולכות על הקצה מוצעת פעילות אקסטרים עם סנפלינג על מצוקי שילת, טיפוס על קירות וגלישה באומגה שתוקם במיוחד במקום.

מתי: טיפוס קירות: רביעי, 16 באפריל, מצא את האפיקומן: חמישי, 17 באפריל

מחיר: 450-270 שקל למשפחה

לפרטים: 03-5365054 ובאתר http://www.hiperactivi.co.il

 

סנפלינג למשפחות במצוקי שילת (צילום: אורי שחף)

 

יציאת מצרים

שחזור מסע הנדודים של בני ישראל בסיני - בכפר חשמונאי בשילת, משחזרים את המסע הארוך של בני ישראל בדרכם לארץ המובטחת. מדריכי הכפר יסבירו כיצד בני ישראל העמיסו צידה לדרך וביחד עם המבקרים ייצרו כלי חימר ושקיות צמחי מרפא. בימים שבהם נדיר לראות אדם מחזיק עט, וכתיבה מתבצעת על ידי הקשת אצבע על מסך זכוכית בכפר חשמונאי ילמדו דווקא את אומנות הכתיבה בקולמוס, בכתב עברי עתיק. אחרי סדנאות היצירה ייפתח מטווח יריית חץ בקשת למורת רוחם של דמויות הקרטון ותפוחי העץ הטריים. הורים עם חוש לדרמה יוכלו להיות חלק חי ופעיל בסיפור היציאה ממצרים, בהצגה 'שלח את עמי.'

מתי: 20-15 באפריל, 15:00-10:00

מחיר: 30 שקל למבוגר, 35 שקל לילד

לפרטים: 054-4480463 / kfarhash@012.net.il

 

פעילות חץ וקשת בכפר חשמונאים (צילום: זוהר ברעם)

 

ניגוני הרב קרליבך

מוזיקת קרליבך, סדנאות יוגה ודוכני אמנות ביריד הכפרי במבוא מודיעים - תושבי מבוא מודיעים, המייצגים דוגמא לעשייה יהודית בתחומי המוסיקה, האמנות והטיפול, מזמינים ליום חוויתי שיכלול הופעות בכל שעה עגולה עם ניגוני הרב קרליבך, מוסיקה חסידית שמחה ומוסיקה יהודית אלטרנטיבית. במקביל להופעות, יתקיימו מגוון סדנאות והפעלות לילדים, כן יוצגו ברחבי המושב מבחר דוכני אמנות, יתקיימו סדנאות יוגה וריפוי הוליסטי ועוד.במהלך היריד, מדריכי קק"ל יובילו טיולים רגליים לכל המשפחה מהמושב אל תוך יער בן שמן.

מתי: חמישי, 17 באפריל, 22:00-12:00

מחיר: 50 שקל למבוגר, 25 שקל לילד

לפרטים: 052-3240789

 

 משירי הרב קרליבך במבוא מודיעים (צילום: רונית סבירסקי)

 

טעימות יין ביקב רות

פסח זו תקופה של התחדשות וכך גם ביקב רות, שם משיקים שלושה יינות חדשים, לטעימות ביקב ללא תשלום! בין היתר, יוצע 'רות רוזה 2013', יין פרחוני ומרענן. לצד פרי הגפן יגישו גבינות בוטיק ונשנושים כשרים לפסח.

מתי: ימי שישי וערבי החג, 14:00-10:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 08-9761800

 

סיורי טבע על ריינג'רים ביער בן שמן

כדי להנות מהטבע לא חייבים ללכת המון. הריינג'רס של בן שמן מציעים להצטרף למסע רכוב בין הצמחיה הייחודית ובין בעלי החיים שמסתתרים ביער בן שמן, לעלות לתצפית מרהיבה המשקיפה אל מישור החוף ולחזור חזרה, הכל בשעה אחת קלה.

מתי: 18-16 באפריל ו-22-20 באפריל, 18:00-9:00

מחיר: 450 שקל למשפחה עד 4 נפשות

לפרטים: 08-9223000, www.benshemen.com

 

סיורי טבע ביער בן שמן (צילום: דודי לזר)

 

חגיגה אפריקאית

בפארק הקופים תתקיים חגיגה אפריקאית אותנטית ומרגשת, פרי היוצר של להקת אפריקנה, אשר תלהיב את הצופים במגוון שירים, ריקודים וסיפורים. בנוסף למפגש עם קופים מכל העולם, ג'ימבורי ענק, ספורט אתגרי לילדים והרבה מאוד טבע, יתקיימו ברחבי הפארק סדנאות יצירה והפתעות נוספות.

מתי: ראשון-חמישי, 15:00-10:00 שישי וערבי חג עד השעה 14:00

מחיר: 48 שקל

לפרטים: 08-9285888 / www.park.monkeypark.co.il

 

תחנת מידע של קק"ל תפעל בכניסה למתחם מצפה מודיעין במהלך חול המועד. מתחנת המידע יצאו סיורים מודרכים ללא תשלום בהרשמה מראש בקו ליער: 1-800-350-550. לפרטים נוספים, עמותת תיירות חבל מודיעין: 03-9728999 / www.thm.org.il

 

 

|
|
|
|
|