פסח ופסחא בירושלים 

 

סיורים בהשראת חג הפסח היהודי וחג הפסחא הנוצרי בעיר העתיקה עם מיטב מורי הדרך של "בית שמואל" וסיור ברכב מדברי במנזרי מדבר יהודה

  

  

פסחא בירושלים

סיור בהדרכת מויש מעוז שיפתח בהרצאת מבוא קצרה אודות חג הפסחא וימשיך בסיור בנתיב יייסוריו, צליבתו ותחייתו של ישוע - לאורך אתרי דרך הייסורים - ויהדולורוזה. יערך סיור מקיף בכנסיית הקבר, כנסיית התחייה המצויה באתר צליבתו, קבורתו ותחייתו של ישוע ביום א’ הוא יום הפסחא. מתלווים לצליינים המציינים בהתרגשות את תחיית ישוע כניצחון על המוות - חג גדול וחשוב בנצרות. הסיור כולל אוזניות שמע, יש לבוא בלבוש צנוע.

מתי: ראשון, 20 באפריל, 08:30 (יום ארוך)

מחיר: 110 שקל 

לפרטים: 02-6203461/606

 

פסחא בירושלים

 

צוננת ונסתרת

הסיור יערך במספר חללים תת-קרקעיים נסתרים ברחבי העיר העתיקה שבדרך כלל אין מגיעים אליהם. נכנסים למערה ענקית המצויה מתחת לעיר ולה היסטוריה מסתורית ומפתיעה, פוסעים בכיכרותיה של איליה קפיטולינה, עוברים ליד בריכת ענק החבויה במעמקי מנזר ומקבלים הסברים כיצד ומדוע דחסו את תיבת נוח למעמקי כנסיית הקבר. המסלול יעבור במערת צדקיהו, מנזר האחיות ציון, חללים מתחת לדרך הייסורים, כנסיית הקבר.

מחיר הסיור כולל  כניסות לאתרים, יש לבוא בלבוש צנוע.

מתי: שני, 21 באפריל, 10:00

מחיר: 110 שקל

לפרטים: 02-6203461/606

 

מנזר מרסבא  (צילום: בית שמואל)

 

המדבר של עיר הקודש – סיור ברכב מדברי מיוחד

סיור מודרך על ידי מויש מעוז יצא ברכב מדברי מיוחד בנתיבי דרכו של סבאס, גדול נזירי מדבר יהודה. הסיור יעבור בנופי המדבר בין חמוקי הקירטון אל קניון נחל קדרון, בו התבודדו בעבר ובהווה נזירים רבים ובראשם סבאס.יציאה מירושלים, אל המדבר, עליה אל ראשו של "הר העזאזל" –הוא ג'בל מונטאר, לתצפית  מירושלים אל ים המלח ומגבול השומרון עד ערד. משם ממשיכים לעבר קניונו המרשים של נחל קדרון לתצפית על מנזר המרסבא, חוצים את הנחל ומנסים להיכנס אל המנזר (רק הגברים שבקבוצה). סיום בתצפית ראס פשחה המרהיבה. הסיור כולל נסיעה ברכב מדברי מיוחד. יש לבוא בלבוש חם וצנוע.

שימו לב: הכניסה למנזר המרסבא לא מובטחת, מותרת לגברים בלבד.

מתי: שבת, 3 במאי, 08:30 (יום ארוך)

מחיר: 290 שקל

לפרטים: 02-6203461/606

 

לפרטים ולהרשמה: 02-6203461/606

או באתר האינטרנט של בית שמואל: www.beitshmuel.co.il

 

|
|
|
|
|