צלם: יצחק ניר
עבודתו של האמן יצחק ניר
צלם: יורם אורון
יצירה של יורם אורון
מבקרים בביאנלה באילת
בובות בעיצובים ובתלבושות מיוחדות
תצוגות בביתנים ובטיילת של אילת

ביאנלה של שבועות באילת

 

אילת חוגגת שבועות עם "ביאנלה" לאמנות אירוע אמנות ומוסיקה ייחודי שיתקיים בתאריכים 5-4 ביוני. למעלה ממאה אמנים בתחומי הציור, הפיסול, הקדרות והצילום יציגו את יצירותיהם ביומיים של הפנינג אמנות ויצירה. הכניסה לקהל חופשית

 

למעלה ממאה ציירים, פסלים, קדרים וצלמים, מכל רחבי הארץ, יציגו השנה בביאנלה לאמנות שתיערך באילת בחג השבועות בין התאריכים 5-4 ביוני. זו השנה השלישית ברציפות בה מתקיימת הביאנלה ברחבת גלריית האמנות ומוזאון אילת – מול כיכר התיירות המרכזית. לקהל מצפה חוויה אמנותית כאשר לצד האמנים אשר יציגו את עבודותיהם יופיעו גם אמני רחוב במופעי מוזיקה, פסלים חיים ומייצגי אמנות. לצפיה בסרטון 

 

מפגש בין אמנים

הביאנלה, אותה מפיקה עיריית אילת באמצעות התאגיד העירוני לתיירות, תהווה מקום מפגש של אמנים מאילת והערבה עם אמנים שיגיעו מכל רחבי הארץ, בהם גם קבוצה של 30 ציירים ופסלים אשר יגיעו מבאר שבע להציג בעיר במסגרת שיתוף פעולה בין המנהל האמנותי של גלריית האמנים באילת אמיר אלקיים ואגודת הציירים והפסלים של אמני באר שבע והנגב.

 

עבודות האמנים בביאנלה לאמנות באילת (צילום: יהודה בן איטח)

 

 

טיס, ספן ועורכת דין

בין האמנים שיציגו את עבודתם בביאנלה ניתן למצוא אמנים יוצרים מפתיעים אשר בחרו באמנות כתחביב לעיתים לאחר או לצד  קריירה מפוארת  כגון: הטייס ניר יצחק, הספן פנחס פרץ ועורכת הדין אביבה דורפן. הביאנלה באילת השנה מארחת תערוכת וידאו ארט ייחודית אשר יציגו מגוון במאים ובינהם: אילן מויאל אסתר אלקיים, רויטל רטיג, אסנת קלנר, דורון ג'רסי וסיוון לליב. כמו כן תוצג תערוכת צילומים  מרהיבים של ים ומדבר בה יציגו איציק כהן, בועז (סמו) סמוראי אשר מתמחה בצילומי אמנות תת מימים וצלמים נוספים. לצפיה בסרטון

 

יצירות מגוונות של ציור, צילום, פיסול וקרמיקה  (צילום: יהודה בן איטח)

 

עיר של תרבות

אילת מיתגה עצמה לפני כשנתיים תחת המותג אילת+  כאשר הכוונה הייתה להראות את כל הפלוסים שיש בעיר אילת מעבר לחופשת בית מלון וים. הקונספט החדש פועל באמצעות התאגיד העירוני לתיירות  במטרה להביא רוח חדשה לעיר ולהציגה כעיר תרבותית המאפשרת לתייר למצוא בה נופש מושלם, מזג אוויר ייחודי, בתי מלון ומסעדות. בנוסף, מתקיימים בעיר שלל אירועים ופסטיבלים כגון פסטיבל הג'אז, פסטיבל קלאסי בים האדום, פסטיבל אמני רחוב ועוד.

 

יוסי חן , מחזיק תיק התיירות באילת מסר כי "יצירת אלטרנטיבה אטרקטיבית לאורחים ולמבקרים, מחוץ לבית המלון, ברחבי העיר בטיילת המחודשת ובאזורי התיירות, גורמת לתיירים לצאת ולחוות את העיר אילת באופן שונה ולגלות עיר תיירות מדהימה ברמה בינלאומית. כמו ערים מרכזיות בעולם, גם באילת הביאנלה לאמנות הופכת למסורת. באילת ובערבה מספר רב של אמנים ויוצרים באמנות פלסטית, חלקם הגדול מציג את עבודות היצירה באופן קבוע בגלריית האמנים של העיר.

 

יצירה בביאנלה לאמנות     (צילום: לימור קראדי)

 

בין האמנים המשתתפים בתערוכה ניתן לראות את עבודותיו של הטייס וקברניט אל על יצחק ניר, הידוע כפעיל חברתי, מפקח בטיחות בתעופה וצייר. הוא למד ציור בגואש ורישום פחם ויוצר בטכניקות מעורבות. תערוכותיו מוצגות משנת 1980 לקהל הרחב.

 

הלנה צצקין  נערה בת 15 מהעיר אילת אמנית מתלמדת, המציירת במגוון סגנונות וטכניקות ציור.

 

 

עבודתה של הלנה צצקין המוצגת בביאנלה  

 

יורם אורון   - פרופסור (בפנסיה), רפואה, אוניברסיטת ת"א חבר ויו"ר (לשעבר) בעמותה לקדום אמנות עכשווית ת"א. מצייר, מפסל בחמר, עץ, ברזל, אבן, ומדיה שונים.

 

 פרטים נוספים באתר התאגיד העירוני לתיירות אילת www.redseaeilat.com

 

|
|
|
|
|