צלם: יח"צ
קטיף תותי עץ בדבורת התבור
צלם: יח"צ
"פסטיבל הקולעים" בדרך התבלינים
צלם:  רוני סלע
פירות ארצנו בדג בכפר
צלם: יח"צ
מוזאון וילפריד בקיבוץ הזורע
צלם: יח"צ
תערוכות בין מזרח למערב במוזיאון ווילפריד

אטרקציות לשבועות בעמקים

 

במהלך חג השבועות 2014 יתקיימו בעמק יזרעאל אירועים ופעילויות לכל המשפחה. ב'דג בכפר, הולכים בעקבות שבעת המינים ורות המואביה, במרכז מבקרים תנובה בעקבות ייצור החלב והמעדנים, ב"דבורת התבור" סיורים בדגש על עץ התות וגידולי המשי, "פסטיבל הקולעים ה-8" בחוות דרך התבלינים ותערוכות של אמנים ישראלים במוזיאון וילפריד

 

דיג, שבעת המינים ורות המואביה

מתחם "דג בכפר" במושבה יקנעם מקיים פעילות מודרכת לכל המשפחה בשבועות "בעקבות שבעת המינים עם רות המואביה". הפעילות כוללת סיור שבו משתתפת רות המואביה. הילדים יתחפשו לשבעת המינים, יכירו וילמדו על הפירות והיבולים, יקבלו משימות, יחודו חידות, יטחנו חיטה ובסוף הפעילות יכינו פיתות בטאבון (תוספת 5 שקל). האתר יקושט בערימות חציר עם הפתעות לילדים. "דג בכפר" הוא פארק דיג ירוק וגדול הממוקם למרגלות הכרמל מוקף מדשאות רחבות ידיים וצופה אל הנופים הירוקים של רמת מנשה. סביב האגם פזורים שולחנות וכסאות, ערסלים, סככות צל, פינות פיקניק ומתקני גריל. 

 

כותשים גרגרי חיטה ב"דג בכפר"    צילום: רוני סלע

 

המבקרים יכולים לבלות בפעילות דיג, לשכור חכה, לדוג דגים, להכין אותם על האש או לקחת הביתה. אפשר לנוח בצל העצים בעוד הילדים משתעשעים בפעילויות ובמתקנים. ישנם מתנפחים רטובים, טרמפולינה, מתחם בימבות, בריכת כדורים, בריכת שכשוך ופינת חי עם חיות מחמד. הילדים מקבלים הדרכה מקצועית כיצד לדוג דגיגונים בבריכת לקטנים. המבוגרים יכולים לדוג עצמאית, לקבל שירות ניקוי לדגים ולהכין אותם על האש. לרשות המבקרים מתקני מנגל, השכרת ציוד דיג. המתחם מציע גם קמפינג להקמת אוהלים בתוספת תשלום ובתיאום מראש.

מחיר: לילד 43 שקל, למבוגר 27 שקל, לקמפינג 75 שקל לאדם.

מתי: שבועות, 4 ביוני, שבת, 7 ביוני

לפרטים: 04-9894095 , 04-9590328

 

מהרפת עד המעדן 

במרכז המבקרים "תנובה" באלון תבור מספרים את סיפורה של טיפת החלב מהרפת ועד למוצר המוגמר. בשבועות יוכלו המבקרים לחוות את תהליך ייצור החלב ולטעום מהמעדנים בסיורים מודרכים שיתקיימו במרכז המבקרים ובמחלבה. במסגרת הסיור מקבלים הסברים על תהליך פסטור והימגון, שרשרת הקירור והקשר שבין החלב לתזונה מאוזנת. המחלבה היא בין המתקדמות והחדישות בארץ ומקפידה על איכות סביבה ושימוש ברובוטיקה. בסיור פוגשים משפחה של פרות מזמרות ויוצאים להרפתקה מסעירה יחד עם חבורת ילדים סקרנית ותוססת בדרכה למציאת פתרון לתעלומה מוזרה. המחלבה ומרכז המבקרים ממוקמים באזור התעשייה אלון תבור מול אורחן דברת בין עפולה לצומת גולני. הכניסה מגיל 6 ומעלה בסיורים לקבוצות ומגיל 5 ומעלה בסיורי משפחות. יש להציג ספח תעודת זהות עם פרטי הילדים.

מתי: במהלך חופשת השבועות

מחיר: בתשלום

לפרטים: בהזמנה מראש בלבד  04-6408140 שלוחה 2 או 1-800-22-14-22

 

מרכז המבקרים "תנובה"    צילום: יח"צ

 

תותים ומשי בדבורת התבור

חג השבועות השנה מתקיים בדיוק בשיא עונת קטיף תותי העץ ובשיא עונת גידולם של זחלי טוואי המשי.מרכז מבקרים "דבורת התבור" במושב שדמות דבורה יקיים במהלך חג השבועות סיורים מיוחדים בדגש על חגיגת עץ התות וביכורי המשי. הסיור יכלול ביקור במטע עצי התות, כולל קטיף עצמי של תות עץ ללא הגבלה וללא תוספת תשלום, ביקור במכון רדיית הדבש, יציאה עם הדבוראי למצפה הדבורים. בנוסף, ביקור באולם גידול המשי היחיד בישראל וצפייה בזחלי המשי ההולכים וגדלים ובאלפי הפקעות הלבנות ותהליך טוויתן לחוט.

 

מרכז המבקרים "דבורת התבור"    צילום באדיבות דבורת התבור

 

לכבוד החג יכלול הסיור גם סיבוב קצר למבקרים בטרקטור  רתום לעגלה ללא תוספת תשלום. בתחנת היצירה הילדים יכינו מעדן חלב ודבש, שכמיית דבורה, נר דונג ויקבלו שלט לחדר.במקום פינת חי עם חיות משק ועיזים ננסיות אותן ניתן להאכיל בהאכלת יד.כל עשרים דקות יוצא סיור שאורכו כשעתיים.

מתי: 7-3 ביוני, 18:00-09:00 (כניסה אחרונה בשעה 16:00)

מחיר: 35 שקל למבוגר , 48 שקל לילד.

לפרטים: לתיאום ביקור: טל: 04-6769598, נייד: 050-5637645

 

פסטיבל הקולעים ה-8

בחוות "דרך התבלינים" בבית לחם הגלילית מתקיים  "פסטיבל הקולעים ה-8"  לכבוד חג השבועות בתאריכים 4-3 ביוני במסגרת אירועי "פסטיבל חלב ובדבש" בעמק יזרעאל. פסטיבל הקולעים חושף בפני המבקרים את סודות קליעת הסלים, נערכים סיורים מודרכים בשדות בעקבות תרבות הקליעה, תצוגה ומכירת סלים קלועים, קורס קליעה למבוגרים וסדנאות אומן לקליעת סלים לכל המשפחה. מחיר: 40-30  שקל למשתתף. במקום, תיערך תערוכת חקלאית שמשקפת את תולדות החקלאות בעמק. סדנת תיפוףלכל המשפחה עם כלי הקשה על רקע השדותתתקיים בערב החג, 3 ביוני בשעות 11:30, 13:00, חג השבועות, 4 ביוני בשעות 11:30, 12:30, 14:30.  עוד יתקיימו סדנאות מתובלות לילדים שכוללות סדנת חביצת חמאה, סדנת הכנת תערובת זעתר וסדנת הכנת מאפה שבועות חגיגי. השתתפות על בסיס מקום פנוי ביום הפסטיבל ללא הרשמה מוקדמת. המחיר 20  שקל למשתתף. פעילות יצירה במחיר של 10 שקל, סיור מודרך בשדות התבלינים ללא תשלום. במתחם החווה יתקיים "שבועות בטעמים" – שדרת ביכורים חגיגית עם מגוון מוצרים לחג, שוק תבלינים, הדגמות שף למתכוני  חג, פינת טעימות לאבנה, "תה ביסטרו" בתפריט שבועות מיוחד וטעימות של יקבי בוטיק ישראלים.  לפרטים:  04-9533405

 

פסטיבל הקולעים ב"חוות דרך התבלינים"   צילום: ענת לוי

 

תערוכות בין מזרח למערב

מוזאון וילפריד ישראל שוכן בלב קיבוץ הזורע וייחודו באוסף אמנות מהמזרח הקרוב והרחוק. המוזאון שתוכנן על ידי אל מנספלד ומוניו גיתאי וינראוב ב-1951, מציע מבט פנורמי לעבר הרי מנשה ומוכר כמבנה לשימור. במהלך חג השבועות ניתן לצפות בתצוגת קבע מאוסף אמנות אסיה של המוזאון ותערוכות מתחלפות של אמנות עכשווית, שתיים מהן של אמנים צעירים, שזו להם תערוכת יחיד מוזאלית ראשונה. נעה יקותיאלי בנתה מיצב מונומנטלי מפתיע "מבעד לערפל, המרחק", העוסק בזיכרון ובמיוחד בשברי זיכרונות של חיים שהשתנו כהרף עין. יקותיאלי עובדת בטכניקה מרתקת של חיתוך נייר. יונתן גולדמן בתערוכה L.A.N.D מציע פרשנות חדשה למעבר בין מימד הקול למימד הראיה. לאורך התערוכה עובר הצופה מסע מונחה בחלל המכוון לייצר חוויה חושית רב מימדית. תערוכה נוספת היא של צלם העיתונות אלכס ליבק, שנסע ליפן  בעקבות רעידת האדמה ב-2011 וצילם תמונות המעבירות באופן פואטי את גודל האסון. הדגש בצילומים אינו על מראות של הרס, אלא על התחושה המתעוררת למראה מקום שהיה מלא חיים והפך לנוף חשוף. שלושת התערוכות משלימות זו את זו, אלכס ליבק מצלם את זירת האסון, נעה יקותיאלי מדגישה את הזיכרון האנושי של המציאות שנהרסה, ואלו יונתן גולדמן מציע אפשרות לבנייה מחדש. התערוכות יוצגו עד יולי 2014.

מתי: שני-שישי, 14:00-09:00, שבת 16:00-10:00

מחיר: כניסה בתשלום

לפרטים:  04-9899566

 

 

פרטים נוספים באתר עמותת תיירות עמקים  http://www.emek-tour.org.il/

 

|
|
|
|
|