צלם: אריאל בשור
"קול המוסיקה" בגליל העליון - מוצרט, ברהמס, בטהובן, שוברט, יוני רכטר וברי סחרוף
צלם: יח"צ
אנה שפיץ
צלם: יח"צ
מיכל בק
צלם: יעקב שמואל
צבי פלסר
צלם: יח"צ
מיכה שטרית
צלם: יח"צ
יוליה דיינקה

30 שנות מוסיקה

מאת: אתר התיירות הישראלי PHOTOUR

 

פסטיבל "קול המוסיקה" המתקיים מדי שנה בגליל העליון חוגג 30 שנה בתאריכים 26-22 ביולי. לציון האירוע יתקיים פסטיבל מגוון עם יצירות של מוצרט, ברהמס, בטהובן, היידן שוברט, קונצרט מיוחד של יוני רכטר, מופע של ברי סחרוף, בכורות וקונצרטים באתרים יוצאי דופן

 

מופע פתיחה בשיתוף הקהל

פסטיבל "קול המוסיקה" בגליל העליון, הפך לאירוע מבוקש בקרב שוחרי המוסיקה הקלאסית. השנה הוא חוגג 30 להיווסדו עם מגוון עשיר במיוחד של מופעים שיתקיימו בין התאריכים 26-24 ביולי.  אירוע הפתיחה הססגוני יערך בשיתוף הקהל. תהלוכה של נגנים וקהל תצעד יחד עם מקהלת הגליל העליון מבריכת השחייה אל בית העם בכפר בלום לצלילי יצירה חדשה שכתב עודד זהבי למילים של לאה גולדברג וחיה שנהב. הקונצרטים והמופעים נערכים באולמות סגורים לצד אתרים מיוחדים ביניהם חורשת נווה קרני בקיבוץ איילת השחר שם תופיע להקת הגרובטרון וביקב יראון יתקיים מופע של ברי סחרוף שיארח את מיכה שטרית.

 

ברי סחרוף ביקב יראון (צילום: רועי ברקוביץ')

 

טרום בכורה עולמית

מאוסטריה תגיע השחקנית איזבל קאריאן ותציג בטרום בכורה עולמית, מופע תיאטרלי בבימויו של קלאוס אורטנר ומופע נוסף מיצירות שוסטקוביץ'.  בכורה נוספת היא יצירה  של אנסמבל סירנות בניצוחה של שוש לגיל. השנה, ינגנו רביעיות מיתרים שנעדרו מהפסטיבל בשנים האחרונות וכן יתארח אנסמבל סירנות, אנסמבל טמפרה יופיע בפאב הפטריה בקיבוץ דן, מנחם ויזנברג עם "שיר ארץ", מחווה לזמרת האופרה בעלת הקריירה העולמית - מירה זכאי.

 

 

אנסמבל "טמפרה" (צילום: בני אדם)

 

מוסיקה מלב אל לב

שיתוף פעולה ראשון מסוגו יתקיים עם ארגון "מוזתיקה" – Musethica. זהו פרויקט בינלאומי של מוסיקה לקהילה, אותו החל הויולן הישראלי אברי לויתן בשנת 2012, להפקת הופעות מוזיקליות קאמריות, בפני קהלים שאין ביכולתם להיחשף למוסיקה קלאסית ביניהם: בתי אבות, במפעלים, בבתי חולים, בתי כלא ועוד. הפרויקט מתקיים כיום בגרמניה, ספרד ובארצות נוספות ועכשיו גם בישראל.

 

רוזאן פיליפנס (צילום: יח"צ)

 

מפגשים עם נגנים וסדנאות

גם השנה יתקיים שיתוף פעולה עם בית הספר רימון בערב ג'אז מיצירות צ'רלי פארקר. כבכל פסטיבל, יתקיימו  כמיטב המסורת חזרות פתוחות ומפגשים אינטימיים עם הנגנים. אלו הפכו לחלק בלתי נפרד מחוויית הפסטיבל. מופעים לכל המשפחה וסדנאות לפני קונצרטים עם רוני פורת, שייפתחו צוהר אל היצירות שינוגנו. 

 

הצדעה למייסדים

הפסטיבל הוא פרי חזונה של המייסדת עידית צבי, שנוסד בשנת 1985 כהפקה של מועצה אזורית גליל עליון כפסטיבל למוסיקה קלאסית קאמרית לקהל אוהבי המוסיקה בארץ. לכבוד 30 שנות הפסטיבל לא יעדר ההיבט הנוסטלגי, שבו ייחדשו קונצרטים שנוגנו בשנותיו הראשונות של הפסטיבל כמו הקונצרט "מוסיקה משגעת" שמצדיע ל-30 שנות הפסטיבל ולמנהלים האמנותיים עידית צבי מייסדת הפסטיבל ומיכאל מלצר שכיהן בתפקיד 11 שנה.  הם יהיו אורחי הכבוד בערב שיכלול שירים וסיפורים נוסטלגיים.

 

מאוריציו פאז (צילום" יח"צ) 

 

עוד במסגרת הפסטיבל, מפגש עם המנצח רוני פורת  שיעסוק בנושא  כיצד לפלס את דרכנו מעמדת "הכנר הראשי" לעמדת "המנצח" בחיינו, במשפחה ובעסק שלנו תוך שימוש במנהיגות נקייה המגובה בתקשורת ישירה ואפקטיבית. הרצאה חווייתית עם התנסות ותרגול, שירת מקהלה ויצירה בצוות לצד הבנה תיאורטית של תפקיד המנצח. הכניסה חופשית.

 

סרטים לצ'לו ולפסנתר

2 סרטים הקשורים לעולם המוסיקה יוקרנו במסגרת הפסטיבל: "סיפורי צ'לו" (לוקסמבורג, 2013) ארבע דמויות שהצ'לו נכנס ללבן לוקחות את הצופים למסע מוסיקלי בעקבות כלי הנגינה שצורתו, ממדיו ומגוון צליליו הם האנושיים ביותר, הליידי בדירה 6 (ארצות הברית/ קנדה/ בריטניה, 2013), זוכה פרס האוסקר לסרט הדוקומנטרי הקצר. בגיל 109 אליס זומר עדיין קמה בכלבוקר כדי לנגן בפסנתר. זומר, שנפטרה באחרונה, הייתה ניצולת השואה הקשישה. זומר ניצלה בזכות העובדה שניגנה בתזמורת המחנה בעולם.

 

עודד זהבי (צילום: רפי אשל)

 

יומיים של מוסיקה לילדים

ביומיים האחרונים של הפסטיבל, שישי-שבת, 26-25 ביולי, יתקיים פסטיבל קול המוסיקה לילדים: קונצרט לכל המשפחה של נגן כלי-ההקשה חן צימבליסטה ורביעיית מיתרים, מופע לכל המשפחה בחורשת נווה קרני בקיבוץ עמיר בהשתתפות להקת הגרובטרון שיבצעו קלאסיקות ישראליות לילדים ולהורים.

 

חזרות פתוחות וכיתות אמן

חזרות פתוחות, כיתות אמן ושיעורים פתוחים לקהל  יערכו במרכז קלור, אולם סימפוניה,  ובבית העם בכפר בלום; הכניסה על בסיס מקום פנוי, תינתן קדימות לרוכשי כרטיסים לקונצרטים. כניסה חופשית והשתתפות נגנים מהקהל הרחב בבמה פתוחה (ג'אם-סשן) בסדנאות הג'אז של ביה"ס רימון במלון כפר גלעדי וב"שביל הלולים" בכפר גלעדי. הקונצרטים יתקיימו באולמות: בית העם, מרכז קלור ומלון פסטורל, כפר בלום, חורשת נווה קרני, קיבוץ עמיר, פאב הפטרייה ק. דן, פאב הקרומביין ק. נאות מרדכי, יקב הרי גליל  ק. יראון. קופת כרטיסים בימי הפסטיבל במרכז קלור בכפר בלום 04-6951449 וכחצי שעה לפני תחילת קונצרט במקום הקונצרט.         

 

מודיעין בימי הפסטיבל 04-6997707, לפרטים נוספים באתר http://www.kol-hamusica.org.il/

 

|
|
|
|
|