הטיולים המיוחדים

 

"נשים גליליות" סיור לבתיהן של נשים יוצרות בגליל

סיור להכרת האוצר האנושי והמגוון של הגליל – נשים יוצרות. מתחילים ב"מדרון הבר" באמירים להרצאה מפי אשת "שירת העשבים" על סגולות צמחי התבלין והמרפא. המשך לביקור בבית הבד של "סבא חביב" והאזנה לסיפורה של האישה הדרוזית על אופן גידול הזיתים והפקת שמן הזית, כולל טעימות של שמנים ומוצרים כפריים. בהמשך ביקור ביקב רימון, מפגש עם אשת העסקים שהצליחה להקים יקב ייחודי המייצר יין מרימונים וטעימות מהיין המיוחד. מסיימים בכפר הצ'רקסי ריחנייה בהרצאה, סיור במוזיאון המקומי, טיול רגלי בכפר וטעימות ממאפה צ'רקסי מקורי עם גבינת עזים (חלוז') ותה מתובל.

מתי: הסיורים יתקיימו בכל ימי הפסטיבל, בתאום מראש

מחיר: 120 שקל

לפרטים: 050-6956385

 

אל ייקבי בוטיק וכרמים ב"חבל כרמים" הגלילי

את הסיור ב"ארץ היין" הגלילית מתחילים סמוך לקברו של ר' יוסי הגלילי בתצפית אל רמת ואגם דלתון, עמק החולה, הרי הגולן במזרח והמירון ממערב. דיון על סוגי הקרקעות השונים באזור, על אזורי גידול היין ועל הכרמים השונים. ביקור ביקבי בוטיק משפחתיים קטנים וסיום ביקב רימון בסיור וטעימת יינות איכותיים מפרי הרימון.

מתי: שני, 11 באוגוסט

מחיר: 80 שקל

לפרטים: בתאום מראש 050-7205679

 

"אל נשים גליליות, גבינות ויין"

סיור במסגרת "נשים יוצרות". הטיול ייקח את המטיילים אל מחוזות גידול הגפנים, יפגיש אותם עם נשים יזמיות, אמניות יצירתיות וייצריות. ביקב דלתון פוגשים את הייננית המובילה של היקב, לשיחה על זני ענבים, יינות שונים ואופן טעימת היין בליווי טעימות. ברמות נפתלי מתארחים בביתם המיוחד של זוג שכבר מככב בחוברות עיצוב שונות. ממשיכים אל הכפר הצ'רקסי ריחניה לסיור רגלי בסמטאות האבן של הכפר וביקור במסגד שבליבו וגם סדנא ייחודית ללימוד אמנות הכנת הגבינה הצ'רקסית המיוחדת.

מתי: בכל ימי הפסטיבל בתאום מראש. מותנה במינימום משתתפים

מחיר: 140 שקל לאדם

לפרטים: 050-7205679

 

"אל גליל"

טיולי ג'יפים לקברי צדיקים. מפגש בחניון רשב''י, יציאה לכוון יער עין זיתים וסיור ביער. המשך נסיעה אל האידרא רבה להסבר קצר על המקום ומשם מטפסים לרמת דלתון לתנא רבי טרפון. המשך נסיעה לכפר גוש חלב שבעברו היה כפר תלמודי בימי בית שני, שם יורדים לכיוון נחל גוש חלב ולבית הכנסת העתיק להסבר על בית הכנסת ותפקידו באותם ימים. עליה אל מעיין עין עלווה ועצירה לקפה או תה צמחים. לאחר מכן נסיעה לנחל דישון עליון, לציון הקבר של הנביא ישעיהו בן אמוץ וחזרה לחניון דרך יער ברעם. משך המסלול כשעתיים והוא כולל מעברי מים.

מתי: הסיורים יתקיימו בכל ימי הפסטיבל, בתאום מראש

מחיר: 400 שקל לג'יפ למסלול של שעה, 650 שקל לסיור של שעתיים

לפרטים: 052-3114081

 

טיולי ג'יפים "אל גליל" (צילום: יח"צ)

 

"ארץ הגליל"

טיולי ג'יפים בין כרמי היין המלבלבים. מתחילים את הטיול באחד מהיקבים ברמת דלתון ויוצאים לטיול בין הכרמים המלבלבים במורדות הר יוחנן. הטיול יכלול נסיעה חווייתית, הסברים ותצפיות נוף על גבול הצפון, מעיין נובע בעין עלווה, צמחיית נחלים, אפשרות להליכה רגלית קצרצרה במהלך הטיול והפסקת תה צמחים ליד המעיין.

משך הטיול – כשעה וחצי (ניתן להאריך את הטיול בתוספת של 180 ש"ח לכל שעה נוספת).

מתי: הסיורים יתקיימו בכל ימי הפסטיבל, בתאום מראש

מחיר: 580 שקל לג'יפ

לפרטים: 04-6980434

 

"ג'יפים בין הכרמים"

בכרם בן זימרה "ג'י-פי-גץ". הטיול מתחיל בשמורת בן זימרה הנמצאת בסמוך למושב כרם בן זמרה. בטיול מבחינים בין כרם ענבי-מאכל לכרם ענבי יין וביקור בכרם שזה עתה ניטע. המשך למעיין עין עלווה היפהפה בואכה נחל גוש חלב, בין שרידי בית הכנסת מהמאה השנייה. בטיול משולבים הסברים במגוון נושאים כגון: טבע, התיישבות, גיאולוגיה, שכנות טובה עם בני הכפרים סביבנו ועוד. משך הטיול כשעתיים.

מתי: הסיורים יתקיימו בכל ימי הפסטיבל, בתאום מראש

מחיר: 700-600 שקל לג'יפ

לפרטים: 050-7630889

 

טרקטורוני כלנית

טיולי טרקטורוני כלנית מתבצעים בנוף הקסום של גבעות ועמקי הגליל, על גבי טרקטורונים חדישים ביותר, במגוון מסלולים, הכוללים בין היתר את נחל צלמון, נחל עמוד, חופי הכנרת ותצפיות מדהימות על נופי האזור. הטיולים מלווים במדריכים מקצועיים שיאפשרו לכם להפיק את המיטב מכל רגע.

מתי: הסיורים יתקיימו בכל ימי הפסטיבל, בתאום מראש

מחיר: בתשלום

לפרטים: 050-4664166

 

"בעקבות היין והגבינות אל הגליל"

סיור טעימות בין יקבים ומחלבה, החושף את האורחים לחלק מהתרבות הגלילית המקורית. הסיור יחל ביקב דלתון בהרצאה על עולם היין מפי ליאורה בגא. משם יוצאים לסיורים ביקבים רימון ואדיר, לומדים על תהליכי ייצור היין, ביקור בחדר החביות ובקו המילוי. המשתתפים ילמדו להריח ולטעום יין כמו מומחים, להבדיל בין סוגי יין ולהתאים בין היינות למאכלים. ההרצאה מלווה בטעימה מקצועית מכוסות קריסטל וכיבוד קל. בהמשך מגיעים אל מחלבת אדיר לסדנת  גבינות.

מתי: הסיורים יתקיימו בכל ימי הפסטיבל, בתאום מראש. יציאה בשעה 10:00 מהישוב כרם בן זמרה.

מחיר: 140 שקל לאדם

לפרטים: 050-6956385

 

גיפונים ב"שביל הסולם" (צילום: יח"צ)

 

טיולי אור הגנוז 'בשביל הסולם'

טיולי טרקטרונים ורכבי גולף חדישים. פותחים את הטיול במושב אור הגנוז, מטפסים בהרי הגליל בין הכרמים של מיטב היקבים באזור, עוברים ליד אגם דלתון וחוברים לדרך נוף של יער בירייה. מבקרים במקומות היסטוריים רבי טרפון, אידרא זוטא, אלקנה ועוצרים לתצפית אל עבר החרמון ועמק החולה. ממשיכים לבית כנסת עתיק מתקופת בית שני ומסיימים בעמוקה. הטיול מלווה במדריך והסברים.

אורך המסלולים הוא מינימום שעה ועד 8 שעות.                    

מתי: הסיורים יתקיימו בכל ימי הפסטיבל, בתאום מראש                        

מחיר: בתשלום

לפרטים:052-2966656

|
|
|
|
|