צלם: שלו מן
הצדעה לזמר העברי - מיטב אמני ישראל במופעים פתוחים לקהל בפטיבל שוהם
צלם: אילן בשור
דנה ברגר
צלם: עדי עובדיה
אדון שוקו
צלם: עדי עובדיה
אדון שוקו
צלם: ליטל גיבורוביץ
ירמי קפלן

הצדעה לזמר הישראלי

 

"פסטיבל שוהם ליוצרים בזמר הישראלי" הוא הפקת ענק כמחווה לגדולי משוררי ארצנו בביצוע אמנים ישראלים ידועים. הוא יתקיים בחול המועד 14 באוקטובר והכניסה לכל המופעים חופשית. מיטב הזמרים והיוצרים הישראלים יופיעו בגן החבל בשוהם.

 

מיטב היצירות של גדולי משוררי ארצנו בביצועים ובעיבודים שונים יועלו במסגרת "פסטיבל שוהם ליוצרים בזמר הישראלי". הפסטיבל יתקיים בחג הסוכות, 14 באוקטובר ויכלול אמנים ישראלים רבים. המופעים יערכו בגן החבל בשוהם. בין המשתתפים: רונה קינן, אניה בוקשטיין, יובל דיין, חמי רודנר, אסף אמדורסקי ורבים אחרים שרים את שירי גדולי משוררי ישראל ותור הזהב.

 

דוד קריבושה יופיע עם השירים הגדולים של פסטיבלי הזמר, זמרות ישראליות בערב מחווה לשירי חווה אלברשטיין בעיבודים חדשים, השירים והסיפורים מאחורי הלחנים של קובי אושרת, מופע מחווה לאריק איינשטיין ומופע משירי שמוליק קראוס. האחים שחר ואהוד אריאל יבצעו עם שולי רנד את שירי מאיר אריאל. צרויה להב ומיקה שדה במפגש מוסיקלי, שם טוב לוי שר ומשתף במפגש אמן, שלמה גרוניך בשירים לילדים, ולהקת המג'יקל מיסטרי טור עם שירי הילדים של כל הזמנים. הכניסה למתחם ולהופעות ללא תשלום.

 

 

חמי רודנר, דנה ברגר וירמי קפלן במחווה לגדולי המשוררים הישראלים  (צילום: אורית פניני)

 

השירים הישראלים משקפים את התרבות, ההווי, ההצלחות, האכזבות, השמחה והפחד שלנו כעם. משוררים, פזמונאים, מלחינים וזמרים נטלו חלק בעיצוב תרבותנו מאז ועד היום. "פסטיבל מוזות בשוהם" שהתקיים במשך 14 שנים מתחדש ומציב במרכז הבמה את היוצרים שמאחורי המוזה, יוצרי הזמר והישראלי, שחתומים על פס הקול של ההוויה הישראלית. הצדעה לכל אותן אבני דרך, ליצירות שמשקפות רגעים בחיינו כעם, לאמנים וליוצרים ותיקים וצעירים ולנכסי ההווי והתרבות של החוויה הקולקטיבית שלנו.

 

הקולנוע הישראלי והזמר העברי

בערב הפתיחה יערך מפגש מוזיקלי שיעסוק בקשר בין הקולנוע הישראלי לזמר העברי. פרופ' איתן אביצור, מנהל המחלקה למוסיקה באוניברסיטת בר-אילן לשעבר, ביחד עם ד"ר רונן שפירא, פסנתרן וירטואוז ומלחין, יציגו בשיחה ובמוסיקה את הקשר בין הקולנוע הישראלי לזמר העברי, מן השנים הראשונות. במהלך המפגש יוקרנו קטעי ארכיון.

 

מאחורי הלחנים של קובי אושרת   (צילום: גיל לוין) 

 

בפסטיבל יעלו לראשונה מספר הפקות מקור

 

מחווה לגדולי משוררי ישראל

אמנים ומרצים מסדרת המופעים "נקודת תרבות", שהופקה עבור בית אביחי, ישתפו פעולה לראשונה על במה אחת במופע מחווה לגדולי משוררי ישראל ומשוררי תור הזהב, בהנחייתם של פרופ' חביבה פדיה ופרופ' ניסים קלדרון. משתתפים: רונה קינן שרה יעקב אורלנד, אניה בוקשטיין שרה לאה גולדברג, אסף אמדורסקי שר יונה וולך, אמיר דדון שר נתן יונתן, יובל דיין שרה יוסי בנאי, עידן חביב שר נתן אלתרמן, ירמי קפלן שר דוד המלך ותהילים, חמי רודנר שר ר' שלמה אבן גבירול, יזהר אשדות שר מיכה שטרית ודנה ברגר שרה ר' יהודה הלוי. הפקה מוסיקלית – חמי רודנר ותזמורת הבית – ירמי קפלן בתופים, עדי רנרט בפסנתר וערן וייץ בגיטרות.

 

רונה קינן שרה יעקב אורלנד    (צילום: עמית ישראלי)

 

 

 

על, על, עלמה

עלמה זוהר ופרופסור חביבה פדיה במופע חדש המשלב ממיטב שיריה של עלמה לצד שירים וטקסטים של הרבי נחמן מברסלב. ביאורים של פדיה ושיח ביניהן על המשמעויות שבנסתר ובנגלה סביב חוויותיה של עלמה במסע הראשון שלה לאוּמן. המופע עטוף בצלילים ובהומור ותובנות על החיבור בין האמונה למציאות הישראלית החילונית.

 

עלמה זהר ורבי נחמן מברסלב  (צילום: יואב איתיאל מוקט)

 

 

שרות חווה אלברשטיין

מופע בכורה ומחווה נשית לגדולת הזמרות הישראליות חווה אלברשטיין. שורה של זמרות ישראליות מצדיעות לזמרת שמהווה פסקול חיים של אומה שלמה. משתתפות: דנה ברגר, יעל דקלבאום, קרני פוסטל, עינב ג'קסון כהן, הדרה לוין ארדי, איילה אינגדשט, שילה פרבר, אביגיל רוז, שני פלג, דניאלה ספקטור, נעם נבו, לי טריפון, איה זהבי פייגלין, מיכל גבע, דיקלה ואפרת בן צור. הזמרות מעניקות פרשנות אישית ליצירותיה של אלברשטיין, כל אחת בשיר שהיא מבצעת.

 

שולי רנד שר מאיר אריאל

האחים אהוד ושחר אריאל מארחים את שולי רנד עם מיטב השירים של מאיר אריאל, בביצועים משותפים והשמעה ראשונה של השיר "איך אני עושה שלום" שכתב מאיר אריאל והולחן על ידי אהוד בנו, בעיבודו של שולי רנד.

 

קריבושה ופסטיבלי הזמר הישראלי

דוד קריבושה במופע מחווה לשירים הגדולים של פסטיבלי הזמר, בשנים בהן טובי הזמרים התחילו את הקריירה המוזיקלית שלהם. מופע ישראלי שמפעיל את "בלוטות הנוסטלגיה", כאשר בין הביצועים ללהיטי העבר, בעיבודים חדשים, יספר קריבושה אנקדוטות וסיפורים מאחורי הקלעים.

 

במה מקומית

הפקת מקור נוספת שתעלה במסגרת הפסטיבל. במסגרתה יעלו הרכבים ויוצרים משוהם בהפקת מוזיקלית מקורית, ייחודית לפסטיבל, בניהולו המוסיקלי של גיא יעקובוביץ.

 

מפגשי אמן בפסטיבל

 

"דרך המשי"

מפגש מוזיקלי של צרויה להב ומיקה שדה. היוצרת צרויה להב מגלה סודות מקצוע ומשוחחת עם הקהל על שיריה. מיקה שדה בביצועים לשירי צרויה, עם פירושים חדשים.

 

שם טוב לוי בשיחה מהלב

בשיחה האמן מדבר על עצמו השראה והשפעות מוזיקליות, אנקדוטות מתהליך היצירה של שירים שונים, בשילוב ביצועים ואילתורים ספונטניים.

 

עוד בפסטיבל

 

"הללויה לעולם"

משירי המלחין קובי אושרת ובהשתתפותו, עם הסיפורים שמאחורי נכסי צאן התרבות שלנו.

 

להקת טרנזיסטור

במחווה לאריק איינשטיין בניהולו המוסיקלי של משה לוי.

 

טרנזיסטור ואיינשטיין   (צילום: רועי ברקוביץ)

 

שרים שמוליק קראוס

המופע "רואים שקוף" עם אבי בללי, איגי דיין, דודי לוי, טל גורדון, דן תורן ושאול בסר מנגנים ושרים משירי שמוליק קראוס.

 

במה לכל המשפחה

שירים פשוטים לילדים

שלמה גרוניך במופע מוסיקלי. גרוניך שר ומגלם את עצמו כילד וכמבוגר בנימה הומוריסטית. נואיבה, שירים פשוטים, יש לי סימפטיה, רוזה מרציפן ומחרוזת משירי זהו זה.

 

כוורת ישראלית

הרכב נגנים ומבצעים מבית הספר רימון למוסיקה, עם שירים ישראלים מוכרים של שם טוב לוי, יוני רכטר, מתי כספי, יצחק קלפטר, דני רובס ויהודית רביץ, בעיבודים וביצועים חדשים.

 

השירים המשחקים

להקת מג'יקל מיסטרי טור בהצדעה לשירי פסטיבלי הילדים של פעם, עם קטעי קישור והפעלות לילדים.

 

אדון שוקו

להקת התפוזים במופע המורכב משירי הילדים הקלאסים של אריק איינשטיין, המשולבים אל תוך סיפור המסע של הלהקה ברחבי המדינה.

 

התפוזים במופע "אדון שוקו"  (צילום: עדי עובדיה)

 

פסטיבל שוהם ליוצרים בזמר הישראלי הפסטיבל יתקיים בחול המועד סוכות תשע"ה בגן החבל שוהם, ימים שני-שלישי 14 באוקטובר 2014. הכניסה ללא תשלום.

לפרטים: 03-9723001, www.hamesh.co.il

 

|
|
|
|
|