צלם: מאסט הפקות
סוכות במוזאון ארצות המקרא בירושלים
צלם: גידי אבינערי
ספר תורה
צלם: גידי אבינערי
"מכונת הדפוס"
צלם: אולה ויינר
סוכות לכל המשפחה
צלם: דוד וינוקור
מיצגים במוזאון

סוכות במוזאון ארצות המקרא בירושלים

 

לכבוד חג הסוכות, חג העלייה לרגל מתקיימת פעילות מיוחדת בהשראת החג במוזאון ארצות המקרא בירושלים. הצגות, מספרי סיפורים והפעלות מיוחדות לילדים במהלך החג וסיורים למבוגרים על מנת ליצור חוויה משפחתית שלמה למבקרים. במוזאון מוצגת תערוכת "ספר הספרים" שהיא חוויה יוצאת דופן וסידור התפילה העתיק ביותר בעולם, התערוכה תוצג עד 18 באוקטובר

 

סוכות לכל המשפחה צילום: אולה ויינר

 

 

סוכות הוא החג המאתגר של השנה, לפחות בכל הקשור לפעילויות לילדים. זוהי חופשה ארוכה שמתקיימת מיד אחרי החופש הגדול וראש השנה. ההורים שכבר חשים שמיצו את כל האטרקציות האפשריות מחפשים משהו איכותי עם ערך מוסף. מוזאון ארצות המקרא הוא מתחם מעוצב שהושקעה בו מחשבה לגבי התכנים והוא מכיל אוספים ארכיאולוגים מרשימים ובעלי משמעות היסטורית חשובה. ביקור במוזאון בירושלים מצטרף לחג העלייה לרגל שנחשב ביהדות למצווה וכך אפשר לשלב פעילות מרתקת עם ערכים ומסורת יהודית בפעילויות ובתערוכות שהמוזאון מציע.

 

צילום: מאסט הפקות

 

מוזאון ארצות המקרא ממוקם בין האוניברסיטה לעמק המצלבה ופתוח גם בשבתות ובחגים. הוא מציע בנוסף לפעילויות לילדים גם סיורים למבוגרים בעברית או באנגלית. המקום הוא אטרקציה מצוינת למשפחה עם ילדים שמחפשות פעילות מעניינת ובשבתות ובימי רביעי אחר הצהרים הכניסה לילדים היא ללא תשלום.

 

צילום: אולה ויינר

 

 

ספרי תורה עתיקים ונדירים

שיטוט קצר בגוגל מגלה לי שהתמזל מזלנו לתפוס את אחת התערוכות השוות שנמצאות בארץ, ממש רגע לפני שהיא ממריאה למדינה אחרת. תערוכת "ספר הספרים", שננעלת ב-18 באוקטובר אחרי שהוצגה בהצלחה רבה במוזאון בחודשים האחרונים. התערוכה מתארת כ-2,000 שנים של התפתחות התנ"ך והברית החדשה ומוצגים בה ספרי תורה עתיקים מרחבי העולם ומתקופות שונות. ספרי תנ"ך מודפסים ומצוירים, דפים מקוריים מגניזת קהיר ואפילו דפים מקוריים מתוך התנ"ך המודפס הראשון של גוטנברג. דגם של מכונת הדפוס ניצב בקצה חלל התערוכה והילדים יכולים להתנסות בהדפסה ולקחת דף מודפס הביתה למזכרת.

 

צילום: ארדון בר חמא,  Green Family Collection

 

 

סידור התפילה העתיק בעולם

לקראת נעילת התערוכה מוצג בה סידור התפילה העתיק בעולם, שהוא קובץ תפילות יהודי מלפני 1,200 שנים, באדיבות אוסף משפחת גרין. הוא כתוב בעברית ועדיין נמצא בכריכתו המקורית. בשל חשיבותו הרבה, ראש הממשלה בנימין נתניהו היה הראשון שצפה בו עם הגעת הסידור לארץ. יו"ר הכנסת, הח"כ יולי אדלשטיין הגיע לברך את המוזאון ביום הגעתו. 

 

סודות מהספרים לילדים

התערוכות מרתקות את המבוגרים בעוד הילדים זוכים להפעלות וסדנאות משעשעות שעוסקות בנושאים מהתנ"ך. הפעילות לילדים מאפשרת לראות את המוזאון מזווית סיפורית, שמתאימה לגילם, בליווי מדריכים שחקנים שמספרים להם את "סודות הספרים". הילדים פוגשים את איגרת הסופרת, בתו של סופר המלך מימי בית ראשון בירושלים שמסבירה להם על הכתב העברי הקדום. אחר כך הם מכירים את שוליית הסופר, העוזר של עזרא הסופר שמספר להם על עזרא, על העלייה לארץ, על מעמדו של ספר התורה וגם איך שומרים שאף אחד לא יפתח "מכתבים" ויקרא את הסודות הכמוסים של הממלכה. אחד מרגעי השיא בפעילות הוא מפגש עם סופר סת"ם מקצועי שמספר לילדים על רזי המקצוע ומדגים להם את הכתיבה המיוחדת באמצעות הכלים והחומרים שהוא משתמש בעבודתו. לסיום, פינת יצירה שבה הילדים מתנסים בהכנת כריכה לספר, שניתן לקחת ולתת מתנה למישהו שיקר ללבם.

 

צילום: אולה ויינר

 

את הביקור אפשר לסיים בפיקניק. להצטייד בסלסילה עם נשנושים לילדים ובקבוק יין למבוגרים ולתפוס שלווה באחת הפינות השקטות בחורשת הסמוכה למוזאון. מומלץ להצטייד בסוודרים ושמיכה שניתן לפרוס על האדמה. 

 

מה

פעילויות סוכות במוזאון ארצות המקרא - סיורים מודרכים למבוגרים בעברית ובאנגלית לצד פעילויות וסדנאות לילדים. הכניסה לילדים חינם.

 

מתי

במשך כל חג הסוכות

 

מחיר

מבוגר                                                      40 שקל

ילד                                                          20 שקל

סטודנט / חייל בשרות חובה / עולה חדש        20 שקל

אזרח ותיק ישראלי (בהצגת תעודה)              20 שקל

כניסה חינם לילדים עד גיל 5

כניסה חינם לילדים בשבתות ובימי רביעי אחה"צ - באדיבות אגודת הידידים של המוזאון

כרטיס חבר ירושלמי                                  32 שקל

 

מבצעים

במהלך חול המועד סוכות, הכניסה למוזאון לילדים חינם. הפעילות לילדים בתשלום: 30 שקל לילד, 25 שקל למנוי ו-20 שקל למבוגר מלווה.

הנחה של 10% לפעילות תינתן לכל המזמינים דרך אתר המוזאון.

 

ברכישת כרטיס כניסה לאחד משלושת המוזאונים: מוזאון ישראל, מוזאון המדע, מוזאון ארצות המקרא, תינתן הנחה משמעותית בשני המוזאונים הנוספים:

במוזאון ארצות המקרא ובמוזאון המדע  הנחה בשיעור של 20%. במוזאון ישראל  הנחה בשיעור של 15%. ההנחות יינתנו עם הצגת כרטיס הכניסה לאחד המוזאונים האמורים, בטווח זמן של שבוע ימים.

 

פרטי קשר

מוזאון ארצות המקרא ירושלים

רחוב סטפן וייז 21, ת.ד 4670, ירושלים 9104601

טל': 02-5611066

ליצירת קשר contact@blmj.org

מחלקת חינוך והדרכה education@blmj.org

חנות המוזאון shop@blmj.org

 

 

|
|
|
|
|