סיורים מדליקים

 

חג החנוכה מתקרב ומחלקת הסיורים של "בית שמואל" מציגה שלל טיולים מודרכים באווירת החג, סיורי חנוכיות ועששיות בעיר העתיקה ובשכונות הציוריות מחוץ לחומות

 

קבלת שבת והדלקת נרות   צילום: יעקב גנץ

 

בשעת דמדומים כשהשמש צובעת את ירושלים בזהב זוהרות החנוכיות בפתחי הבתים וסמטאות העיר עוטות חג. טקסי הדלקת הנרות, השירים, הברכות, אכילת לביבות וסופגניות, שממלאות את האוויר בניחוחות מתוקים, כל אלה יהיו חלק מהסיורים המגוונים שמארגן "בית שמואל" לכבוד החנוכה. הסיורים יעברו בסמטאות העיר העתיקה, במנהרות הכותל, ברובע היהודי, בשכונות החרדיות ובשכונות הראשונות שהוקמו מחוץ לחומות במאה הקודמת. הסופר דן בניה סרי ייקח את המטיילים למחוזות ילדותו ולזיכרונות החג האישיים שלו. סיור בשישי אחר הצהרים ישלב הדלקת נרות שבת עם הדלקת החנוכיות ולכל אלה מצטרפים סיורים מלווים בהרצאות וסיורים לכל המשפחה.

 

חנוכיות למשפחות בנחלאות

מדריך בית שמואל יסייר עם המטיילים בסמטאותיה הציוריות של שכונת הנחלאות, בין החנוכיות המדליקות והנדלקות על חלונות הבתים ובפתחיהם. חוויה בלתי נשכחת של אור ואורה של שכונה קסומה. מקנחים בסופגניות מתוקות. יש לבוא בלבוש צנוע.

מתי: ראשון- שלישי, 23-21 בדצמבר, 17:00/16:00

מחיר: 65 שקל

לפרטים: 02-6203461

 

חנוכיות בנחלאות למשפחות   צילום: יעקב גנץ

 

חנוכיות ועששיות למשפחות ברובע היהודי

המטיילים יצאו לסיור מודרך, מצוידים בעששיות מפיצות אור אל סמטאות וחצרות הרובע היהודי וסביבתו. בין החנוכיות הזורחות המפיצות את הנס בפתחי הבתים, ינתן הסבר על המנהגים והמנהיגים הקשורים לחנוכה ומסביב האווירה החגיגית האופפת את העיר העתיקה. קינוח עם סופגניות מתוקות. יש לבוא בלבוש חם וצנוע.

מתי: ראשון- שני, 22-21 בדצמבר, 17:00/16:00

מחיר: 65 שקל

לפרטים: 02-6203461

 

סיורים במנהרות   צילום: יעקב גנץ

 

סיור עם הסופר דן בניה סרי

הסופר דן בניה סרי חוזר אל מחוזות ילדותו ומסייר עם המטיילים בשכונת הבוכרים לאור נרות חג החנוכה. מבט של דמעה ושחוק מארגז החול של הסופר דן בניה סרי בשכונת הבוכרים – אחת מן השכונות הקסומות והצבעוניות בעיר, אשר שימשה בתחילת המאה מודל לשכונות שקמו אחריה. חוויה מרתקת של ירושלים של מטה שלפעמים היא גם ירושלים של מעלה. במהלך הסיור אין שירותים זמינים. יש לבוא בלבוש צנוע.

מתי: שני- שלישי, 23-22 בדצמבר, 16:30

מחיר:  120 שקל

לפרטים: 02-6203461

 

חנוכיות בשכונות

חג החנוכה איננו נזכר במשנה. בגמרא תיאורו מופיע רק כחלק ממסכת שבת. דבר זה עומד בניגוד למצווה החשובה של החג – פרסום הנס. בסיור יוסבר על "הנס" ואופן פרסומו. הסיור יעבור בשכונות נחלאות, שערי חסד, מקור ברוך וזכרון משה. יש לבוא בלבוש חם וצנוע.

מתי: שלישי, 23 בדצמבר, 16:30

מחיר: 95 שקל

לפרטים: 02-6203461

 

נחלאות   צילום: יעקב גנץ

 

חנוכיות, חרדיות ומאפיות

סיור מודרך עם משה שפירא המתמקד בהדלקת חנוכיות בשכונות החרדיות והשתתפות בהדלקה "לפרסומי ניסא". הסיור יעבור בבתי ברוידא, בתי ראנד, כנסת ישראל, מקור ברוך, זכרון משה וגאולה. באוויר נישאים ניחוחות החלות במאפיות השונות. יש לבוא בלבוש צנוע, הסיור כולל טעימות.

מתי: חמישי, 18 בדצמבר, 16:30

מחיר: 95 שקל

לפרטים: 02-6203461

 

לראות את האור, בין חנוכה לחג המולד                                                 

סיור בעיר העתיקה בעקבות האור בלילה הארוך ביותר בשנה, כשנדמה שהלילה יימשך לעד. למידה על מושג האור והחושך בתפיסות ובתרבויות שונות, על הארה וישועה, על תחייה ולידה, על הנורות המנצנצות על עץ האשוח ועל החנוכייה המאירה בחג האורות היהודי. הליכה בעקבות פולחנים עתיקים ואמונות קמאיות שביקשו לסייע לשמש להילחם ולגבור על כוחות החושך. יש להגיע בלבוש צנוע.

מתי: שבת, 20 בדצמבר, 16:00

מחיר: 95 שקל  

לפרטים: 02-6203461

 

לקראת חג המולד: ירושלים בנצרות

חג המולד ברובע הנוצרי איננו מסתכם במיסה של ליל החג, הוא כולל גם הליכה בסמטאות מקושטות אשר מהווה חוויה מיוחדת גם ביום החג עצמו. תצפית על עצי האשוח המקושטים בססגוניות, בובות הסנטה קלאוס ובכוכבים הנוצצים. ביקור במערות הנבנות במיוחד לרגל החג בכנסיות הקתוליות השונות, האזנה למזמורי החג ולדנדון פעמוני הכנסיות ולקינוח אצטרובלי שוקולד. הסיור כולל כניסות לאתרים. יש לבוא בלבוש חם וצנוע.

מתי: שבת, 20 בדצמבר, 9:00

מחיר: 95 שקל  

לפרטים: 02-6203461

 

קבלת שבת של חנוכה

שילוב של חנוכה וערב שבת כולל בתוכו הדלקת נרות רבים. סיור בשכונות החרדיות וחוויה של אווירת השבת לצד אווירת החג ולאור השקיעה. יש להגיע בלבוש צנוע, נשים בחצאיות וגברים עם כיפה.

מתי: שישי, 19 בדצמבר, 10:00

מחיר: 95 שקל  

לפרטים: 02-6203461

 

גגות, שווקים ובעלי מלאכה בחג המולד

סיור בימים שלקראת חג המולד על גגות ירושלים, הכולל תצפיות מיוחדות על העיר הקדושה. במקביל תתקיים הדרכה בשווקים הומים וצבעוניים, בהם נמצא בעלי מלאכה ייחודיים שמקצועם הולך ופס מן העולם. הסיור מהווה חגיגה של חושים ואוירה והמסלול יעבור בשער יפו, גגות השווקים, הרובע הנוצרי, תצפית לעבר הכותל המערבי של בית המקדש ועוד סודות. הסיור כולל טעימות. יש לבוא בלבוש חם וצנוע.

מתי: שישי, 19 בדצמבר, 10:00

מחיר: 95 שקל  

לפרטים: 02-6203461

 

חנוכיות למשפחות בסמטאות הרובע ובמנהרות הכותל

חלקו הראשון של הסיור יעבור בסמטאות הרובע היהודי לאור נרות החנוכה הדולקים בפתחי הבתים ובחלונות ובחלקו השני ביקור במנהרות הכותל האפלוליות תוך היכרות עם שרידי המקדש, כולל מנהרה המתוארכת לתקופת החשמונאים. יש לבוא בלבוש חם וצנוע. הסיור כולל כניסה למנהרות הכותל ואכילת סופגניות. 

מתי: חמישי, 18 בדצמבר, 17:30. שלישי, 23 בדצמבר, 17:30

מחיר: 80 שקל לילד, 110 שקל למבוגר

לפרטים: 02-6203461

 

סיור חנוכיות למבוגרים ברובע היהודי ובמנהרות הכותל

"מאי חנוכה? כשנכנסו יוונים להיכל טמאו כל השמנים שבהיכל וכשגברה מלכות בית-חשמונאי וניצחום, בדקו ולא מצאו אלא פך אחד של שמן, שהיה מונח בחותמו של כוהן גדול; ולא היה בו אלא להדליק יום אחד. נעשה בו נס והדליקו ממנו שמונה ימים". בבלי, שבת, כ"א ע"ב.

הסיור יצא בעקבות אור החג, המנהגים והמסורות. תצפית המשקיפה אל מתחם הר הבית ומקום בית המקדש, ביקור במנהרות הכותל הנסתרות והליכה בסמטאות הרובע היהודי לאור נרות החנוכה הדולקים בפתחי הבתים ומפרסמים את הנס. על האור הראשון והבריאה, על שמן וקדושה ועל אורו של עולם. יש לבוא בלבוש צנוע. הסיור כולל כניסה למנהרות הכותל.

מתי: חמישי, 18 בדצמבר, 18:30. שלישי, 23 בדצמבר, 18:30

מחיר: 110 שקל  

לפרטים: 02-6203461

 

 

לסיורים נוספים, לפרטים  ולהרשמה: מחלקת הסיורים "בית שמואל" טל. 02-6203461/606 או באתר האינטרנט www.beitshmuel.co.il

|
|
|
|
|