צלם: אולה ווינר
מרגלים "בין חושך לאור" במוזאון ארצות המקרא בירושלים
צלם: אולה ווינר
פסלים מחפירות ארכיאולוגיות
צלם: אולה ווינר
אוספים מהעולם העתיק
צלם: אולה ווינר
הפעלות לילדים

המבדיל בין חושך לאור

 

במוזאון ארצות המקרא מתמקדים בפעילות מיוחדת לילדים שתנסה לענות על השאלה מי חזק יותר, האור או החושך? הילדים יהפכו למרגלים וחוקרים בין המוצגים בשילוב תאטרון צלליות וסדנאות. יערכו פעילות יום ופעילות ערב שתכלול טקס הדלקת נרות וסופגניות, בתאריכים 23-21 בדצמבר

 

דמויות מקראיות ברחבי המוזאון  צילום: אולה ויינר

 

 

מרגלים בחשיכה

מוזאון ארצות המקרא בירושלים מקיים חגיגה לכל המשפחה בהשראת חג האורים, זאת באמצעות שתי פעילויות שונות, האחת בשעות הבוקר והשנייה בשעות הערב. הפעילות תתמקד "בוויכוח" מי חזק יותר, האור או החושך? ובדרך זו להעניק לילדים תחושה שהם חלק מסיפורי האגדות. במהלך הפעילות הילדים יהפכו למרגלים שיתהלכו בסודיות לאור פנסים ברחבי המוזאון המוחשך. לכל אלה יצטרפו תאטרון צלליות וסדנאות יצירה מדליקות. למבוגרים יוצעו במקביל סיורים באווירת החג, זאת על מנת ליצור חוויה משפחתית שלמה למבקרים. הכניסה לילדים חינם למוזאון החל מיום שישי 19 בדצמבר ועד יום שלישי 23 בדצמבר. בשישי ושבת יוצע למשפחות פעילות עצמית בגלריות בעקבות חג החנוכה.

 

פעילות החנוכה תתרחש בלבו של המוזאון ובתערוכת הקבע המרתקת שלו, המציגה אלפי פריטים מקוריים הממחישים את ההיסטוריה של ממלכות ועמים המוזכרים בתנ"ך, מנקודת מבט ארכיאולוגית. פסלים נדירים, תכשיטים מעוצבים, כתובות, פסיפסים וכלי חרס. כל אלו חושפים לעיני המבקר את פארן ועוצמתן של תרבויות העבר בעולם העתיק והעולם בו צמחו עם ישראל.

 

תערוכות ברחבי המוזאון   צילום: אולה ווינר 

 

פעילות יום

מימי קדם קיימת יריבות בין האור והחושך המתקשים להחליט מי חזק יותר מבין שניהם. במהלך פעילות היום, המבקרים יטיילו בעולמם של היוונים, הרומאים והמצרים וילמדו על כוחו של כל אחד מהם בניסיון להכריע במריבה העתיקה. בדרך לתשובה יחפשו את אנטיוכוס המסתתר במוזאון, יגלו מי כיבה את אור המנורה ומי גנב את האש. לאחר מכן יוצג תיאטרון צלליות ותתקיים סדנת יצירה של צלליות בהשראת הדמויות שנפגשו בסיור.

 

שעות: ראשון- שלישי, 23-21 בדצמבר, 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00. משך הפעילות כשעה וחצי
מחיר לסיור + סדנה: לילד 35 שקל, לילד מנוי 30 שקל, למבוגר 25 שקל
פרטים: www.blmj.org,  02-5611066

 

סדנת תיאטרון צלליות    צילום: אולה ווינר

 

פעילות ערב

בערב, כאשר החושך יורד על העיר, שקט ואפלולי גם במוזאון. הילדים הופכים למרגלים ויוצאים בעקבות מגילה עתיקה מצבא יהודה המכבי, השולחת אותם למשימה חשאית לאור פנסים.  בשקט ובחסות האפלה יבקרו הילדים בממלכות גדולות ויאספו חפצים שיעזרו במאבק של המכבים מול היוונים. ריגול במחנה של אנטיוכוס כדי לגלות כיצד היוונים הגנו על עצמם, מציצים לחדר שינה מלכותי ומגלים מדוע המצרים פחדו מהחושך. המצליחים במשימה החשאית יקבלו את אות "המרגל המושלם", יכינו עששית חגיגית מחמר ויצטרפו להדלקת נרות ולקינוח סופגניות.


שעות:
ראשון- שלישי, 23-21 בדצמבר, 17:00, משך הפעילות כשעה וחצי
מחיר לסיור + סדנה: לילד 40 שקל, לילד מנוי 35 שקל, למבוגר 25 שקל

פרטים:  www.blmj.org,  02-5611066

 

סיורים למבוגרים בתערוכת הקבע   צילום: אולה ווינר 

 

מוזאון ארצות המקרא

המוזאון ממוקם בלב שדרת המוזאונים בירושלים ופתוח גם בשבתות ובחגים. הוא מציע בנוסף לפעילויות לילדים גם סיורים למבוגרים בעברית או באנגלית והרצאות לקהל הרחב מידי יום רביעי. המקום מתאים למשפחה עם ילדים שמחפשות פעילות מעניינת בשבתות ובימי רביעי אחר הצהרים. הכניסה לילדים היא בימים אלה היא ללא תשלום.

 

 

מגוון מוצגים ואוספים מהעולם העתיק  צילום: רן ארדה

 

בסיום הפעילויות, אפשר לבקר גם בחנות המוזאון, שם ישנה כ-15% הנחה על כל מוצרי חנוכה במיוחד לכבוד החג. אומנם יש עוד קצת זמן, אך במהלך הביקור במוזאון ניתן להתעניין גם בתערוכה החדשה שעומדת להיפתח בתחילת חודש פברואר - "על נהרות בבל". תערוכה ראשונה מסוגה בעולם אשר תציג את גלות בבל כפי שלא הכרנו אותה, בין היתר באמצעות אוסף של ממצאים מתקופת גלות בבל. ממצאים אלו נחשבים בעיני חוקרים רבים מקבילים בחשיבותם למגילות הגנוזות. למידע נוסף על המוזאון, פעילויות מיוחדות ומועד פתיחת התערוכה "על נהרות בבל", מומלץ להתעדכן  באתר המוזאון

 

סדנאות יצירת עששיות   צילום: אולה ווינר

 

 

 

במהלך ימי חנוכה, 21-23 בדצמבר, הכניסה למוזאון לילדים חינם. הפעילות לילדים בתשלום: פעילות יום – 35 שקל לילד, 30 שקל למנוי, 25 שקל למבוגר מלווה. פעילות ערב – 40 שקל לילד, 35 שקל למנוי, 25 שקל למבוגר מלווה. הנחה של 10% לפעילות תינתן לכל המזמינים דרך אתר המוזאון

 

ברכישת כרטיס כניסה לאחד משלושת המוזאונים: מוזאון ישראל, מוזאון המדע, מוזאון ארצות המקרא, תינתן הנחה משמעותית בשני המוזאונים הנוספים: במוזאון ארצות המקרא ובמוזאון המדע הנחה בשיעור של 20%. במוזאון ישראל הנחה בשיעור של 15%. ההנחות יינתנו עם הצגת כרטיס הכניסה לאחד המוזאונים האמורים, בטווח זמן של שבוע ימים.

 

בחנות המוזאון מוענקים 15% הנחה על כל המוצרים לחג החנוכה, בין היתר: חנוכיות, סביבונים ורבים אחרים.

 

פרטי קשר:

מוזאון ארצות המקרא ירושלים, רחוב סטפן וייז 21, ת.ד 4670, ירושלים 9104601. טל': 02-5611066. ליצירת קשר contact@blmj.org. מחלקת חינוך והדרכה education@blmj.org. חנות המוזאון  shop@blmj.org

 

 

|
|
|
|
|