צלם: רונית סבירסקי
עפים על החלל - אירוע סרטי חלל לחופשת הקיץ בפלנטריום רמת אביב
צלם: יח"צ
מראה דרך הטלסקופ
צלם: יח"צ
אנרגיית השמש
צלם: יח"צ
מבנה הפלנטריום במוזאון רמת אביב
צלם: יח"צ
הזוהר הצפוני

קפיצה לחלל

מאת: רונית סבירסקי

 

בעידן שבו מחפשים סימני חיים על כוכבים אחרים ומנסים להגיע לפלנטות רחוקות, הסקרנות הולכת וגוברת כמעט כמו  בסרט מתח. הפלנטריום במוזאון ארץ ישראל  "הרים את הטלסקופ" כדי לספר לנו מה אנחנו יודעים היום ולמה אפשר לצפות מחר. להכין אותנו לאפשרות שבעוד 5 מיליארד שנים כדור הארץ יסבול ממכת חום כזו שתייבש את האוקיאנוסים, אבל אולי מאדים או צדק יפשירו ואפשר יהיה לברוח ולגור שם. 4 מיצגי מולטימדיה מרתקים מועלים במרתון הקיץ "חג הפלנטריום", שיתקיים בין 22-16 באוגוסט 2015.

 

יושבים קרוב, רואים רחוק  צילום: יח"צ

 

הקהל יושב על כסאות כשעיניו נשואות אל התקרה. לעיתים חשים כאילו נכנסו לתוך מסע בין כוכבים כשאנחנו נסחפים במהירות בתוך טלסקופ ענק לכיוון השמים. מפגש עם עולמות מופלאים ועוצרי נשימה על כוכבי הלכת והחיים על פני כדור הארץ, על התהליכים הגרעיניים המתחוללים בלב השמש, התפרצויות וולקניות והנפלאות הנגלות בעין הטלסקופ. סרטים המוקרנים ברזולוציה מרבית ומוקרנים על גבי מסך של 360 מעלות.

 

סודות השמש (מתאים לגיל 10 ומעלה)

מבט מקרוב על תפקיד השמש, כוחה והשפעתה על כוכבי הלכת והחיים על פני כדור הארץ, מהתהליכים הגרעיניים המתחוללים בה ועד לפליטות אדים, גזים והילות אדירות אל החלל המקיף אותה. מחזור החיים של השמש עצמה, תוך מסע בזמן מראשית היווצרותה ועד למותה הצפוי בעתיד הרחוק ומה יקרה כשהשמש תמות?

 

אל מרחבי החלל (מתאים לגיל 10 ומעלה)

מפגש עם נופים עוצרי נשימה, התפרצויות וולקניות אלימות ויופיין הצרוף של טבעות שבתאי. חקר כוכבי הלכת והירחים של מערכת השמש במסע מרהיב בכוכבי הלכת, בו ניתן לדמיין כיצד יכולים להיראות החיים בעולמות החדשים.

 

 שר הטבעות -  כוכב שבתאי    צילום: יח"צ

 

מסע לקצה היקום (מתאים לגיל 10 ומעלה)

הסרט מציג את בניית החללית הקרויה אַייבֵּקְס על ידי סוכנות החלל האמריקנית, נאס"א, מתלווה למשימה ומראה כיצד אוספת החללית אטומים מהירים מאוד כדי ליצור מפה של גבול מערכת השמש שלנו, הכל מנקודת מבטם של שני נערים סקרנים ומפי המדענים והמהנדסים שבנו את החללית.

 

טלסקופ הפלא (מתאים לגיל 7 ומעלה)

תצפיות הטלסקופ של גלילאו חוללו מהפכה ושינו את אופן ההתבוננות שלנו על נופי היקום ומקומנו בתוכו. הסרט מכניס את הצופים לתוך מסיבה כוכבית מודרנית וחושף את הנפלאות הנגלות בעין הטלסקופ.

 

הסרטים מוקרנים באדיבות קרן לסקי, שיקגו, בעברית, וישנם מופעים בערבית ובאנגלית בתיאום מראש.מחיר מיוחד לשבוע שבין 22-16 באוגוסט 2015 : 25 שקל למופע אחד, 35 שקל לשני מופעים, 45 שקל לשלושה מופעים.מגוון הסרטים יוקרנו מדי שעה, החל מ-10:30 בבוקר ועד לתום שעות הפעילות.

מחיר רגיל: 32 שקל לכל הקרנה

 

כמו כן, שעות הפעילות של המוזאון בתקופת הקיץ הוארכו, כך שבמקביל להקרנות יוכלו הבאים ליהנות מתערוכות נהמוזאון עד לשעות הלילה, בהן גם תערוכת "ריקוד המכונה" של צעצועי הקברט המכאני, סיורים ופעילויות לכל המשפחה.

 

סיורים מודרכים: (מומלץ להרשם מראש) 
הבלש הדיגיטלי - אתגר בלשי במשחק דיגיטלי קבוצתי מהנה בתצוגות המוזיאון, באמצעות טאבלטים וסמרטפונים. מתאים לגילאי 8 ומעלה.


סיור עששיות - מרגישים את קסם הלילה במוזיאון. מתאים לגילאי 4-8. משך הפעילות 45 דקות.

 

שעות פתיחה בחודש אוגוסט: ראשון -רביעי 20:00-10:00, חמישי 22:00-10:00, שישי 14:00-10:00, שבת 20:00-10:00

 

 למידע נוסף - אתר המוזיאון: www.eretzmuseum.org.il

   

|
|
|
|
|