צלם: ארכיון בית שמואל
סיורים מודרכים בין סוכות מקושטות ושווקי ארבעת המינים עם "בית שמואל"
צלם: ארכיון בית שמואל
מבקרים בסוכה מסורתית
צלם: ארכיון בית שמואל
שמחת בית השואבה בשכונות החרדיות
צלם: ארכיון בית שמואל
סיור במנזרי ואדי קלט

עולים לרגל לסוכות

 

לטייל בין הסוכות הססגוניות של ירושלים, להריח אתרוג והדס, לסייר בשכונות החרדיות ולשמוע על מנהגי החג. כל אלה יחשפו בסיורים המיוחדים שמארגן "בית שמואל" במהלך חג הסוכות 

 

סוכות הוא חג בעל אופי משפחתי ושיתופי. בכל פינה ניתן לראות סוכות מקושטות וההכנות לחג מתחילות הרבה לפני ארוחת החג המסורתית. כל עדה והסוכה האופיינית לה, הקישוטים, התפילות, המאכלים ומנהגי הישיבה והשינה תחת הסכך. בסיורים המגוונים שמארגן "בית שמואל" מטיילים בשכונות החדשות והעתיקות, החרדיות והמסורתיות ומציצים אל החצרות הצבעוניות על שלל סוכותיהן ומנהגי החג הנהוגים בהן.

 

 

שוק 4 המינים  צילום: ארכיון בית שמואל

 

שוק ארבעת המינים והכנות לסוכות

סיור מודרך עם מויש מעוז בעקבות ההכנות לחג הסוכות, אושפיזין והידור ארבעת המינים. ביקור בשווקי ארבעת המינים הססגוניים והסברים על הדסים משולשים, אתרוג מהודר, תיומת הלולב וחיבוטי הערבה. צפייה בתהליך בניית הסוכות וקישוטן והסברים על מנהגי החג. יש לבוא בלבוש צנוע. נשים בחצאיות ארוכות וגברים בכיפות.

מתי: ראשון, ערב חג סוכות, 27 בספטמבר, 10:00

מחיר: 89 שקל

לפרטים: 02-6203461

 

 

גגות , שווקים ובעלי מלאכה בעיר העתיקה

סיור מודרך על גגות ירושלים, הכולל תצפיות מיוחדות. הסברים על קדושת ירושלים לדורותיה תוך סיור סביב המבנים והסיפורים ביהדות, בנצרות ובאסלאם - שלוש הדתות המתחרות על יופיים של מבני הדת שלהן בירושלים. המסלול כולל סיור בשווקים הומים וצבעוניים, בהם פועלים בעלי מלאכה ייחודיים שמקצועם הולך ופס מן העולם. חגיגה של צבעים, תצפיות, ניחוחות וטעימות.  מסלול: שער יפו, תצפית גגות שווקים אל עבר הר הבית, סמטאות העיר העתיקה, ומקומות סודיים ולא מוכרים. יש לבוא בלבוש צנוע.

מתי: רביעי, חמישי, 30 בספטמבר, 1 באוקטובר, 10:00

מחיר: 95 שקל כולל טעימות וכניסות לאתרים

לפרטים: 02-6203461

 

תצפית על גגות העיר העתיקה   צילום: ארכיון בית שמואל

 

קבלת שבת בסוכה

סיור ירוק וחגיגי בשיאו של חג הסוכות יעבור בסמטאות השכונות החרדיות של מרכז העיר ובשכונת זיכרון משה. המשתתפים יתארחו בסוכה של משפחה חרדית שמקבלת בשמחה אושפיזין ומשם אל בית כנסת בשעת תפילה וקבלת שבת. יש לבוא בלבוש צנוע – נשים בחצאיות וגברים בכיפות.

מתי: שישי, 2 באוקטובר, 17:00

מחיר: 89 שקל

לפרטים: 02-6203461

 

יהודה עמיחי וירושלים של אמצע

סיור מודרך בשעת בין ערביים, לקראת יום השנה ה-15 לפטירתו של יהודה עמיחי, בהשראת שירו שבו הוא כותב: "למה ירושלים תמיד שתיים, של למעלה ושל מטה, ואני רוצה לחיות בירושלים של אמצע". מבט אל הנוף הירושלמי דרך שיריו של עמיחי, שמדברים על ירושלים כעיר וכאישה. מסלול הטיול יעבור מטיילת ארמון הנציב, דרך אבו-טור ועד לשכונתו של המשורר - ימין משה.

מתי: שבת, 26 בספטמבר, 16:30

מחיר: 95 שקל

לפרטים: 02-6203461

 מנזר סנט ג'ורג'   צילום: רונית סבירסקי 

 

אל המנזרים בוואדי קלט

סיור ייחודי בצפון מדבר יהודה, בחצר האחורית של ירושלים עם מויש מעוז. הסיור משלב נופי בראשית מדבריים אשר העניקו השראה לנביא ירמיהו בתקופת המקרא. מנזרים נסתרים בצל המצוקים ופינות חמד בהן מעיינות שופעים. במסלול קטעי הליכה קצרים ומרשימים. ההגעה למנזר סט. ג'ורג' כרוכה בירידה ועליה תלולה. המסלול יעבור בעין פרת ומנזר פאראן (מבחוץ), המשך לעין פואר וביקור במנזר סנט ג'ורג'. במידה ויישאר זמן יערך גם ביקור במנזר דיר חג'לה. יש להצטייד בנעלי הליכה, מים, מזון ולבוש צנוע. הסיור כולל אוטובוס צמוד וכניסות לאתרים.

מתי: שלישי, 29 בספטמבר, 08:00

מחיר: 190 שקל כולל אוטובוס צמוד וכניסות לאתרים

לפרטים: 02-6203461

 

לסיורים נוספים, לפרטים  ולהרשמה: מחלקת הסיורים "בית שמואל" טל.   02-6203461/606   או באתר האינטרנט www.beitshmuel.co.il

 

 

 

 

|
|
|
|
|