הזאבים מייללים

מאת: רונית סבירסקי

 

התפאורה של שנות ה-80 כבר ניצבת מאובקת על הבמה עוד לפני שהמילה הראשונה נזרקת לחלל. מחזה מקורי חדש "זאבים" מאת הלל מיטלפונקט עולה על בימת הקאמרי.  משהו פסיכולוגי כבד חונק את הגרון לנוכח הריהוט הפשוט, המטבח הסגפני והתמונות הרוויזיוניסטיות שתלויות על הקירות. תיקי דיין מגלמת את דמות האם זאבה (במילרע), הבלתי מתפשרת, השתלטנית, המרירה והמיוסרת. היא מתבשלת תוך כדי המחזה ומגיעה לשיאים שאפשר להגדיר כמשחק חייה. טקסט כבד מונח על כתפיה לכל אורך המחזה והיא מתנהלת בו כבתוך תרחיש אישי שלה.

 תיקי דיין, דן שפירא ואלון דהן - זאבה ושני גוריה    צילום: ג'ראר אלון

 

 

השנה היא שנת 1978 , לאחר המהפך שהעלה את הליכוד לשלטון. במקום לחגוג את הניצחון החרותניקי, שהיה חרוט על דגלם, המשפחה של זאבה שוקעת בעימותים על רקע כלכלי קשה שמציפים סודות ושקרים. בן מסור, שחי אתה בבית וממשיך לטפל במשק החקלאי הכושל. את דמותו מגלם השחקן אלון דהן שמרקיע לדרגת אמוציות שמשאירה את הקרביים שלו על הבמה.

 

האם והבן הרווק, שולחן פורמייקה ואמקור של שנות ה-80   צילום: ג'ראר אלון

 

בן צעיר יפה תואר שחי בארצות הברית ומגיע לביקור פתע בארץ שאותו משחק דן שפירא. אחיה, ההומוסקסואל, מורה למוזיקה שחי אתה כל השנים וממשיך לחיות את החיים בוורוד בדמות יצחק חיזקיה, שמשעשע את הקהל בכל יציאה שלו לבמה. לתוך הסבך הזה נכנסת דמותה של תמר קינן שנותרה רווקה אחרי שהבן הצעיר זנח אותה לטובת ישראלית עשירה ואביה יוסי קאנץ איש המפלגה הפנקסן הקטן.

 

דרמה מטלטלת שיש בה הכל, תככים, רכילות, אהבה נכזבת, דעות קדומות, אינטרסים, שאיפות לגדולה, בגידות, הבלגות וסליחות שגם אם הן מזויפות יש בהן משהו שסוגר מעגלים. 

 

הצגות במהלך חודשי יוני, יולי, אוגוסט. להזמנת כרטיסים 1700-707-990

|
|
|
|
|