צלם: רונן טופלברג
פסטיבל דזרט צ'אלנג' 2016 - פעילות ספורטיבית בחיק הטבע לחובבים ומקצוענים בכל הגילים
צלם: רונן טופלברג
יוצאים למרוץ
צלם: רונן טופלברג
פעילות ספורטיבית גם לקטנטנים
צלם: רונן טופלברג
רכיבה מאתגרת בנופי ים המלח
צלם: רונן טופלברג
מקצה ריצה לצעירים
צלם: רונן טופלברג
דוכני מזון ושתיה

פסטיבל אתגרי מדברי

 

מאת: אתר PHOTOUR

 

פסטיבל הספורט דזרט צ'אלנג' חוזר זו השנה ה-22 לסוף שבוע של הפנינג ספורטיבי על רקע נופי ים המלח בין התאריכים 17-15 בדצמבר 2016. תחרויות ספורט אתגרי לכל הגילים, פעילויות לילדים, לינת שטח, מופעי ערב וקבלת שבת, דוכני ספורט outdoor, פינות רביצה עם דוכני מזון ושתיה.

 

הזנקת רכיבת אופני הרים   צילומים: רונן טופלברג  

 

רצים, מדוושים ומבלים

החל משישי בצהריים יוקם בסמוך לצומת זוהר, בלב הטבע הפראי של נחל חימר, מתחם פסטיבל מדברי שיכלול הפעלות ופינות יצירה לילדים, דוכני ספורט outdoor, אוכל ושתייה, פינות רביצה, מתחם טיפולים ומסאז' לספורטאים. למשפחות מוצעות שתי אפשרויות לינה – קמפינג במתחם האוהלים עם שירותים ומקלחות, או קמפינג פרימיום במתחם קרוואנים עם חיבור קבוע לחשמל ומים, שניתן להגיע אליהם כבר ביום חמישי, 15 בדצמבר.

 

במהלך הפסטיבל יופעלו טיולי רכיבה לחובבים ולמשפחות החובבות טיול הרפתקני עם  רכיבות שטח. כל הטיולים מלווים על ידי מדריכים מוסמכים, חובש, מכונאי אופניים ורכב ליווי. מוצעות דרגות קושי שונות שמתאימות לילדים החל מגיל 4 על נגררים וכלה ברוכבים מנוסים. ניתן להגיע עם אופניים פרטים או להשכיר אופניים, נגררים, כיסאות תינוק בתיאום מראש.

 

שני מסלולים בשישי

"נחל סדום ונחל פרצים" - 14 ק"מ של המסלול הקלאסי הכולל טיפוס בנחל פרצים עד לעליית "מקורות" המאתגרת, רכיבה נוחה במישור עמיעז וירידה מהירה בנחל סדום. מסלול המיועד למשפחות ולילדים המנוסים ברכיבת שטח, מגיל 10 ומעלה על אופני הרים מקצועיים.

"סובב שפך נחל חימר" - 6 ק"מ. טיול משפחתי מסביב למאגר חימר, מסלול ברמת קושי קלה-בינונית, מתאים לכל הגילים. מסלול מאתגר בשטח ולא על דרכים סלולות.

 

מתחם לינה וקראוונים   צילום: רונן טופלברג

 

שלושה מסלולים בשבת

"כיכר סדום" -  6  ק"מ - טיול משפחתי קצר לכל הגילים בליווי מורה דרך מוסמך, תושב המקום.

"סובב כיכר סדום"  - 12  ק"מ לאורך גדר המערכת ובין מטעי יישובי הכיכר. מסלול בדרגת קושי קלה המתאימה למשפחות של רוכבים מתחילים וילדים שאוהבים לרכב.

"חריץ בחוואר" -  25 ק"מ - קושי פיזי בינוני. מסלול המותאם לילדים מגיל 12 ומעלה בעלי אופני הרים מקצועיים.

 

מקצי רכיבה לכל המשפחה   צילום: רונן טופלברג

 

מקצי ריצה ורכיבה

מקצי הריצה והרכיבה מיועדים לילדים בגיל 12-4, לאחריהם יוזנקו המבוגרים למקצי ריצות השטח הליליות. בסיום התחרויות מתכנסים לקבלת שבת משותפת, ארוחת ערב בסגנון ברביקיו מדברי  והופעה מוזיקלית חיה אל תוך הלילה.

הפסטיבל כולל מקצים תחרותיים תוך מדידת זמנים ופרסים בשלושה ענפים: מרתון זוגות ויחידים באופני הרים, ריצת שטח לילית וה-Ultimate Challenge - תחרות אתגרית המשלבת רכיבה וריצה בשטח.

 

מרתון רכיבת אופני הרים 

מרתון השטח הוא שיאו של ה- Desert Challenge, ומהווה את המהדורה ה-22 של ״סובב סדום״, תחרות אופני ההרים הוותיקה והגדולה בארץ. ההשתתפות במקצי השטח היא אישית ולא בזוגות כבשנים עברו. מסלול ה"מסוע" האתגרי מציע לנועזים שברוכבים 62 ק"מ עם טיפוס מצטבר של 1,170 מטר ושיפועים של 33%.

 

מסלולים אתגרים לרוכבים מקצועיים    צילום: רונן טופלברג

 

MoonRun לאור ירח

ריצת שטח לילית לאור ירח, שתיערך בפעם העשירית ברציפות - אירוע ריצת השטח הלילי הוותיק בארץ. שילוב של ריצת שטח בנופי ים המלח ונחלי המדבר לאור ירח. המרוץ יתבצע ב-4 מסלולים שונים: 6 ק"מ, 10 ק"מ, 21 ק"מ  ומקצה חדש של 35 ק"מ - ריצה טכנית ואתגרית עם ירידות חדות ועליות מאתגרות בנחלים עזגד ואשלים.

 

הפנינג לילי והופעות   צילום: רונן טופלברג

 

Ultimate Challenge 

דואתלון שטח הארוך בארץ. משתתפי האתגר ירכבו בשישי בבוקר בדרכי מדבר תלולות, לקראת ערב יתחרו בריצת שטח לילית ובשבת בבוקר יתעוררו למרתון רכיבה במסלול סדום פרצים. האתגר משלב שלושה מקצים בשלושה מסלולים שונים:

69 ק"מ - רכיבה שישי בבוקר (35 ק"מ) + ריצה שישי בערב (10 ק"מ) + רכיבה שבת (24 ק"מ)

104 ק"מ - רכיבה שישי בבוקר (35 ק"מ) + ריצה שישי בערב (21 ק"מ) + רכיבה שבת (48 ק"מ)

145 ק"מ - רכיבה שישי בבוקר (62 ק"מ) + ריצה שישי בערב (35 ק"מ) + רכיבה שבת (48 ק"מ)

האירוע בהפקת מועצה אזורית תמר בשיתוף מנהלת האירועים פורום פקטור ועז הרים. פרטים באתר התיירות :  www.deadsea.co.il

 

|
|
|
|
|