צלם: ירדן הראל
הצדעה ל-70 שנות זמר ישראלי בפסטיבל "ימי זמר 2018" בחולון
צלם: יניב נוי
מיקי גבריאלוב
צלם: אילן בשור
אילנית
צלם: רועי ברקוביץ
שלום חנוך
צלם: דניאל צ'צ'יק
קרן הדר
צלם: עמית ישראלי
שלומי שבן

פסטיבל "ימי זמר בתיאטרון חולון"

מאת: רונית סבירסקי

 

23 שנים להיווסדו של פסטיבל "ימי זמר" בחולון במחווה ל-70 שנות זמר ישראלי בחול המועד פסח, 4-1 באפריל 2018

 

משתתפי פסטיבל ימי זמר 2018     צילום: יוסי צבקר

 

שלום חנוך יפתח את הפסטיבל המסורתי שיתקיים במתחם המחודש של תיאטרון חולון ויארח את נינט טייב ושלומי שבן. מופע מחווה מיוחד יוקדש לחתן פרס ישראל אהוד מנור ז"ל ושלל מופעים שיביאו אל הבמה את ציוני הדרך המוזיקליים של יוצרים וזמרים ישראלים מפורסמים, חווה אלברשטיין, לאה גולדברג, נעמי שמר, נחום היימן, תרצה אתר ויהורם גאון.

 

בשנת ה-70 למדינה יקיים הפסטיבל מופעי מחווה בהם יבצעו מיטב המבצעים משיריהם ומשירי גדולי הכותבים של הזמר והמוזיקה בישראל. הוא יתמקד במגוון הרחב של העשייה הישראלית החל משירי ארץ ישראל ישנים וחדשים ועד לרוק, מזרח ומערב, שילובים של חדש וישן בביצועים ובמפגשים בין זמרים.

 

מופע של שלום חנוך ומחווה לאהוד מנור

הפסטיבל יפתח במופע "יציאה" של שלום חנוך ומשה לוי ובו יתארחו נינט טייב ושלומי שבן. הם יבצעו את השירים הגדולים של שלום חנוך ובהם 'מחכים למשיח', 'אהבת נעורי', 'אדם בתוך עצמו', 'לא יודע איך לומר לך', 'הדרכים הידועות' ונוספים.

 

מחווה לאהוד מנור    צילום: יוסי צבקר

 

"אין לי ארץ אחרת", מופע מחווה לאהוד מנור ז"ל (2005-1941), חתן פרס ישראל, המשורר, הסופר, הפזמונאי ואיש הרדיו אשר הלך לעולמו לפני 12 שנים והותיר אחריו מורשת מפוארת בתחום הזמר הישראלי. במופע בהנחיית נתן דטנר ובליווי תזמורת "סימפונט רעננה" בניצוחו של דודי זבה ובעריכתה של נעמי אטיאס ישתתפו אילנית, ריקי גל, קורין אלאל, אריאל זילבר, דוד ד'אור, קובי אפללו ועדי כהן. בין השירים שיבוצעו: 'אין לי ארץ אחרת', 'השוטר אזולאי', 'הבית ליד המסילה', 'ללכת שבי אחריך', 'תן לי כח', 'מישהו' ואחרים.

 

שירים שעשו עלייה

המופע "זוהי הרפתקת חיינו" יוקדש לשירים שעשו עלייה, התערו בתרבות הישראלית עד כי נדמה שמאז ומעולם היו פה, כמו: 'שיר השיירה', 'תודה', 'הקולות של פיראוס', 'אדון הסליחות', 'אני אשתגע', 'מכתב מאמא', 'בואי אמא', 'סימן שאתה צעיר', 'שחרחורת' ואחרים. המופע בהנחיית גלית גיאת, בליווי סימפונט רעננה בניצוחו של דודי זבה ובעריכתה של נעמי אטיאס,ישתתפו: רוני דלומי, קרן הדר, דניאלה סקורקה, מיקי גבריאלוב, חיים משה וששי קשת.

 

זוהי הרפתקת חיינו    צילום: יוסי צבקר

 

בחגיגת ענק של זמר ישראלי ושירי ארץ ישראל מכל הזמנים ממזרח ומערב בניהולו המוסיקלי של תמיר הרפז ובעריכתה של נעמי אטיאס, ייפגשו על הבמה עינת שרוף, חברי הפרויקט של רביבו ואריק סיני במסגרת המופע 'עוד הזמר יושר'. בין השירים שיבוצעו: 'עוד לא תמו כל פלאייך', 'יום יום חג', 'נתתי לך חיי', 'אהבת חיי', 'תן לזמן ללכת', 'כשהשמש עולה', שירי הלהקות הצבאיות ושירי רועים.

 

 עוד הזמר יושר     צילום: יוסי צבקר

 

נעמי שמר, יונתן גפן ותרצה אתר

מופע חדש של יהונתן גפן 'שיחות שלא נענו' ובו חומרים חדשים שכתב גפן ושיריו המוכרים והאהובים שיבוצעו על ידי יונתן ארצי, מיקה קרני וורד פיקר.

 

בפעם הראשונה, על במה אחת, יופיעו ללי שמר בתה של נעמי שמר וכלתה תמר גלעדי במופע 'אין לי רגע דל' המוקדש לשיריה של נעמי שמר. במופע בהשתתפותן ובהנחייתן של מרגלית טובי וגילה חסיד תופיע גם שולי נתן ולצד שירים של שמר יסופרו סיפורים אודות נעמי שמר - האמא והחותנת - ממקור ראשון.

 

מופע משפחתי נוסף הוא 'בלדה לאשה' שיוקדש לשיריה של תרצה אתר בביצוע בנה נתן סלור וחברותיו וחברו לבמה אורית פלג, אסנת זיביל, איתי אורן והזמרות האורחות: נתנאלה ושולה חן. בין השירים: 'אני חולם על נעמי', 'אחד חולמני', 'גשם', 'תפילת יום הולדת' ו'שיר לערב חג'.

 

משירי חווה אלברשטיין ולאה גולדברג

מופע מוזיקלי תיאטרלי 'הלילה הוא שירים' ובו יבוצעו שיריה של חווה אלברשטיין על ידי הרכב בוגרות של בית הספר 'בית צבי': שירה גבעון, נעה גודל, עמית זייתון, טירל יגוני, רותם מלר, נעמה פרידמן וגל שדה.

"כוסית בכסית" ערב נוסטלגי וקצב תימני עם שירים של יושבי כסית המיתולוגים, אלתרמן, וילנסקי, זעירא, פן, חפר וגורי בהשתתפות: מקהלת 'רון חולון' וזמרות האופרה יעל לויטה, דניאלה סקורקה, הדר עטרי וגוני כנעני.

 

המופע  'טיול בסביבות הכפר' מוקדש לשירי לאה גולדברג  בביצוע שלישיית עתר  והזמר עופר חלף. ערב שירי נחום היימן בביצוע חני ליבנה ואורי הרפז. ערב משירי יהורם גאון בביצוע אנסמבל גלעד אפרת וערב של שלישיית הבנות 'הדואפ גירלז' שיוקדש לשירי 'שוקולד מנטה מסטיק'.

 

בכיכר הכניסה לתיאטרון חולון יתקיימו מדי ערב, החל מהשעה 19:30 מופעים ללא תשלום בהשתתפות: אהרון פררה, אופירה גלוסקא, ורדינה כהן ודורון מזר. במבואת התיאטרון תוצג תערוכת איורים וקריקטורות של המאייר תושב חולון דודו שמאי.

מחירי כרטיסים: 55 –160 שקל, טל לרכישת כרטיסים: 03-5023001

 

|
|
|
|
|