פתיחת מוזיאונים

 

פתיחת מוזיאון תל אביב לאמנות - ג'ף קונס ומיכל הלפמן

מוזיאון תל אביב לאמנות פותח את שעריו תחת תקנות התו הסגול. במוזאון  מוצגת התערוכה של האמן ג'ף קונס: ערך מוחלט וב- 17 ביוני תפתח תערוכה חדשה של מיכל הלפמן העוסקת במעמדו של הדימוי האמנותי בזמן משבר ואי ודאות. האמנית יצרה חללים נטושים ורדופים המדמים מעברי גבול, מתקני כליאה, ולחילופין אחורי קלעים בתיאטרון ובמוזיאון.  במרכז התערוכה, עבודת וידאו המגוללת את סיפורו של אמן עכשווי שזהותו עלומה והוא מכונה 3 A/P. תערוכות נוספות המוצגות: דניאל צאל: מסיבה, יונתן ויניצקי: היקום ועבודות מאוסף נחום זולוטוב.

מתי: החל מחודש יוני, תערוכת מיכל הלפמן תפתח ב-17 ביוני

מחיר: כניסה בתשלום

 

 עבודה של מיכל הלפמן במוזיאון תל אביב   

 

 

ביאנלה לאמנות בהשתתפות 300 יוצרים ישראלים

במוזיאון ארץ־ישראל ברמת אביב תפתח הביאנלה הראשונה לאומנויות ולעיצוב תל אביב גוף ראשון. טבע שני. היא תוצג במשך שמונה חודשים באולמות השונים, בתצוגות הקבע ובשטחי החוץ, תוך שימת דגש על קרמיקה, זכוכית, צורפות, טקסטיל ונייר. כ־250 עבודות: אובייקטים פיסוליים, עבודות אמנות, פריטי עיצוב, מיצבים מותאמי־חלל ומיצבי חוץ, עבודות וידאו וסאונד, מיצגים ופרויקטים שיתופיים. 300 יוצרים ישראלים – אמנים המזוהים עם חומר או עם מדיום מסוים, מעצבי מוצר, מעצבי אופנה, אמנים רב־תחומיים, אדריכלים ואחרים.

מתי: החל מחודש יוני, ימים שלישי, חמישי, 20:00-10:00, שבת עד 16:00

מחיר: כניסה בתשלום

לפרטים: 03-6415244

 

עבודה של גנית גולדשטיין   צילום: מיכאל צור 

 

פתיחת מוזיאון ינקו-דאדא ושעשועי דושאן

מוזיאון ינקו-דאדא בעין הוד חוזר לפעילות בשלב הראשון בסופי שבוע ומציג מקבץ תערוכות "שעשועי דושאן" והתצוגה המיוחדת במלאת 125 להולדתו של מרסל ינקו שימשיכו עד חודש אוגוסט. תערוכת שעשועי דושאן היא מקבץ הכולל 2 תערוכת קבוצתיות ו-2 תערוכות יחיד לציון 100 שנה ליצירתו הידועה של דושאן שיצירתו המפורסמת ביותר היא הרפרודוקציה של המונה ליזה עם זקן ושפם.

מתי: החל מ-11 ביוני, חמישי, שישי, שבת

מחיר: 24 שקל לאדם

לפרטים: 04-9842350

 

נווה מדבר של מרסל ינקו   צילום: רפי ונציאן 

 

מוזיאון האסלאם נפתח

מוזיאון לאמנות האסלאם בירושלים נפתח תחת הנחיות משרד הבריאות ומציג את התערוכה "מסיגות גבול" ואת תצוגות הקבע. ביום הפתיחה יתקיים מפגש עם אוצרת התערוכה ד"ר סיגל ברקאי.

מתי: החל מ-8 ביוני, מפגש עם האוצרת 11:00 (פתוח בימים שני-שישי, 14:00-10:00)

מחיר: כניסה במחיר מיוחד 25 שקל כולל המפגש

 

דינוזאורים וסיורים בפארק

מוזיאון האדם והחי בפארק הלאומי רמת-גן נפתח מחדש לקהל הרחב ומציע מגוון תערוכות, תצוגות, פעילויות, סיורים מודרכים וחוויות הנוגעות לסיפור עולם החי והאדם. סיורי אחר הצהריים למשפחות עם ילדים בגיל 6 -14 יערכו בימי שני ורביעי במהלך חודש יוני 2020. בימים אלה המוזיאון פתוח גם בין 17:00 ל-20:00, תחילת הסיור ב-17:30. סיורים מודרכים בפארק הלאומי ברמת גן יתקיימו עבור אזרחים ותיקים בימי שני ורביעי במהלך חודש יוני 2020. הסיור מתחיל ב-8:30 ונמשך כשעה וחצי.

מתי: ראשון - חמישי בין השעות 9:00 ל-14:00. בשישי ושבת המוזיאון סגור.
מחיר: כניסה בתשלום, סיור בפארק 25 שקל לאדם.

לפרטים: 03-6315010

 

מוזיאון עין דור פותח את שעריו

מוזיאון עין דור בקיבוץ עין דור בגליל התחתון פותח את שעריו ופועל בהתאם להנחיות משרד הבריאות. הביקור במוזאון ובגלריה בתיאום מראש בלבד. הביקורים יערכו בשעות אחר הצהרים ובסופי שבוע.

מתי: ראשון-חמישי, 15:00-10:00

מחיר: כניסה

לפרטים: 04-6770333
 

תערוכות חדשות בגלריות לאמנות

 

30 דובים בתערוכה אחת

בגלריית יונטי ארט ביפו מוצגת תערוכה חדשה "הדוב האהוב שלי". התערוכה מיועדת לילדים ולכל המשפחה ומדגישה את עולם האגדות מאז המאה ה- 19 מהסיפור המפורסם זהבה ושלושת הדובים. בתערוכה מוצגים למעלה מ-30 דובים שונים,  יצירות מקוריות של  האומנית אילנה חבס. כל הדובים עשויים מחומרים טבעיים בסגנון וינטאג'.

מתי: עד ה-30 ביוני

 

דובים בתערוכה     צילום: יח"צ 

 

 

תערוכה בין העולם המודרני והצרכני

BLACK FRIDAY הוא מייצב פיסולי הכולל עבודות פיסול ורקמה תעשייתית, שיתפרש על שתי הקומות של חלל גלריה גבעון בתל אביב. האובייקטים קשורים לעולם הייצור והאופנה, ומתייחסים לנקודות מפגש בין העולם המודרני והצרכני, ובין רגעי סכנה המעוררים תחושות ואינסטינקטים חייתיים. מבין היצירות מיצב "אוהל" (2020) העשוי מעשרות מעילי פרווה מלאכותיים שנגזרו ונתפרו מחדש, למעין אובייקט דמוי אוהל שאין לו פתחים. "עין הרע" (2020-2016) הוא אובייקט העשוי מחליפת נשים אשר כוסתה מצידה הפנימי והחיצוני בחרוזים נגד עין הרע תפורים ביד ועבודות נוספות.

מתי: שישי, פתיחה 19 ביוני, 14:00-11:00

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: 03-5225427

 

 עבודת "הנוסע" של יערה צח    צילום: יח"צ

 

תערוכות חדשות בגלריה שכטר

קיר אמנות ותערוכת יחיד חדשה נפתחים בגלריה שכטר בתל אביב. האמנים המציגים:  אייל סגל: לוויתן, אריאלה ורטהיימר: תוכנית הבראה.
מתי: פתיחה:  שישי, 19 ביוני, 12:00 נעילה: שבת, 15 באוגוסט 2020

מחיר: הכניסה חופשית

 

תערוכה חדשה בבית העיר 

בית העיר בתל אביב מארח תערוכה על טהרת היצירה הנשית "קוראת לאלה". העבודות הנפרשות על פני חלל בית העיר ממחישות את הרעיונות העולים בגיליון הביכורים של כתב העת "קמה" העוסק בשאלה "מי היא אלה?", ובאידאת "האלה" ושברה. יצירות של וידאו, פרפורמנס, מוזיקה ומיצב.

מתי: שני-שבת, עד נובמבר 2020

מחיר: 20 שקל

 

 עבודה של רוני לנדה  "טבע דומם" 

 

 

תערוכה קבוצתית "התרחבות"

במרכז אדמונד דה רוטשילד תפתח תערוכה קבוצתית חדשה "התרחבות". בתערוכה יוצגו עבודות של 12 אמנים מדור ה-Y בראשית דרכם, בוגרי מחלקות שונות של בתי-הספר הגבוהים לאמנות ועיצוב מחמש השנים האחרונות, בה יוצגו עבודות מיצב ווידאו אשר נוצרו במיוחד עבורה, אשר עוסקות בפוליטיקה קווירית. הפתיחה בהתאם להנחיות משרד הבריאות. 
מתי: פתיחה, חמישי, 18 ביוני, ימים שלישי, רביעי, חמישי נעילה 14 באוגוסט 2020
מחיר: כניסה חופשית
 
וידאו-ארט של דניאלה מרוז RISING SUN   
|
|
|
|