תערוכות

 

50 אמנים מהדרום במוזיאון הנגב, 4 אמניות במרכז אמנות חדש ברמלה, כרזות הומוריסטיות במוזיאון העיר חיפה, סדנת פסיפס במוזיאון נחום גוטמן, אמנות על חולצות בגלריה ביפו

אמנים מהדרום בהשראת הקורונה

מוזיאון הנגב לאמנות יפתח ב-1 יולי תערוכה חדשה, "מה נשמע בבית". התערוכה מציגה את עבודותיהם של כ-50 אמנים מהדרום, שנוצרו בתקופת ההסגר עקב נגיף הקורונה ומבטאות את החוויות והרשמים של אמני הנגב ממה שהתרחש בביתם וסביבתם. עבודות האמנות שיוצגו בתחומי: ציור, צילום, פיסול עבודות הדפס ורישום, טקסטיל, קרמיקה, וידאו ועיצוב וגם תוצרים היברידיים כמו רקמה על מצה או רישום על נייר אפייה.

מתי: 1 ביולי עד 8 באוגוסט, בימים שני-חמישי

לפרטים: www.negev-museum.org.il

 

יצירתו של אייל אסולין, נייר טואלט-קורונה    צילום: מוזיאון הנגב 

 

תערוכה חדשה "מאות פעמים" ברמלה

במרכז החדש לאמנות עכשווית ברמלה תפתח התערוכה "מאות פעמים" - בה יציגו 4 אמניות, עבודות המעוררות שאלות ותהיות בהקשר לנשיות. האמניות יציגו בתערוכה עבודות רישום, ניאון ומיצבים, חלקן ענקיות, הממחישות את הרב גוניות הקיימת בעיר רמלה הרב תרבותית המורכבת ממגוון דתות וקהילות. המרכז החדש לאמנות עכשווית רמלה  CACR נפתח לפני מספר חודשים על ידי עיריית רמלה וקרן רמלה. בחללי המרכז  הממוקמים בבניין מנדטורי משנת 1922, יערכו בין שלוש לארבע תערוכות מתחלפות מידי שנה ויתקיימו מפגשים עם קהל ודיונים עם יוצרות ויוצרים, הוגי והוגות דעות.

מתי: ראשון – חמישי, 3 ביולי – 15 באוקטובר 2020, 15:30-11:00

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: 050-7431106

 

האלה דיאנה  עבודתה של דיאנה קוגן    צילום: רון פלד 

 

תערוכת "אני חיפאי"

לכבוד 100 שנים לייסודו של הארכיון ההיסטורי של התנועה הציונית ומוסדותיה תפתח במוזיאון העיר בחיפה התערוכה "אני חיפאי" שתביא את סיפורו של הארכיון הציוני המרכזי מתוך פרשנות עכשווית לאוסף הכרזות והכרוזים החיפאיים השמורים בארכיון. במסגרת התערוכה התבקש האמן, המעצב והמאייר עידו בק לבחור כרזות וכרוזים מהאוסף ולהתייחס אליהם מזווית שונה.

מתי: פתיחה, חמישי, 25 ביוני , בשעה 19:00, נעילה: פברואר 2021

לפרטים:  04-9115888 ,  www.hms.org.il

 

חזירים, עידו בק 2016 

 

סדנת פסיפס לילדים

מוזיאון נחום גוטמן מקיים סדנת פסיפס נייר לילדים. בסדנה הילדים ילמדו על טכניקת הפסיפס ועל עבודותיו של נחום גוטמן. כל אחד מן המשתתפים יהגה יצירה מקורית משלו, ובעזרת גזרי נייר ודבק. האמן נחום גוטמן יצר בטכניקות של ציור, פיסול ופסיפס. עבודות הפסיפס שלו מעטרות עד היום את רחובות העיר תל אביב-יפו. בהן, פסיפס תולדות תל אביב, הניצב בשדרות רוטשילד וממחיש עבור הצופים סצנות מרכזיות מימיה הראשונים של העיר. הפעילות מתאימה לגיל 5 -10.

מתי: שבת, 27 ביוני, 13:00-11:00 

מחיר: בתשלום

לפרטים:  03-5161970

 

עבודות פסיפס     צילום: מוזיאון נחום גוטמן 

 

אמנות על חולצות

גלריה לאמנות יונטי ארט ביפו מעלה תעלה של האמנים הישראלית נטלי ורובלבסקי שיצרה אוסף חולצות T מאוירות, בהשראת ציורי האמנות שלה. לפני כשנה בתקופת האירוויזיון בישראל נטלי הציגה ציור של ״נטע״ שבעקבותיה קיבלה הזמנה להציג כמה מציוריה בברלין. לאחר שהצטרפה לאג'נדה של אמנות ברת השגה יצרה חולצות מעוצבות שציוריה מודפסים עליהם.

לפרטים: 054-3544218

 

פרידה קאלו על חולצה של האמנית נטלי ורובלסקי   צילום: יח"צ

|
|
|
|
|