מופעי מוזיקה, סטנדאפ, מחול והצגות

מאת: רונית סבירסקי

 

סטנדאפ ומופעי מוזיקה אינטימיים בתמונע, הצגות לילדים ברחבי הארץ, קונצרט ופסטיבל מוזיקה בתל אביב, מוזיקה מהמזרח בצפת, חברות הכי טובות ברמת גן, קומדיה בבאר שבע ומרתון הרצאות במרכז ענב 

 

הצגות, סרטים ותערוכת אקסטרים בחולון

תיאטרון המדיטק לילדים, מוזיאון העיצוב חולון וסינמטק חולון חוזרים לפעול. סינמטק חולון מקרין סרטים באופן שוטף, לצד מפגשים עם יוצרי קולנוע. תיאטרון המדיטק מציג את מיטב הצגות הילדים במהלך החודשים יולי- אוגוסט, וביניהן: ההצגה זוכת הצל"ש "איינשטיין – הילד שלא הפסיק לשאול", "דוקטור דוליטל", "ילדיסקו" - עם מיטב השירים מפסטיבלי הילדים,"חנן הגנן", "הלב – סיפורו של מרקו", "אריה הספרייה", "ילדי בית העץ – ההצגה", "בוא אליי פרפר נחמד" לילדים הקטנים  ואחרים. במהלך יולי, תועלה הצגה חדשה על סיפור חייה מעורר ההשראה של החלוצה, הלוחמת והמשוררת חנה סנש. מוזיאון העיצוב מציג את התערוכה "אקסטרים" State of Extremes ". תערוכה העוסקת במצבי קיצון, שהפכה בעקבות מגפת הקורונה לרלוונטית במיוחד. התערוכה מציגה עבודות שמדברות לכאורה על העתיד הרחוק שהפך לקרוב מתמיד. במסגרת התערוכה יוצעו סיורים מודרכים.

מתי: חודשים יולי-אוגוסט

מחיר: בתשלום

להזמנת כרטיסים: 1800-20-29-30 או באתר http://www.mediatheque.org.il/

 

ההצגה ילדי בית העץ    צילום: בני גם זו לטובה


לזכרו של המשורר יהודה עמיחי

לציון 20 שנה לפטירתו של המשורר יהודה עמיחי, יתקיים אירוע מיוחד בגינת בית ביאליק בתל אביב. ישתתפו מיטב המשוררים העבריים, במחווה לשירתו: ארז ביטון, אגי משעול, רוני סומק, אלי אליהו, אורין רוזנר, עמיחי חסון ושרי שביט. ילדיו, דוד ועמנאולה עמיחי, יישאו דברים בשם המשפחה, והזמרת רונית שחר תשיר משיריו המולחנים. יהודה עמיחי, מהיוצרים הבולטים בישראל: משורר, סופר, ומחזאי, זוכה בפרסים על יצירתו, והוא המשורר הישראלי המתורגם ביותר בעולם. יליד גרמניה ופעיל במסגרת ההעפלה, לוחם בשורות הפלמ"ח, מורה ומחנך בארץ ובחו"ל. ספר שיריו הראשון, "עכשיו ובימים הבאים" פורסם בשנת 1955. 

מתי: חמישי, 2 ביולי

מחיר: 30 שקל

לפרטים: 03-5253403

 

פסטיבל פליציה בלומנטל

מוזיאון תל אביב לאמנות יארח את פסטיבל פליציה בלומנטל בגרסה קיצית ישראלית. מוסיקאים ישראלים ידועים יופיעו במגוון של הפקות מקור ישראליות, בכורות עולמיות ובכורות ישראליות. הפסטיבל יתקיים במוזיאון תל אביב לאמנות. בין המופעים: שירת נשות תימן עם יגאל גולסא שיארח את מור קרבסי, שלישיית הג'אז של גיא מינטוס, האנסמבל הקולי קווינטה וחצי במופע א-קפלה, המופע פנקופיליות נהנות יותר עם שירים צרפתיים מהמאה ה-19 ושנסונים מהמאה ה-20 בביצוע זמרות האופרה הילה בג'יו וקרן הדר. אנסמבל כלי הקשה טרמולו בערב שיוקדש למוזיקאים סטיב רייך וצ'יק קוריאה. המופעים יארכו כשעה ללא הפסקה ויתקיימו תוך הקפדה על הוראות משרד הבריאות.

מתי: 28-26 ביולי

מחיר: 80 שקל בלבד

לפרטים: www.blumentalfestival.com

 

זמרת האופרה הילה בג'יו   צילום: לירן לוי 

 

קורסי קיץ במחול עם להקת המחול הקיבוצית

להקת המחול הקיבוצית חוזרת לפעילות עם קורסי הקיץ לתלמידי מחול, רקדנים, ילדים ולקהל הרחב בארץ ובעולם בכפר המחול הבינלאומי בקיבוץ געתון. המשתתפים ייחשפו למחול מקצועי במגוון סגנונות, יתמקדו בשיעורי טכניקה (4 שיעורים ביום), בסגנון הקלאסי, מודרני וברפרטואר הלהקה הקיבוצית. כמו כן ישתתפו בסדנאות מיוחדות ומגוונות . מערך השיעורים יועבר על ידי צוות מקצועי המורכב ממורי הלהקה הקיבוצית, מורים אורחים ורקדני הלהקה. לצדם יפעל גם מערך מדריכים חברתיים מנוסים וצוות מיומן וגדול המתפעל ומפיק את הפרויקט. הקורס מיועד  לגיל 18-12 בתנאי פנימייה כולל ארוחות.

מתי: 26 ביולי – 13 באוגוסט

מחיר: בתשלום

לפרטים והרשמה: https://www.kcdc.co.il/summer/dance/

 

 סדנאות מחול מודרני בגעתון   צילום: ליאור חורש

 

סטנדאפ ומוזיקה בתיאטרון תמונע

תיאטרון תמונע בתל אביב חוזר עם שלל מופעי סטנדאפ ומוזיקה ביניהם: דודו ארז, המעבדה הקומית, פואטרי סלאם, אינסטינקט בסיסי, משה ועומר דץ, החיים על פי יעל לבנטל, אהבה היא שיר לשניים, מיכל שחר ואחרים.

מתי: יולי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-5611211

 

עומר ומשה דץ בתמונע   צילום: אור דנון 

 

מפגש ושיח על פלמנקו מסורתי

להקת הפלמנקו הישראלית חוזרת להופיע במשכן הלהקה ברחוב המסגר 60 בתל אביב. מיכל נתן, המנהלת האמנותית של להקת הפלמנקו הישראלית תנחה את המפגש "טבלאו פלמנקו" - מפגש ושיח בין אמני פלמנקו בערב אינטימי על מהות הפלמנקו המסורתי ועל ההרכב המחייב – רקדן-זמר-גיטריסט. המפגש כולל מופע בסגנון הטבלאו המסורתי בביצוע מיכל נתן ושלוש רקדניות הלהקה.

מתי: חמישי, 9 ביולי, 20:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6959536, לרכישת כרטיסים - https://2376.kartisim.co.il/

 

מחול פלמנקו     צילום: נטשה שאחלס

 

אגדת שלג בקיץ עם תיאטרון מלנקי לילדים

תיאטרון מלנקי חוזר להופיע עם הצגות לכל המשפחה בתל אביב. אגדת שלג - הצגה באווירה חורפית-ביתית בפני 34 צופים בלבד. המופע נוצר על בסיס סיפור העם הרומני המפורסם "השמש ואנשי השלג".  עיצוב הבמה משלב עננים לבנים העוטפים את החלל. המופע כולל בובות, תיאטרון צלליות ושחקנים. 45 דקות לגיל 10-4.

מתי: 4, 25 ביולי, 1, 29 באוגוסט,  11:00, 13:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: תיאטרון מלנקי, חומה ומגדל 32, תל אביב לרכישת  כרטיסים: אתר https://2202.kartisim.co.il/announce/67488

 

אגדת שלג   צילום: מרק צו

 

שבוע הספר העברי בכאן 11

"גם כן תרבות", תוכנית התרבות בהגשת גואל פינטו, תציב במרכז הבמה את הסופרים והמשוררים העבריים שלא עמדו במרכז הסצנה הספרותית, בהם אילנה ברנשטיין, לאה איני, ישעיהו קורן, סמי ברדוגו, אמירה הס ושולמית אפפל. תוכנית הספרות, "מה שכרוך", בהגשת מיה סלע ויובל אביב, תיוחד לסופרים יואל הופמן ונורית זרחי, לעורך הספרות מנחם פרי ולהוצאת "מחברות לספרות", המציינת השנה 80 שנות פעילות. התוכנית "אש זרה" בהגשת נדב הלפרין תוקדש למשוררים דוד פוגל ואברהם חלפי.  בדיגיטל של כאן תרבות יוגש ההסכת "שעת סיפור", בהשתתפות מאיר שלו, נורית זרחי, שהם סמיט, טל ניצן ואחרים. כמו כן יועלה אתר ייעודי שיוקדש לספרות העברית ובו המלצות על ספרות מקור חדשה מאת סופרים, משוררים ואנשי רוח. בממליצים: ערן צור, שהרה בלאו, אילנה ברנשטיין, רוני סומק, דרור בורשטיין ועוד. 

 

מחזות זמר באירופה של טרום המלחמה

במסגרת מסע הקסם הקולנועי מתקיים בסינמטק תל אביב יום עיון ומפגש מוזיקלי "צלילי המוזיקה" עם אייל שרף. הדי האיום הנאצי כפי שהם באים לידי ביטוי בשלושה מחזות זמר פרי עטם של יהודים – "צלילי המוזיקה", "קברט" ו"המפיקים". אייל שרף, זמר ומרצה, מומחה בתחום מחזות-הזמר, שגם כותב בנושא ב"הארץ" ובעל תואר שני בביצוע ודרמטורגיה של התיאטרון המוזיקלי מאוניברסיטת ניו-יורק. במסגרת ההרצאה אייל יבצע שירים מתוך מחזות-הזמר, בליווי הפסנתרן אלון אביב.    

מתי: שני, 13 ביולי, 16:00-09:30

מחיר: 110 שקל לכל יום העיון

לפרטים:  6876*

 

דימוי צלילי המוזיקה:  אלעד ארגמן

 

אנסמבל המאה ה-21 בקונצרט סיום העונה

קונצרט סיום העונה בסדרת "תגליות" של אנסמבל המאה ה-21 יתקיים במוזיאון תל אביב. האנסמבל יבצע את יצירותיהם של ויטו ז'וראיי ואונג'יי אדמק, שני מלחינים צעירים המבוצעים כיום תדיר על במות אירופה והביאו רוח חדשה למוזיקה העכשווית. לצדם יבצע האנסמבל יצירות של שני מלחינים ותיקים, יצירה כבת 20 של דן יוהס, "קווים צבעוניים" ואת "חווית סף מוות" לאנסמבל ווידאו של טריסטאן מוראיי שממשיכה את שיתוף הפעולה הפורה בינו לבין אמן הווידאו הצרפתי Hervé Bailly-Basin .

מתי: שבת, 25 ביולי, 20:30

מחיר: 130-65

לפרטים והזמנת כרטיסים: 03-6077070

 

אחות גדולה – שיר המוקדש לנעמי שמר

מחווה לנעמי שמר לציון 16 שנים ליום פטירתה. "אחות גדולה" - שיר חדש מתוך הפרויקט של רפי ביטון: "קולות מן השמיים". פרויקט שהתהווה בהשפעת ימי הסגר במהלך תקופת הקורונה. רפי ביטון - מנהל ומייסד המקהלה הבינלאומית של עולם התפילה "קולות מן השמים" יצר פיוט ישראלי המוקדש למשוררת הלאומית נעמי שמר, שנולדה בחודש תמוז וגם נפטרה בחודש זה. השיר מבקש לומר שהקול הנשי בעם היהודי הוא חשוב מאין כמוהו. העוצמה הנשית של החיבור החזק להווה והראייה למרחקים היא תכונה נשית שעם ישראל התברך בה במשך הדורות, מרים בדור המדבר כנעמי בדור המדינה.

לינק לקליפ: https://youtu.be/Ws0ZBnaR_F8

 

אירוע סיום בוגרי האקדמיה למוזיקה מהמזרח

שואוקייס מקאמאת חוזר זו השנה השנייה, ויהווה את אירוע הסיום של בוגרי האקדמיה למוסיקה מהמזרח, "מקאמאת". המופע יתקיים בבית יגאל אלון בצפת ובמסגרתו יבצעו אנסמבלים של תלמידי האקדמיה יצירות ממסורות המזרח וכן יצירות מקוריות, באווירה פסטיבלית וחגיגית. בתכנית: מופעי אנסמבל בסגנונות טורקי, ערבי, פרסי ואנדלוסי, אנסמבל מיוחד בניצוחו של יאיר דלאל הכולל חומרים מקוריים של תלמידי האקדמיה ואנסמבל מיוחד בניצוחו של יגל הרוש בסגנון בית מדרש לפיוט. במופע המרכזי של בוגרי שנה ג' יתארח הזמר והיוצר עמיר בניון בליווי תזמורת מהאקדמיה. . המופע יועבר לייב בפייסבוק של מקאמאת.

מתי: שני, 6 ביולי, החל מהשעה 16:00, בית יגאל אלון, צפת

מחיר: כניסה ללא תשלום בהרשמה מראש בלבד

 

עמיר בניון באירוע מקמאת   צילום: משה נחומוביץ' 

 

החוויה הקולית

האנסמבל הקולי הישראלי בניהולו המוסיקלי של יובל בן עוזר יקיים את הקונצרט השלישי של העונה בסדרת "החוויה הקולית" במשכן למוסיקה ואומנויות ברעננה ובמוזיאון תל אביב לאמנות. בין היצירות: י. ס. באך: שרים את הפסנתר המושווה בניצוחו של בן עוזר ובהשתתפות הפסנתרנית עפרה יצחקי, זוכת תחרות המילניום לנגינת מוזיקה עכשווית לפסנתר מטעם קרנגי הול, ושלישיית הסקסופונים של תל אביב; סקסופון טנור - גן לב, סקסופון סופרן - מעיין ג׳יימס, סקסופון אלט - זיו סלמה.  

מתי: רביעי, 22 ביולי (רעננה), חמישי, 23 ביולי (תל אביב), 20:30

לפרטים: 074-7012112

 

חברות הכי טובות

תיאטרון הספרייה ברמת גן, מיסודו של בית צבי, חוזר לבמות עם המחזה המצליח "חברות הכי טובות" של ענת גוב. דרמה קומית קצבית על חברות ללא גבולות. שנה אחרי סיומה הפתאומי של החברות ביניהן הן מגיעות לפגישה כפויה במהלכה יחוו מחדש את הכאב, הקנאה והחברות ביניהן במלוא העוצמה. המחזה עלה בתחילת חודש מרץ האחרון לרגל אירועי יום האישה והופסק עקב משבר הקורונה. ההצגה חוזרת לשבועיים נוספים בהתאם להנחיות התו הסגול.

מתי: 19-5 באוגוסט

מחיר: 90-70 שקל

 

ההצגה חברות הכי טובות    צילום: יוסי צבקר 

 

אנשים שבדרך כלל לא מרצים

האירוע "אנשים שבדרך כלל לא מרצים" חוזר זו השנה השביעית ויתקיים במרכז ענב בתל אביב. 7 הרצאות קצרות שכל אחת מהן נמשכת 10 דקות מפי דוברים לא קונבנציונליים, מתוך אמונה שלסיפור אנושי טוב יש את הכוח לשבור סטיגמות ולייצר שינוי תודעתי. הפורמט, מובל על ידי ארגון ברנקו וייס וארגון  ZE.ZE בשיתוף פעולה עם wix  וקהילת  ROI. זהו אירוע בינלאומי שהתקיים גם בניו-יורק, סן פרנסיסקו ובואנוס איירס. באירוע זה אנו שואפים לייצר במה אחרת עבור אותם אנשים שלסיפורם אין מקום בפורמטים הקיימים. לאו דווקא אותם סיפורי הצלחה זוהרים, אלא סיפורים אנושיים המציגים זווית ראייה לא שגרתית. סיפורים שנראים לכאורה קטנים אבל משקפים אמיתות ותובנות.

מתי: שני, 6 ביולי, 19:30, 21:30

 

סבאבא – קומדיה מקורית

תיאטרון הנגב  מציג  את המחזה "סבאבא" בתיאטרון הפרינג' באר שבע. קומדיה אנושית מקורית. מה קורה כשפער הדורות הוא הפוך והנכדה "מחנכת את הסבא"? מחזה ראשון של יעקב אמסלם, במאי ותיק ועטור פרסים תושב מושב יבול שבעוטף עזה. אמסלם מביים לראשונה את בתו אופיר אמסלם, וכן את השחקן הוותיק יוסי כרמון, תושב קיבוץ סעד, מושב דתי באזור עוטף עזה.

מתי: ראשון, 26 ביולי, 20:30

מחיר: 50 -70 שקל

לפרטים: 08-6466657

 

ההצגה סבאבא    צילום: אייל בריברם 

 

חוזרים לבמה עם ענקי הבארוק

תזמורת הבארוק ירושלים חוזרת להופיע בקונצרט חגיגי לרגל החזרה לבמות עם יצירות של הנדל, באך וטלמן בהיכל התרבות בתל אביב ובמשכנות שאננים בירושלים.

מתי: שני, רביעי, 6, 8 ביולי

מחיר: 120 שקל

לפרטים: 02-6715888  שלוחה 1

 

 

|
|
|
|
|