תערוכות בגלריות ברחבי הארץ

מאת: רונית סבירסקי

 

הקורונה בעדשת המצלמה בכפר מסריק, 40 ציירים ופסלים ברמת אביב, אמן שמצייר בקפה ביפו, תערוכת הצילו בחיפה, תערוכת פסלים בגבעת חביבה, דמיון חופשי בבית ציוני אמריקה, מיצב ביפו והתעוררות בבאר שבע

 

תערוכת צילומים מתקופת הקורונה בארץ ובעולם

גלריית מוניו בקיבוץ כפר מסריק פותחת את התערוכה "מאה מטר" – צילומים מהארץ ומהעולם בתקופת הקורונה. תמונות מהמרחב הביתי, מחגי ומועדי ישראל, מהנופים הקרובים של הפריחה בבית או בחצר, מנופי טיולי המאה מטר, מההפגנות הרבות שהתקיימו וזכו לסיקור מועט או מהעבודה החיונית וההתנדבותית של אנשים בתקופת הקורונה. בעזרת הארגון "שותפות ביחד גליל מערבי" הגיעו לידי אוצרי התערוכה גם צילומים מהקהילות היהודיות שהעלו תמונות לרשתות החברתיות.

מתי: יולי-אוקטובר 2020

מחיר: ללא תשלום בתיאום מראש

לפרטים: 052-5557271

 

ליל הסדר ב-ZOOM     צילום: דבורה אורלוף 

 

תערוכה קבוצתית "נקודת מגע"

גלריית האמנים של קניון רמת אביב מציגה תערוכה חדשה "נקודת מגע". תערוכה קבוצתית של אמנים ישראלים. כ-40 ציירים ופסלים מציגים את יצירותיהן בהתייחסות לתקופת משבר הקורונה והכמיהה למגע אישי וחברתי.

מתי: השקת התערוכה, יום חמישי, 30 ביוני, 20:00 (נעילה 28 ביולי)

מחיר: כניסה חופשית

 

עבודה של מנחם רון וכסלר פריחת האביב

 

כרוניקות של קפה

האמן בוריס ביליס לא רק אוהב קפה הוא גם יוצר בקפה. בגלריית יונטי ארט ביפו נפתחה תערוכת "כרוניקות של קפה" שבה חושף האמן כ-40 יצירות המספרות על לידה ומוות, על תשוקה ויופי, דימויים, נופים ודמויות והכל באמצעות צבעי קפה.

מתי: התערוכה מוצגת עד 30 ביוני, סיור בתיאום מראש

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 054-3544218

 

תערוכה חדשה "הצילו!"  S.O.S

המוזיאון הימי הלאומי בחיפה פותח תערוכה פעילה לכל המשפחה בנושא הים "הצילו!". המבקרים יוכלו לגלות, לחקור ולהכיר את עולם הים, באמצעות התנסות, משחק ויצירה:  להקשיב לקולותיהם של לוויתן וכריש, ללמוד להשתמש במצפן, להכיר את אלי ואלות הים הקדמונים, ללמוד על הסכנות האורבות לאדם בים ואיך ניתן לשמור עליו ועל החיים בתוכו.

מתי: שישי, 17 ביולי , בשעה 11:00

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: 04-9115944

 

תערוכת "המגביה עוף"

תערוכת יחיד של הפסל צביקה אלטמן "המגביה עוף" נפתחת בגלריה GH בגבעת חביבה המסכמת שנים של פיסול ומחקר בחומר, ברוח ובעולם התעופה. שימוש בחומרים כבדים וקלים ביניהם: בזלת, ברזל, שיש, אבן, זכוכית, עץ תעשייתי, חול ונייר. אביו של צביקה אלטמן היה מעובדי התעשייה האווירית שנים רבות;  צביקה עצמו מפחד מציפורים פחד בלתי מוסבר; כאן הוא מוצא עצמו מפסל אותן שוב ושוב בחומרים שונים, במצבים שונים, אך בעצם, הוא משרטט את אפשרויות התעופה שלהן, שלנו. אלטמן מלווה את עבודתו ביחסי גומלין הדוקים עם אוסף מקורות, ביניהם: היהדות כדרך חיים תרבותית ורוחנית.

מתי: פתיחה, שבת, 4 ביולי

מחיר: כניסה חופשית

 

עבודתו של צביקה אלטמן כיפה לבנה ביציקת שיש

 

תערוכת "דמיון חופשי"

בבית ציוני אמריקה בתל אביב תפתח תערוכה חדשה "דמיון חופשי" בהשתתפות קבוצת אמנים ישראלים. התערוכה מציגה יצירות אמנות שלקוחות מהדמיון תוך שימוש ביד חופשית על הבד, קליק המצלמה, החומר והיציקה.

מתי: פתיחה, רביעי, 1 ביולי, 19:30 (נעילה 26 בספטמבר 2020)

מחיר: כניסה חופשית

 

מיצב פיסולי סמסרה

המיצב הפיסולי החדש "סמסרה" של האמנית כרמל אילן, מוצג בגלריית "סמטת שלוש 6" (הסמוכה לגלריה ברוורמן בתל-אביב במשכנה החדש) ויוצג לצד עבודות של אילן מ-15 השנים האחרונות. "סמסרה" (Saṃsāra ) מקורו בשפות הסנסקריט והפאלי, ומשמעותו "תנועה מתמשכת" או "זרימה מתמשכת". אילן, אשר מתרגלת יוגה ב-20 השנים  האחרונות, מתווה בחלל הגלריה, מיצב פיסולי שמחייב הליכה איטית בין העבודות.

מתי: פתוח בימים שלישי-שישי

מחיר: כניסה חופשית 

 

ללכת בין עבודות המיצג   צילום: נמרוד גנישר

 

שתי תערוכות וקיר אמן

גלריה מאיה בתל אביב פותחת שתי תערוכות וקיר אמן. תערוכת יחיד בחלל הגלריה המרכזי למיה בלוך - ״אִשָּׁה יְשֵׁנָה Sleeping Woman״. תערוכת יחיד בגלריה הצפונית לשני רועה - ״גוף ראשון רבים״ וקיר אמן לגיא לוי - ״הנרטיב של האחר״.

מתי: פתיחה, חמישי, 2 ביולי, 20:00, ימי שלישי, רביעי, חמישי, 18:00-12:00, שישי, שבת, 15:00-11:00

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: שביל המרץ 2, 058-4466349

 

תערוכת "התעוררות"

התערוכה "התעוררות" של האמנית פרידה שדה נפתחה בגלריה הומה במתחם העיצוב דזיין פלוס בבאר שבע. היא מציגה 48 עבודות בטכניקות משולבות: צבעי אקריליק, אקוורל, גירים, עפרונות, וחומרים תעשייתיים על משטחי נייר, בד, עץ, ואף חלוקי נחל. חייה של האמנית פרידה שדה רצופים שינויי כיוון והתנסויות, אך נדמה כי חייה בדרום – בישוב מיתר, הסמוך לכפר הבדואי חורה (ליד צומת שוקת) הוא נרטיב סיפורי שמוצא ביטוי בכל אחת מתחנות חייה, ומתבטא ביתר שאת בעבודותיה העכשוויות.

מתי: שני, רביעי, שישי עד 21 ביולי

מחיר: כניסה חופשית

 

 

 

 

 

|
|
|
|
|