אטרקציות לחופשת הקיץ ופעילויות עם ילדים

 

מאת: רונית סבירסקי

 

הצגות לילדים בדרייב אין, סדנאות יצירה, סיורי עששיות, סיורי פרפרים, סיורי צפרות, תצפיות כוכבים, גלישת חולות, סנפלינג, טבע, קולינריה, יין וגבינות בתאריכים 21-14 ביולי 2020

 

ההצגה חייבת להימשך

תיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער מתאים את עצמו להנחיות החדשות ומקיים הצגות בדרייב אין בבית שמש הממוקם במגרש הכדורגל העירוני בעיר. בין ההצגות: האוצר שאינו נגמר, אגדה חכמה על אמא אדמה;  חברים על הגשר, סיפור חברות משעשע . כל ההצגות לגיל 7-4.

מתי: 16-14 ביולי (שתי הצגות בכל יום)

מחיר: 40 שקל לרכב (רק דרך טיקט נט)

לפרטים: הזמנת כרטיסים 03-5111444

 

מתוך ההצגה "האוצר שאינו נגמר"  צילום: כפיר בולוטין 

 

סדנאות אנימציה, תיאטרון בובות ורקמה

מוזיאון נחום גוטמן לאמנות יתקיימו  סדנאות יצירה לילדים שוחרי אמנות בגיל 13-5. במהלך הסדנאות יתנסו הילדים במגוון טכניקות וסגנונות אמנותיים ביניהם: אנימציה, תיאטרון בובות, סדנת רקמה, סדנת גוטמן ואני מציירים יחד, סדנת מובייל לֶבֶד, סדנת יומן החופש שלי, ויצירת פִּיגְמֶנְט. בסיום, הילדים יקבלו את היצירות שלהם.

מתי: 25-11 ביולי

מחיר: 45 שקל לילד, 15 שקל למבוגר מלווה

לפרטים: 03-5611970

 

סיורי לילה בגשר בנהריים

אתר התיירות גשר בנהריים מקיים פעילויות ערב לכל המשפחה. סיור עששיות על גדת הירדן, דרך החאן הממלוכי מהמאה ה-14, שלושת הגשרים ההיסטוריים הנטויים מעל הנהר. מפגש עם בעלי חיים בסביבתם הטבעית. תצפית פנורמית אל גבול ישראל ירדן, סיפור חלוצי גשר וסרט במבנה היסטורי, מיצג אור-קולי המספר את סיפור תחנת הכוח בנהריים שהוקמה על ידי פנחס רוטנברג. אפשר לסיים בארוחת ערב במאפיית הבוטיק "אגדת לחם" עפ מאפים טריים ומנות קלות לקיץ (בתשלום נוסף).

מתי: ימי שלישי, רביעי, חמישי, במהלך חודש אוגוסט, החל מהשעה 18:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 04-6752685

 

לאור עששיות בנהריים בגשר    צילום: יח"צ 

 

טיול מודרך בתבור, כפר כמא וסג'רה

מדריך הטיולים גילי חסקין מקיים טיול מודרך נוצרים, יהודים וצ'רקסים בגליל התחתון. הטיול יצא ממגרש החניה של המנזר הפרנציסקי בהר תבור.  הסברים על ייחודו ומאפייניו הגיאוגרפיים של הר תבור, על קדושתו לנצרות ועל מקומו בדברי ימי ישראל. סיור רגלי קליל של כשעה, תוך תצפיות על הסביבה. משם נסיעה לכפר הצ'רקסי כמא , כולל ביקור במרכז המבקרים (אם יהיו למעלה מ-20, יפוצלו לשתי קבוצות) וסיור קצר בכפר, בהדרכה של בן המקום, כולל כיבוד וטעימת הגבינות המיוחדות להם. ממשיכים לסג'רה (אילניה), בשילוב הסברים על מושבות הגליל התחתון, על הגרים ועל הקמת ארגון "בר גיורא", ממנו צמח ארגון 'השומר'. אירוח אצל אסתר שמואלי, נכדה לגרים הרוסיים, כולל מופע שלה וכיבוד.

מתי: שבת, 18 ביולי, בשעה 14:45

מחיר: 180 שקל לאדם כולל דמי כניסה לאתרים

לפרטים: 054-4738536

 

סיפורי העבר של סג'רה    צילום: רונית סבירסקי

 

בריכות מים טבעיות ומיצג אורקולי

הגן הלאומי 'גן השלושה' (סחנה) שבעמק המעיינות פעילות לכל המשפחה ומיצג אורקולי חדש "מסע העלייה אל הקרקע".  באתר בריכות מים טבעיות בטמפרטורה קבועה של 28 מעלות, מתקני משחקים, מרחבי דשא וצל. 'שביל הבוסתן והמים' - אזור בילוי חדש בחלק המזרחי של הגן עם טיילת מונגשת לאורך הנחל באורך של כ-300 מטרים העוברת דרך בוסתן פורח של עצי ארץ ישראל וטחנת קמח עתיקה. במהלך פריצת השביל נחשפו בצלע הגבעה שני פתחים של מחילה חפורה  שמתוארכת לתקופה הרומית ביזנטית. הגן כולל גם מוזיאון 'עקבות בעמק' הכולל שני אגפים - אגף המורשת של המוזיאון באתר השחזור חומה ומגדל ואגף הארכיאולוגיה.

מתי: הגן פתוח ראשון-שבת,  ימי ראשון, שלישי, חמישי, 12:00 (המיצג האורקולי)

מחיר: 24 שקל לילד, 39 שקל למבוגר, תוספת 10 שקל לאדם למיצג

לפרטים: בהרשמה מראש בלבד 04-6581017

 

גן השלושה  צילום: עדי זלק וינר - זד פילמס

 

סיור שקיעה, טעימות יין וגבינות בקיבוץ נאות סמדר 

ביקור בבית האומנויות והמגדל, תצפית על הנווה הירוק, הנוף המדברי שמקיף אותו והרי אדום בשעות השקיעה. ביקור בגלריה שמציעה את עבודותיהם של האמנים בקיבוץ, תצפית על כרמי היין האורגניים וביקור בדיר העיזים וביקב,  כולל הסבר וטעימות ממבחר היינות וגבינות העיזים האורגניות של הקיבוץ. משך הסיור: כשעה וחצי.

מתי: ימי חמישי בחודש יולי, בשעה  19:00

מחיר: 70 שקל לאדם בהרשמה מראש.

לפרטים: 054-9798057

 

גבינות ויין בנאות סמדר    צילום: באדיבות תיירות נאות סמדר

 

סיורי עששיות בפארק תמנע

סיור מודרך לאור עששיות, בין אתרי הפארק, לכל המשפחה. סיור רגלי המתחיל בעמודי שלמה, העמודים מוארים בתאורה מיוחדת המדגישה את תצורות הסלע והנוף המרשים. בנוסף, יתקיים סיור אל הפטרייה בשילוב הסיפור הארכיאולוגי על הפקת הנחושת הקדומה והסברים על התהליכים הגיאולוגים שיצרו את הפארק. כל זאת, משעת שקיעה עד החשיכה שמאפשרת תצפית ייחודית בגרמי השמים. משך הסיור: כשעתיים וחצי.

מתי: ימי שלישי וחמישי בחודשי יולי- אוגוסט בשעה 19:30 בערב.

מחיר: מבוגר 69 שקל, ילד 59 שקל (המחיר כולל סיור וכניסה לפארק).

לפרטים: בהרשמה מראש 08-6316756 או באתר פארק תמנע.

 

הפטרייה בתמנע לאור עששיות    צילום: ארכיון פארק תמנע

 

סיורי פלמינגו בפארק הצפרות אילת

סיור לצד בריכות הפלמינגו, שם מתקבצות מאות ציפורי פלמינגו במשך כל השנה. בנוסף, נסיעה  ברכב הפרטי לצפות בציפורים נודדות נדירות. משך הסיור: כשעה וחצי.

מתי: ימי שישי בחודשי יולי- אוגוסט, בשעה 09:00

מחיר: 25 שקל לאדם, 80 שקל למשפחה גרעינית. התשלום החל מגיל 3.

לפרטים: בהרשמה מראש 050-7671290

 

פלמינגו גדול באילת  צילום: נועם וייס 

 

סיורי פרפרים בפארק הצפרות אילת

בפארק הצפרות אילת נמצאת גינת פרפרים שיש בה מאות פרפרים צבעוניים מכל הסוגים בעונת הקיץ. הסברים על חיי הפרפרים מגולם עד פרפר. משך הסיור: כשעה וחצי.

מתי: ימי שישי בחודשי יולי- אוגוסט, בשעה 16:30 אחר הצהריים.

מחיר: 25 שקל לאדם, 80 שקל למשפחה גרעינית. התשלום החל מגיל 3.

לפרטים: בהרשמה מראש 050-7671290.

 

פרפר דרומי הסלבדורה  צילום: נועם וייס

 

אטרקציות קיץ בהר הנגב

באזור הר הנגב מתקיימות פעילויות לכל המשפחה בחודשי הקיץ. בין האטרקציות: תצפיות כוכבים, ספארי חיות לילה, סיורי עששיות באתרים קדומים, גלישת חולות בדיונות הזהובות; טעימות מודרכות של יין ביקבים מדבריים חדשים; סנפלינג במצוק מכתש רמון; סיורי עששיות במגוון אתרי עתיקות מרשימים; סדנאות אמנות ומלאכות קדומות, סיורים חקלאיים חדשניים, משחק פיינטבול, סיורי תרבות, טבע וקולינריה בירוחם ו"קיץ של כוכבים במצפה רמון", לילות מטר הפרסאידים בהם יוצעו לקהל הרחב תצפיות כוכבים מודרכות ללא תשלום. כל הפעילויות מתקיימות תחת הנחיות התו הסגול ומותאמות להנחיות משרד הבריאות.

מתי: יולי-אוגוסט

מחיר: פעילויות בתיאום מראש ובתשלום

לפרטים: https://www.negevtour.co.il/

 

גלישת חולות בשבטה    צילום: דרור במדבר

 

לילות קיץ בכפר האמנים צוקים

הישוב הציורי האקולוגי, צוקים, בערבה התיכונה נפתח לאחר שדרוג. זהו כפר אמנים, יוצרים ומטפלים עם מתחם גלריות של עבודות אמנות, יצירות מעץ, ברזל, בטון ואבן. קוסמטיקה טבעית, תכשיטים ופריטי יד שניה. כמו כן, במקום ישנם חנות טבע, בר בירה, אוכל הודי, גלידה מקומית, Free dance על הדשא. 

מתי: ימי חמישי, 22:00-18:00

לפרטים: על כביש הערבה (כביש 90), פונים לכיוון היישוב צוקים. במעלה הכביש מצד ימין,  08-6582174

 

גלריות אמנים בצוקים    צילום: רונית סבירסקי

 

חמשוש מדברי בירוחם

בעיירה המדברית ירוחם יתקיימו פעילויות קיץ לכל המשפחה. בכל "חמשוש" יקיימו התיירנים מספר אירועים בו-זמנית. בין הפעילויות סדנאות בסטודיו ליצירה ואומנות, תצפיות כוכבים במכתש ירוחם, ספארי לילה באגם ירוחם, פארק בריחה, טיולי אופניים, סיורים רגליים, סדנאות מיינדפולנס בטבע, סדנאות מייקרים וסיורים קולינאריים. אירוע השיא – ליל מטאורים בפארק אגם ירוחם. אפשרויות לינה במלון חברתי, צימרים או גסטהאוס. כל הפעילויות מתקיימות בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

מתי: יולי-אוגוסט

לפרטים נוספים והרשמה לפעילויות: www.yeruchamtour.com

 

 

פסטיבל הקולנוע נדחה לחנוכה

פסטיבל הקולנוע ירושלים ידחה בעקבות המגבלות שפרסם משרד הבריאות בשבוע שעבר. הנהלת הפסטיבל מודיעה שהקרנת הסרטים שנקבעו לתאריכים 30-20 באוגוסט, 2020 לא תתקיים. עם זאת, יש בכוונתה לקיים מהדורת חורף במידה שהתנאים יאפשרו זאת, בתאריכים 20-10 בדצמבר 2020. האירוע יתקיים במהלך חג החנוכה, ויכלול חלק מהסרטים שיועדו למהדורת הקיץ כמו גם כותרים חדשים נוספים. לצד זאת, הפסטיבל יקיים פעילות מקוונת בתקופה הקרובה, במסגרתה יחשפו חלק מהסרטים שנבחרו לתוכנית במסגרת הפלטפורמה החדשה של סינמטק ירושלים – ארכיון ישראלי לסרטים.

 

מפגש ספרותי

מרכז נווה שכטר מקיים סדרת מפגשים ספרותיים "בכל העולמות: מסעות ספרותיים בשניים". חמישה צמדים של סופרים וסופרות ייפגשו לשיחה על המלאכה הספרותית: על קריאה, כתיבה ורגע החשיפה. במפגש הראשון ישתתפו זהר אלמקייס ומיטל זהר, במפגש השני מעין איתן ודרור משעני.

מתי: רביעי, 15 ביולי (מפגש ראשון), 5 באוגוסט (מפגש שני), 20:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: http://neve-schechter.org.il

 

זוהר אלמקייס   צילום: אורן זיו 

 

סדנאות, חידות וחדרי בריחה לילדים

מתחם אושילנד בכפר סבא מקיים פעילויות לילדים. סדנאות יצירה ביער פיות קסום, חידות חשיבה מאתגרות בחדרי בריחה מאובזרים וניסויים מדעיים שמנגישים את הקסם שבעולם המדע לילדים. הפעילויות מתאימות לגיל 11-4. בנוסף, בימי שלישי יתקיימו שעות סיפור: נרקיס מלך הביצה (14.7) יוצג עם 11 בובות תיאטרון גדולות ומוזיקה מקורית, ויפתח אור חדש לסיפור הילדים הקלאסי , הסיפור הכי כיף בקיץ (21.7) שם בקדמת הבמה את משחקי הילדים של הקיץ, והסיפור קסם של צבע (28.7) ילמד את הילדים איך לייצר מצבעי היסוד את כל צבעי הקשת. מספר המשתתפים מוגבל עד 20 בכל מפגש ושמירת מרחק.

מתי: 15 ביולי עד 1 באוגוסט, 14:00-11:00, 19:00-16:00, שעות סיפור בשעה 17:30

מחיר: כניסה חופשית 

לפרטים: www.oshiland.co.il

 

יוגה סאפ עם הילטון ביי

מתחם הבילוי והפנאי Hilton bay ABSOLUT Beach & Surf משיק בשיתוף פעולה עם מדריכת היוגה והמדיטציה מיה קרמר, בעיצומו של קיץ 2020 את Yoga Sap. השיטה מוסיפה לתרגול היוגה אלמנטים מוגברים של שיווי משקל, אשר בשילוב הציפה על המים וההתיישבות על ה- SAP, מאפשרת ריכוז ושליטה בנשימות. בנוסף, השיטה החדשנית מעודדת הפעלה מוגברת של שרירי הליבה ושל שרירים נוספים בגוף שלא מופעלים ביום יום.

מתי: ראשון-שבת, 20:00-08:00

מחיר: 150 שקל לשיעור

לפרטים: 03-9202777

 

 

|
|
|
|
|