תערוכות חדשות במרחבים פתוחים, במוזיאונים ובגלריות

 

מאת: רונית סבירסקי

 

גלריה חברתית נרתמת לעזרת אמנים ויוצרים, תערוכה קבוצתית על מושג "הזמן", תערוכה קבוצתית "אומרים יש אהבה בעולם",  האמא של ה"בוזגלוס" פותחת תערוכה, דיוקנאות של צדיקים בתערוכה קבוצתית ותערוכת הצילו

 

 

האמא של הבוזגלוס מציגה "מגרש הצבעים"

גלריה 58 במרכז עזריאלי בחולון מציגה תערוכה חדשה "מגרש הצבעים" של חני בוזגלו האמא של הבוזלוס, שגידלה ארבעה שחקני כדורגל ומתגלה גם כציירת של יצירות צבעוניות וסוערות. אמירה אישית שנעה בין השלו לסוער. בתערוכה יוצגו 40 מציוריה אותם אצר רפי וזאנה.

מתי: 31-5 באוגוסט

מחיר: כניסה חופשית

 

ציור משפחת ה"בוזגלוס" של חני בוזגלו    צילום: אבשלום לוי

 

מרתון עיצוב לדיוקנאות צדיקים

שנים עשר מעצבים ומאיירים יפגשו בירוחם למרתון "צדיקים 3.0" של שלושה ימים במעבדת פיס טרמינל עיצוב ירוחם, כדי לתת פרשנות עכשווית לדיוקנאות צדיקים. ישתתפו בו תריסר מאיירים ומעצבים גרפיים, אשר תחת מגבלת זמן ייצרו דיוקנאות חדשים בסגנונם הייחודי ובטכניקות עבודה מגוונות. המרתון ייפתח ביום עיון, במהלכו יכירו וילמדו על עולמות התוכן והאסתטיקה המסורתיים, ידברו על מסורת וחדשנות, ישמעו סיפורים על רבנים מרכזיים, יבקרו בבתים ובתי כנסת. ביום השני יעבדו המשתתפים על מתן פרשנות ויצירה ברוח הנושא בסטודיו זואק לאמנות מרוקאית.  ביום השלישי המרתון יסתיים בתערוכת פופ-אפ של התוצרים במרחב הציבורי בירוחם מחוץ לסטודיו. 

מתי: 21-19 ביולי

מחיר: כניסה חופשית

 

עבודות גמר בצילום, מוזיקה ותקשורת חזותית

תערוכות הסיום של בוגרי מוסררה לשנת 2020 תציג את עבודות הגמר של בוגרי בית הספר בתחומי הצילום, מוזיקה, אמנות מדיה ותקשורת חזותית. העבודות יוצגו במתחם בית הספר, בבניין ההיסטורי ובקמפוס המקצועי בבית קנדה.

מתי: פתיחה, חמישי, 23 ביולי, 19:30 (נעילה 6 באוגוסט), ראשון-חמישי, 19:00-10:00, שישי עד 14:00

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: אתר התערוכה

 

עבודה של נועה כרם בלומנדל   צילום: באדיבות בית ספר מוסררה

 

תערוכה חדשה "הצילו! S.O.S"

המוזיאון הימי הלאומי בחיפה פותח תערוכה פעילה לכל המשפחה בנושא הים "הצילו! O.S..S". המבקרים יוכלו לגלות, לחקור ולהכיר את עולם הים, באמצעות התנסות, משחק ויצירה:  להקשיב לקולותיהם של לוויתן וכריש, ללמוד להשתמש במצפן, להכיר את אלי ואלות הים הקדמונים, ללמוד על הסכנות האורבות לאדם בים ואיך ניתן לשמור עליו ועל החיים בתוכו.

מתי:  פתיחה, שישי, 17 ביולי , בשעה 11:00, ימי ראשון, חמישי, שישי ושבת

מחיר:  ביום הפתיחה כניסה חופשית

לפרטים:  04-9115944

 

 עבודה של איה גורדון ועינת רודמן     צילום: באדיבות המוזיאון הלאומי הימי חיפה

 

 

אמנים ויוצרים מוזמנים להציג עבודות

יונטי ארט ביפו, גלריה קהילתית, שמטרתה לסייע לאומנים ישראלים לקדם את יצירותיהם, פועלת בימים אלה לסייע לאמנים ויוצרים גם בשעתם הקשה. במהלך חודשי יולי-אוגוסט, הגלריה מזמינה אמנים ויוצרים בישראל להציג את עבודותיהם. כל אמן יכול להציג עד 3 עבודות במשך שבוע ללא תשלום, וזאת לאחר שעבר את אישור האוצרות. היוצרים ייהנו מחשיפה וציבור המבקרים ממגוון עבודות רחב.

מתי: יולי-אוגוסט

מחיר: כניסה חופשית

 

גלריה יונטי ארט    צילום: אסף לוי 

 

33 אמנים ו-60 עבודות בתערוכת "זמן"

במוזיאון לאמנות האסלאם בירושלים נפתחת תערוכת הקיץ "זמן". תערוכה אינטראקטיבית לכל המשפחה, רחבת היקף הבוחנת את מושג הזמן דרך עולם האמנות. המבקרים מוזמנים "לשלוט בזמן" באמצעות מגוון רחב של כלים אמנותיים, טכנולוגיים ואינטראקטיביים; לשחק, לחוות, להרהר ולעצב מחדש את מושג הזמן על פי תפיסתם האישית. בתערוכה יציגו 33 אמנים 60 עבודות המייצגות כל אחת נקודת מבט שונה על הזמן, תוך שהם מקפיאים, מותחים, מאטים או מזרזים את הזמן בהתאם לרצונותיהם, לצורכיהם, למדיות השונות ולטכניקות העבודה שלהם. בין האמנים: בועז אהרונוביץ', הצלם הבריטי זד נלסון, עליזה אולמרט, רומי אחיטוב, בני אפרת, אורי גרשט, גיא הדני, סיגלית לנדאו, עפרה צימבליסטה, לילך ששון ואחרים. התערוכה פועלת על פי הנחיות התו הסגול.

מתי: פתיחה, 1 באוגוסט  (נעילה 1 במאי 2021)

מחיר: כניסה בתשלום

ברצי גולדבלט, יום הולדת 90  מתוך תערוכת "זמן"

 

אומרים אהבה יש בעולם

במוזיאון תל אביב לאמנות נפתחת התערוכה "אומרים אהבה יש בעולם". לאורך תולדות  האמנות, אמנים רבים הקדישו יצירות לאנשים ספציפיים, כגון שליט, אספן, אמן אחר, אהובה, חבר, או בן משפחה. התערוכה אוֹמְרִים אַהֲבָה יֵשׁ בָּעוֹלָם מציגה סוג ייחודי של הקדשה אמנותית: עבודות שיצרו אמנים ואמניות בני דורות שונים במיוחד עבור ילדיהם. חלק מהיצירות מוצגות לקהל הרחב לראשונה, לאחר שנשלפו מן המרחב הביתי והמשפחתי, חלקן הוצגו בעבר בחללי אמנות, ואחדות נוצרו והוקדשו במיוחד לרגל התערוכה. בין האמנים המשתתפים: אריה ארוך, יאיר גרבוז, שאול גרבוז, מיכל נאמן, אבי סבח, יוחנן סימון, טליה קינן, רועי רוזן ואחרים.

מתי: פתיחה, 24 ביולי

מחיר: כניסה בתשלום

 

 

|
|
|
|