תערוכות יחיד, תערוכות קבוצתית וגלריה חדשה

 

תערוכה על זיהום מי תהום ברמת השרון, גלריה חדשה בבאר שבע, תערוכה קבוצתית בנושא חפצי מעבר באשדוד, תערוכת "עם אובד" בחיפה ומיצג וידאו "עקורים" במוזיאון ינקו-דאדא בעין הוד

 

תערוכה המתכתבת עם סביבתה - מי תהום

"מי תהום" היא התערוכה השנייה המוצגת בגלריה העירונית לאמנות עכשווית ברמת השרון. זהו הפרק השני בטרילוגיה של תערוכות שיעסקו ביסודות. התערוכה שואבת השראה, בין היתר, מקיומה של באר היסטורית סביבה נבנה החלל החדש, וכן ממשבר זיהום המים שעבר על העיר רמת השרון. העבודות בתערוכה מתייחסות כל אחת בדרכה למשמעותו של זיהום מים; למים כמקור של רגש, יופי וחיים, לצד הסכנות המגולמות בהם או האיום שבהיעדרם, ומשקפות את היחסים המשתנים בין האדם לטבע ולמשאביה הטבעיים של הארץ. בין המשתתפים: טליה קינן, מיה גורביץ', אבישי פלטק, ורדי בוברוב, מרים כבסה, רועי מרדכי, דינה שנהב, דנה לוי, מירב הימן ואחרים.

מתי: שלישי: 11:00 -20:00, רביעי וחמישי : 11:00 -18:00, שישי  ושבת: 10:00 -14:00

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: רחוב ויצמן 29, רמת השרון

 

עבודת וידאו של דנה לוי  "על מי ביצה"

 

תערוכה "עקורים" במוזיאון ינקו-דאדא

התערוכה "עקורים" של האמנית סימה לוין מחליפה זמנית תערוכת היחיד שלה בנושא פליטות והגירה, שאמורה הייתה להיות מוצגת במוזיאון ינקו-דאדא בימים אלו, אך פתיחתה נדחתה עקב ההתפרצות המחודשת של מגפת הקורונה. לוין משלבת בתערוכה שתוצג בהקרנה דיגיטלית בחלל המוזיאון ובמקביל באתר המוזיאון שני ציורי קיר גדולים עם דימויים של פליטים במנוסה ומראות של חורבן והרס, הוסיפה רישומים בצבע אקרילי על נייר ועיבדה אותם בעזרת תוכנות דיגיטליות.

מתי: פתיחה, 31 ביולי, 11:00 (נעילה 30 בספטמבר)

מחיר: כניסה בתשלום

 

Blue Moon של האמנית סימה לוין

 

גלריה חדשה בעיר העתיקה בבאר שבע

גלריה 44 לתרבות ואמנות עכשווית היא גלריה חדשה בבאר שבע העתיקה. תערוכת ביכורים של דניאל טולדנו "מרווחים" תיפתח את אירועי הגלריה. בתערוכה יוצגו מיצבים העשויים משילוב של חומרים גולמיים וטבעיים אשר כולם נוצרו בטכניקות מיוחדות שפיתח במהלך חייו המשמשות אותו בעבודותיו האומנותיות וגם בעיסוקו היום־יומי בתחומי האדריכלות, הפיסול והבנייה. לב התערוכה הוא העיגול שמופיע כמוטיב חוזר בעבודותיו. דניאל טולדנו נולד בבאר שבע (1960) את חלל התערוכה בנה, שיקם והקים מחדש בעצמו.  אירועי הפתיחה יכללו מיצג, וידאו, מוזיקה

וסיורים בעיר העתיקה במסגרת I LOVE BASH. 

מתי: 23 ביולי - 26 בספטמבר, שני אירועים חגיגיים יערכו ב-23, 30 ביולי

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: 08-6270807, חטיבת הנגב 44

 

מבנה גלריה 44 בעיר העתיקה   צילום: אפרת שוהם 

 

תערוכה קבוצתית העוסקת בחפצי מעבר

"חפץ מעבר", תערוכה קבוצתית חדשה תיפתח במוזאון לתרבות הפלשתים באשדוד. התערוכה עוסקת בחפצי מעבר, רבדי הזיכרונות הארוגים בחפצים הישנים והחדשים מזמינים למסע במרחב, בזמן, בהיסטוריה המשפחתית ובביוגרפיה של חומרים. בין העבודות המוצגות בתערוכה, "רקמה אנושית" של אפרת דגני, פרטי לבוש מסורתיים, מעובדים בעבודת יד. "פיסה מהזמן" של תמר ברניצקי, בדי כותנה, חוטים, משי ונייר. טכניקה מעורבת: תפירה, הדפסה, ציור, פרימה, צריבה. תמונות משפחתיות וספר מתכונים מקומי משנות החמישים הופכים לחומר גלם ביצירת החומר החדש. קנבס אמפורה של נועם דובר ומיכל צדרבאום,  ניפוח זכוכית בתבנית חמה. "אנא מן אל-מגרב", אלון בן שושן, איור באקריליק על כלי בישול מרוקאיים עשויים חרס. ""FUGA של האחים מוסלין – קולקציית לבוש של צמד מעצבי האופנה תמר לוית ויען לוי.

מתי: פתיחה, 19 ביולי 2020 (נעילה יולי 2021), ראשון-חמישי (שישי, שבת סגור)

מחיר: כניסה בתשלום

עבודה של אלון בן שושן על כלי טאג'ין

 

 

תערוכת עם אובד בחיפה

במוזיאון מאנה כץ בחיפה נפתחת תערוכה קבוצתית חדשה "עם אובד". בין האמנים: משה גת, נפתלי בזם, כריס ברדן, אליסה ג'יארדינה פאפה, ג'ורג' גרוס, יצחק דנציגר, גרשון קניספל, לוסיאנה קפלון, יחיאל שמי ואחרים. התערוכה עוסקת בפגיעותו של האדם העובד. שיעורי האבטלה הבלתי נתפסים והעלייה הדרסטית בהיקף האוכלוסייה המצויה במצב של "קרבת העוני", עומדים במרכזה של תערוכה זו. מצב זה של ארעיוּת, של אי־ביטחון חומרי ופסיכולוגי שנוצר בישראל בעקבות המשבר הנוכחי מיוצג דרך עבודות פיסול, הדפס ווידאו.

מתי: פתיחה, 25 ביולי

מחיר: כניסה חופשית בכל חודש אוגוסט

 

 עבודה של לוסיאנה קפלון "הגילדה"

|
|
|
|
|