למען עתיד ירוק יותר - פעילויות שבוע האהבה לטבע למים ולסביבה 2011

  

שבוע אהבה לטבע למים ולסביבה 2011

"שבוע האהבה לטבע, למים ולסביבה" נערך זו השנה התשיעית על ידי רשות הטבע והגנים, רשות המים ומשרד החינוך. במהלכו יתקיימו טקסים, אירועים, טיולים ופעילויות הפונים למנעד רחב של קהלים: מחליטנים, ראשי מועצות, אח"מים, תלמידים, משפחות והציבור הרחב, זאת בכדי לעורר מודעות לטבע למים ולסביבה ובמתן דגש על השמירה על חיות הבר וסביבתן בצל משבר המים המתמשך. העלאת המודעות הציבורית לנושאי שמירת טבע, מורשת, סביבה ומים ומניעת שריפות, למען הדורות הבאים שיוכלו ליהנות מחיות הבר ומאוצרות הטבע הסובבים אותנו, ויפעלו למען שמירתם. 

 

שבוע האהבה לטבע, למים ולסביבה יתקיים השנה בתאריכים: 26 במרס – 2 באפריל. ולהן פירוט האירועים שיתקיימו במסגרתו בכל רחבי הארץ:

 

צפון

 

צבינה חוזרת אל הים

הצגת תיאטרון בובות בשמורת חוף הבונים. טיול במסלול יבש, בנוף כורכרי מול הים לצד פריחת צבעוניים, כלניות ונוריות. במהלך הסיור תתקיים הצגה אקולוגית של תיאטרון הבובות אבישג, בה יפגשו המשתתפים צבת ים צעירה המתארת את מסעה הארוך ומלא הסכנות תוך מפגש עם חברים ואויבים. תוך ההצגה ילמדו הילדים איך לשמור על החוף, הים ועל צבי הים.

מתי: שבת, 26 במרס, ו- 2 באפריל, 11:00 ו-13:00

מחיר: ללא תשלום, פרט לדמי הכניסה לשמורה

 

צבעונים בחוף הבונים  

 

מה חדש בביצה?

סיור מומחז בין הביצות בשמורת החולה. תיאטרון 'ויהי' יפגיש את המשתתפים עם מייבשי הביצות מלפני 60 שנה. ההמחזה מציגה את הקונפליקט בין האדם לטבע עם דמויות המייצגות את החלוצים, מייבשי הביצות ודמויות המייצגות את שוחרי הטבע שבסופו של דבר שמרו על החולה והפכו אותה לשמורת הטבע הראשונה בישראל. במהלך הסיור תתקיים תצפית על בעלי החיים במקום ובצמחי הביצה המלבלבים.

מתי: שבת, 26 במרס, 11:00 ו-13:00

בהרשמה ובתשלום 3639*

 

השביל התלוי בבניאס

השביל התלוי בבניאס נבנה בחלק הנחל אשר רגל אדם לא דרכה בו עד כה. הציבור מוזמן לבקר בשביל שנבנה על גשר עץ העובר לאורך הנחל ומעל קניון צר בצמוד לקירות הבזלת.  80 מטר אורכו של הגשר והוא מכניס את המטיילים אל שאון הנחל השוקק חיים, במיוחד בימים אלה, לאחר גשמי הברכה, שהביאו לזרימה מרשימה בנחל. במקום תחנת הדרכה.

מתי: שבת, 26 במרס, 15:00-10:00

מחיר: בתשלום

 

מקום טוב באמצע  

סיור בדגש ארכיאולוגי בתל מגידו אשר ידע תקופות רבות של התיישבות. הסיור יעבור בין שער העיר בו ישבו הנביאים ונערך המסחר, מקדשים הפזורים בעיר, אורוות ומפעל המים המפואר. חלק מהסיורים יערכו בשפה הרוסית, יש לברר באתר לפני ההגעה.

מתי: שבת, 26 במרס, 10:00 ו-12:00 

מחיר: בתשלום

 

מרכז

 

הפנינג עם עטלף

לכבוד שנת העטלף הבינלאומית יתקיים הפנינג לכבוד עשרות סוגי עטלפי החרקים בישראל, הנמצאים בסכנת הכחדה, בגן לאומי עין חמד. הפעילות כוללת: דוכנים, הפעלות והסברה בנושא העטלפים, סיפורים, ותחרויות עטלפים. בנוסף ישוחררו לטבע, יחד עם המשתתפים, עופות משוקמים מבית החולים לחיות בר.

מתי:  שבת, 2 באפריל, 15:00-11:00

 

עטלף פירות במערה (צילום: עזרא חדד)  

 

גלדיאטורים ואבירים באמפיתיאטרון

סיור מודרך בעיר הצפונית, גן לאומי בית גוברין. במהלכו יבקרו המשתתפים באמפיתיאטרון הרומי, בית המרחץ והקימרונות הרומיים וחדר האוכל של מסדר האבירים ההוספיטלרים.

מתי: שבת, 26 במרס, 11:30, 13:00 ו-14:30

 

מהמדבר אל הים

טיול נוסע בשביל השקמה החדש, נחל השקמה. השטח הפתוח מהווה מקום מפגש לחי וצומח ייחודי לאזור הספר מדבר. השילוב בין שטחי חקלאות רחבים ושטחים טבעיים יוצר פסיפס של בתי גידול ונופים מיוחדים במינם: ערוצי נחלים, רכסי כורכר, ביתרונות, רצף תלים ארכיאולוגיים, שמורות טבע, פריחה ססגונית, חולות נודדים, יערות נטועים, שרידי יישובים קדומים ואתרי מורשת וטבע רבים נוספים. הסברים על שמירת טבע ודילמות בשמירת טבע וסיום בחוף הים.

מתי: שבת, 26 במרס  

בהרשמה ובתשלום 3639*

 

מציאות, דמיון ונחל ירקון

הפנינג בטבע לכל המשפחה, בגן לאומי ירקון. בפעילות יתערבבו המציאות והדמיון לאורך הירקון, פיית הנחר ובאר משאלות יבקשו גשם והרבה טיפות בכדי להחיות את הנחל. שר הנהר לא יוותר ובזבוז של מים הוא לא יאשר. המחשה פעילה הקשורה במי הירקון והחשיבות על שמירתם, תצוגת מיני חי וצומח אופייניים לירקון וסיפורו של דג לבנון הירקון שכמעט ונעלם. עוד בפעילות: מספר סיפורים, הדרכות, סדנת ציור בסופה תתקיים תערוכת "ילדים מציירים ירקון", משחקים והפעלות.

מתי: שבת, 26 במרס, 15:00-11:00

 

גן לאומי ירקון 

 

זוחלים לתוך ההיסטוריה

טיול בחורש, בנוף הפתוח של שפלת יהודה, בשרידי ישוב עתיק ובמערת זחילה. המסלול יחל במצפה משואה וירד אל מסתורי מערכות המסתור ואל ה"פירמידה" בחורבת מידרס. יש להצטייד בפנסים.

מתי: שבת, 26 במרס  

בהרשמה ובתשלום 3639*

  

דרום

 

צעדת חולות אשקלון

צעדה חופשית של מורשת, חולות וטבע בחלקים הלא מוכרים של גן לאומי אשקלון. בין פריחה, דיונות וחוף ים עם הדרכות מפי מדריכי רשות הטבע והגנים שימתינו בנקודות מעניינות על המסלול, וגם הפוגה בטבע עם המון תופים וקצב.

מתי: שבת, 26 במרס, 15:00-11:00  

מחיר: ללא תשלום

 

צעדת חולות אשקלון

 

יום הניקיון

סיור מודרך בנחל פרת, הסברים על חומרים והתכלותם, ניזקי בעלי חיים ממפגעי אשפה ואיך כולנו יכולים לעזור? ניתן יד לניקיון הטבע והנוף ונהנה משמורה יפה, נקייה ופורחת.

מתי: שבת, 26 במרס, 14:00-10:00  

בהרשמה ובתשלום 3639*

 

בעקבות הפריחה אל הר הנגב  

סופשבוע בעקבות הפריחה בנגב. מסלול יום שישי: בורות לוץ, ראש אילות והר רומם. מסלול יום שבת: הר רמון מעגלי. בין שמשונים, צבעונים וכחלילים, סיור בערוצים בהם גדלות אלות אטלנטיות עתיקות, ביקור באתרי פולחן  מהאלף השלישי והשני לפני הספירה. לינה בחניון בלב השמורה.  

מתי: שישי-שבת, 26-25 במרס  

בהרשמה ובתשלום 3639*

 

פרטים מלאים על הפעילות באתר האינטרנט: www.parks.org.il ובמוקד המידע וההזמנות "כוכבית בטבע" 3639*

 

 

|
|
|
|
|