20 פסלים ואמנים מפסלים לעיני הקהל, לצד שלל פעילויות לכל המשפחה, בפסטיבל פיסול ואמנות חזותית בגולן

בזלת יוצרת

סימפוזיון פיסול בבזלת ובמתכת "וולקניקה 3" יתקיים במתחם התיירות החדש "ווסט" בצפון הגולן. כ-20 פסלים ואמנים מהגולן והגליל יעבדו ויצרו לעיני הקהל במהלך חול המועד פסח. לחגיגת הפיסול יתווספו הפעלות לכל המשפחה: דמויות על קביים, סדנת ג'אגלינג ומגה בועות, יצירה בטבע: ציור נוף עם האמן דייגו, שדרת אמנים שכוללת צלמנייה, פיסול בחומר, יצירה אקולוגית, הפעלת אובניים. בנוסף, תיאטרון רחוב עם פסלים חיים, הצגות וסיפורים. באירוע שכולו חווית אומנות על רקע החרמון.

  

חול המועד 20-22 באפריל 2011 

הכניסה לכל האירועים והמופעים חופשית, חלק מהסדנאות בתשלום סמלי

 

 יוצרים לעיני הקהל, "וולקניקה 3"

 

פירוט האירועים:

 

ימים רביעי - חמישי, חול המועד פסח, 21-20 באפריל

  

'וולקניקה 3' - סימפוזיון הפיסול בבזלת  

למטיילים בצפון הגולן מזומנת חוויה ייחודית של יצירה ב"שידור חי", בפסטיבל פיסול בבזלת. כ-20 פסלים ואמנים מהגולן והגליל יוצרים מול קהל הצופים, המתרשמים מתהליך היצירה המתפתחת לאורך ימי חול המועד. מי שיישאר עד הסוף יהנה גם מהיצירה המוגמרת. זהו הסימפוזיון השלישי שנערך במקום והמטיילים מוזמנים לצפות בפסלי הבזלת המרשימים מסימפוזיונים קודמים, שמוצבים בגן הפסלים בפארק עורבים, הסמוך למרכז התיירות ווסט. אוצר הסימפוזיון הוא הפסל דוד יסעור.

 

ניתן לצפות בתהליך היצירה של הפסלים החל מ- יום חמישי, 14 באפריל ועד יום שלישי 26 באפריל.

 

יוצרים ב"שידור חי" (צילום: דורון יניב)

 

תאטרון רחוב - מופעי פסלים חיים

שלושה מופעי פסלים חיים מקוריים של קבוצת "בלבלו לתאטרון הרחוב", דמויות שטח וקביים, הפעלות, סדנאות יצירה והתנסות, הצגות וסיפורים.

 

המופעים:

"מיוז" היוצר והיצירה - פסל רב-אמן ופסל מוזה יווני מביאים את תהליך היצירה בחומר ואת הקשר בין היוצר ליצירה. מערכות יחסים מורכבות ומעודנות נחשפות במהלך עבודת הפסל על פסל המוזה. בעודו מלטש ומעבד את החומר הדומם והחי, הוא מגלה את רגשותיו העמוקים לתהליכי היצירה שלו עצמו. המופע יועלה ארבע פעמים ביום. עם סיומו של המופע, תופעל סדנת "פיסול חי" לכל המשפחה. בסדנה, השחקנים מובילים את המשתתפים לפיסול בגוף החי ולהתנסות בפסל חי, תוך שילוב משחקי תאטרון והרבה הומור.

 

Trash Me - ארבעה שחקנים במסע מרתק, שמציג את הקשר של בני האדם אל החומר, בכלל ואל הזבל, בפרט. המשחק המעגלי, האין-סופי של היצמדות ודחייה משקף את תרבות האדם והחומר, לאורך שנות האנושות. דרך הנגיעה בקשר שבין אדם לחומר, מביא המופע גם תכנים הקשורים לאקולוגיה ותרבות הצריכה.

 

גינת פסלים - שלושה צמחים חיים יוצרים גינת פסלים חיה ורוחשת. הפסלים יוצרים אינטראקציה ייחודית בינם לבין עצמם ויוצרים אווירה פנטסטית, שכולה צבע וטבע. גינת הפסלים תפעל ארבע פעמים ביום, למשך חצי שעה בכל פעם. בתוך הגינה, תופעל סדנה ליצירת פרחים מבקבוקי פלסטיק ושאר חומרים ממוחזרים.

 

פסל אנושי, "בלבלו לתיאטרון הרחוב"

 

דמויות על קביים

רובוט - דמות קביים כסופה, שהגיעה לכדור הארץ, על מנת לטהר אותו ולנקות את בני האדם. הדמות המרשימה יוצרת אינטראקציה עם הקהל סביב נושאים אקולוגיים.

כריזנטמה - דמות קביים מרשימה, שמביאה את הרוגע והשמחה שפרחים מכניסים לחייהם של אנשים. היופי של כריזנטמה, בצירוף גישתה הרכה והפשוטה לבאי האירוע, יוצרים התרחשות קסומה.

העץ הנדיב - כשמו כן הוא. עץ תפוזים ענק נושם וחי. בדרכו הייחודית, מביע העץ את שמחת הנתינה. הוא מביא את מערכת היחסים בין אדם לטבע מכיוון התמסרותו של הטבע, חדוותו בעשותו כן.

פיית האביב - הפיה פוגשת את הילדים בעיצומו של התעוררות הטבע. היא מספרת לילדים על טיפולה המסור בנבטים ובניצנים ומפנה את תשומת לבם לתהליכים הטבעיים שמתרחשים בעונה זו.

 

סיפורים בקרחת היער

שר היער מביא אגדות וסיפורים לכל המשפחה על הטבע שסביבנו והטבע שבפנים.

 

ליידי שוק

לבושה כולה באפנת ל"השתמשוב", מביאה הליידי את שאלת תרבות הצריכה באינטראקציה משעשעת לכל המשפחה.


סדנאות אמנות לכל המשפחה

יצירה בטבע: סדנת ציור נוף אקריליק על קנבס , עם האמן דייגו.
שדרת אמנים :  צלמנייה ,פיסול בחימר ,יצירה אקולוגית ,הפעלת אובניים.

 

 

יום שישי, 22 באפריל

 

שישי קלאסי

בראנץ' מוזיקלי, שוק איכרים והפעלה לכל המשפחה.
 

פניני הבארוק

שלוש נגניות מקצועיות המשלבות מוזיקה קלאסית קלה עם הקסם והאלגנטיות של התלבושות והפאות של המאה ה-18 ומשרות אווירה קסומה כמו באירועים שנחוגו בארמון ורסאי. החל מהשעה 10:00 בבוקר, ובכל שעה עגולה, יתקיים מופע פניני הבארוק.

סדנת ג'אגלינג ומגה בועות סבון ברחבה המרכזית  

 

לפרטים נוספים:

מרכז מידע תיירות גולן  04-6962885 www.tourgolan.org.il

 

|
|
|
|
|