תערוכת יונקים ימיים, מופעי קרקס ולוליינות, מתוקים יפואיים ושמש האביבית - פסטיבל סביבה ימית בנמל יפו

סביבה ימית

נמל יפו, שעובר תהליך שיקום, שימור והתחדשות לקראת הפיכתו  למרכז אורבאני  המשלב מסחר, תרבות, אמנות ודייג. יהפוך בימים הקרובים למרחב של התרחשות תרבותית ייחודית ומעשירה, המשלבת פעילות המטפחת מודעות סביבתית הכוללת: תערוכת ענק של יונקים ימיים, מופעי קרקס ולוליינות, דוכני אוכל ומתוקים יפואיים לאורך המזח וכמובן ים כחול ושמש אביבית. שישי-שבת, 23-22 באפריל.

 

הכניסה למגוון האירועים ללא תשלום, והינם מתאימים לכל הגילאים.

 

כל אנשי הים

פיונה מידלטון, אמנית בריטית החיה באי הקטן שבמערב סקוטלנד, ישבה לפני שנים על סלע וניגנה בכינור מנגינות, ואז גילתה שכלבי הים באים להאזין לנגינתה. בעקבות האירוע המכונן יצאה למאבק כנגד הרג כלבי הים, ואף הקימה את ארגון SOS-Save Our Seals. כשהיא נעזרת בגימיק של כלבי הים המגיעים להאזין לנגינתה, הצליחה לנצח בתביעה כנגד ממשלת סקוטלנד, שאינה עושה דבר למניעת ההרג המיותר. בית המשפט קבע שעד שלא יוכח שיש הכרח בהרג, אין להתיר את הריגתם של כלבי הים.

 

"דולפינים בנמל יפו"

 

רן לוי-יממורי, סופר ומוציא לאור ישראלי, העוסק בחינוך סביבתי, יצר קשר עם פיונה מידלטון, וכך נולד הספר "כינור הקסם". הספר יצא לאור גם בערבית ובעברית. כשיזם רן את מיזם הפסקת הרג הדולפינים ביפן התגייסה מיד משפחת מידלטון ואירגונה ה- SOS  למאבק. הם תמכו בהפקת הספר "בת הים והדולפינים" ואיונה, הבת הצעירה של מידלטון,  אף שרה את השירים המלווים את המיזם.

 

שיתוף הפעולה בין השניים יבוא לידי ביטוי גם באירוע פתיחת התערוכה "דולפינים בנמל יפו".

 

דולפינים בנמל יפו

תערוכת ענק, שהוקמה בשיתוף עם עמותת מחמל"י (מרכז חקר מידע וסיוע ליונקים בישראל), ותציג אוסף של כמאה צילומים  שצולמו על ידי חוקרי ומתנדבי העמותה במהלך פעילותם בשנים האחרונות בתחום המחקר, החינוך, וההצלה. בחלל התערוכה תוקם דיונת חול ועליה שלד לוויתן  באורך של למעלה מ-12 מטר שנסחף אל חוף אשקלiן, עמדת קולות לוויתנים ושלדי דולפין בגודל טבעי. לרשות הילדים יהיו שלל הרצאות, שעות סיפור ופינות יצירה כגון: אוריגאמי של לויתן, וערכת שיווי משקל של דולפין, וגם ציור הקיר "עולם תת מימי" של דרור פריד שיצייר אותו במהלך האירוע.

 

"דולפינים בנמל יפו"

 

פתיחת התערוכה:

21 באפריל, 18:00, מחסן 2

 

בתוכנית:

השקת מיזם שמירת הדולפינים והיונקים הימיים

הקרנת בכורה של "בת הים והדולפינים" בבימויו של רן לוי-יממורי

איונה מידלטון ורומי לוי-יממורי בשירה ובפסנתר

הקרנת סרטון על פיונה מידלטון והצלת כלבי הים

פיונה מידלטון בקטע מוסיקלי לכינור

גיל בוהדאנה במופע "צלילים מחצר הגרוטאות"     

 

צלילים מחצר הגרוטאות

גיל בוהדנה, נגן כלי נשיפה ואדריכל נוף במקצועו, מגיע לנמל עם המופע "צלילים מחצר הגרוטאות" בו הוא משלב כלים שבנה מחומרים ממוחזרים כגון: חליל ממטרה, עוגב מצינורות ביוב, מערכת תופים מדלת ארון ישנה עם מקלות תיפוף ממסרגות ועוד המון כלי נגינה ייחודיים החוברים לכדי סימפוניה.

 

אקו 3

מופע מוסיקלי של ההרכב Echo3, שהוא מפגש מוסיקלי בין שלושה יוצרים המנגנים מוסיקה מקורית מלאת הומור ורגש. חלק מהקטעים נכתבו כפס קול לסרטי טבע של נשיונל ג'יאוגרפיק וחלקם נוצרו מסיפורי החיים והחוויות של חברי ההרכב, שסיפורם יסופר במופע.

 

קרקס  בנמל יפו

נמל יפו הופך לזירת קרקס אחת גדולה בניצוחו של קרקס "פנגיאה". מופעי לוליינות, אקרובטיקה, קוסמות, ליצנות יפעלו במוקדים שונים בנמל תוך שיתוף קהל המבקרים.

 

מיצג בתערוכה "שיבולת" בנמל יפו

 

שיבולת

נמל יפו משתף פעולה עם המחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל בתערוכת מדבקות ענק הפזורות במרחב הציבורי לאורך הנמל.  14 עבודות הסטודנטים מציגות את המפגש בין שתי השפות המתקיימות מרחב שלנו, עברית וערבית, ודרכן ניתן להבין את המציאות מלאת הניגודים בה אנו חיים: לעיתים מרחב של ייאוש, לעיתים של תקווה. הצגת העבודות בנמל קשורה לאופיו המיוחד והן פותחו מתוך המרחב הספציפי של הנמל המאגד בתוכו את המפגש בין הניגודים לצד הדו קיום המתקיים בו.

 

לפירוט שלל הפעילויות, ולוח הזמנים של הפסטיבל:

http://immrac.org/

 

 

 

 

 

 

 

 

|
|
|
|
|