אאידה, אנדראה בוצ'לי ומופעי אופרה נוספים יעלו השבוע למרגלות המצדה - פסטיבל האופרה במצדה וירושלים

פסטיבל האופרה במצדה ובירושלים

 

מאת: עינת לוי

 

כ-2500 עובדים רובם תושבי הנגב והדרום ואיתם זמרים, תפאורנים, מלבישים, מעצבים ונגנים מהארץ ומחו"ל עסוקים בימים אלה בהכנות לפסטיבל האופרה במצדה וירושלים שבמרכזו הפקת הענק של אאידה למרגלות המצדה.

 

האופרה "נבוקו", שהועלתה בשנה שעברה במצדה הצליחה למשוך תשומת לב עולמית. תיירים רבים הגיעו להופעה ובעת ובעונה אחת הוצג ים המלח כמועמד לאחד משבעת פלאי תבל. השנה האופרה הישראלית תשתף פעולה עם פסטיבל אוראנג' שבצרפת, שבעקבותיו יגיעו לארץ יוצרים מובילים בתחומם לעבודה עם האופרה הישראלית ביניהם הבמאי שארל רובו, שמביים הפקות אופרה בכל בתי האופרה בצרפת ובבתי אופרה רבים ברחבי העולם והכוריאוגרף ז'אן-שארל ז'יל, שרקד עם מיטב להקת המחול בעולם וב- 12 שנה האחרונות הפך לכוריאוגרף.

 

"נבוקו" למרגלות המצדה

 

גם הפעם מגייסת האופרה לשורותיה אמנים ותושבים מהדרום בהם להקת המחול הבדואית מטעם מתנ"ס רהט קאן זמאן ("דברים מן העבר"), המהווה מותג של הריקוד העממי במסורת הערבית וקבוצת עולות חדשות מאתיופיה בגילאי 12-10 ממרכז הקליטה של ערד, שיופיעו על הבמה במצדה בריקוד שמשלב בין ריקוד אתיופי מסורתי לבין משחק וריקוד על הבמה לצלילי המוסיקה של אאידה של ורדי וכבר בימים אלו הן עובדות עם הכוריאוגרף
 ז'אן-שרל ז'יל.

 

הפסטיבל יתקיים בין התאריכים 12-1 ביוני, למרגלות המצדה בים המלח ובירושלים.

 

השנה למרגלות המצדה יוצגו מספר הופעות:

 

אאידה

האופרה "אאידה" מאת ורדי בניצוחו של דניאל אורן ובבימויו של שארל רובו. באופרה משתתפים סולנים ישראלים ובין לאומיים ובהם: הסופרן הסינית הה הוי בתפקיד אאידה, הטנור האיטלקי מרקו ברטי בתפקיד הקצין המצרי רדמס, המצו סופרן ההונגריה אילדיקו קומלושי בתפקיד אמנריס, פאטה בורצ'ולדזה בתפקיד רמפיס, התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון-לציון, מקהלת האופרה הישראלית, המקהלה הפילהרמונית תל-אביב, וכן מאות רקדנים וניצבים.

מתי: 1, 2, 4, 7, 9 ו-11 ביוני

 

האופרה "אאידה", הדמיה

 

אנדראה בוצ'לי

בנוסף למופעי "אאידה" יתקיים השנה קונצרט גאלה חד פעמי של הטנור הנודע אנדראה בוצ'לי, שיבצע אריות אופראיות ושירים פופולאריים מהקלטותיו.

מתי: 12 ביוני

 

הארנה מוורנה

כמו כן, יגיעו לארץ לראשונה התזמורת והסולנים של הארנה מוורונה, שיבצעו את הרקויאם של ורדי. בין הסולנים: הסופרן  סווטלה וסילייבה והמצו סופרן מריאנה פנטצ'בה מבולגריה, הטנור האיטלקי סטפנו סקו  והבס יליד ברזיל לואיז-אוטביו פארייה.

מתי: 3 ביוני

 

פסטיבל האופרה יתקיים השנה לראשונה גם בירושלים ובו:

 

האופרה "ירושלים" מאת ג'וזפה ורדי תופיע לראשונה בישראל, בבריכת הסולטן בניצוחו של דייויד שטרן המנהל המוסיקלי של האופרה הישראלית (6 ביוני). קונצרט גאלה של תזמורת וסולני הארנה מוורונה בניצוחו של ג'וליאנו קרלה (2 ביוני).

 

30 קונצרטים קאמריים ווקאלים יתקיימו בעשרה אתרים שונים ברחבי העיר ובהם: הדורמיציון, מוזיאון מגדל דוד, כנסיית סט. אנדרוז, כנסיית האחיות ציון בעין כרם, ההוספיס האוסטרי ואחרים (3 ביוני).

 

לפרטים נוספים: http://www.opera-masada.com/

|
|
|
|
|