מפגשים בין יוצרים ליצירות אומנות, לילה של "נקודת מגע" במוזיאון ישראל

נקודת מגע 

 

מוזיאון ישראל פותח את שעריו לביקור תרבותי, חד פעמי, בחללי המוזיאון. "נקודת מגע" הוא לילה של מפגשים בין יוצרים ליצירות אומנות, במסגרתו יתאפשר לשוטט בתוך חלליו השונים עד השעה שתיים בלילה. תוסיפו לזה נגנים, שחקנים, אנשי מילה, רקדנים, פרפורמרים, דיג'ייז ואמני גרפיטי ש"ישתלטו" לערב אחד, על המוזיאון ויצרו נקודת מגע מקורית וחד פעמית עם יצירות האמנות המוצבות בחלל.

 

מסיבת אוזניות, "נקודת מגע"

 

האירוע יתקיים ביום חמישי, 14 ביולי, בין השעות 2:00-21:00

 

בין נקודות המגע אותן ניתן יהיה לפגוש, בו זמנית, באזורים שונים של המוזיאון:

 

אהבות קטנות

הזמרות קרולינה ודקלה במופעים אישיים, על חיים ואהבה, ליד הפסל "אהבה" שיצר האמן רוברט אינדיאנה המוצב בגן הפסלים.

 

למידע נוסף חייג

הקהל יוכל להשתמש בטלפון בתוך הגלריות ולהתקשר לשורה של "מביני אמנות" על מנת לקבל מידע נוסף לגבי יצירות בולטות וחשובות. הזדמנות לשוחח, אחד על אחד, עם האוצרים ומבקרי האמנות הבולטים בארץ. במקביל, השיחות כולן ישודרו לייב וניתן יהיה לזפזפ ביניהן ולהאזין לדיאלוג.

 

אמנות הרדיו

קובי מידן יארח את סיגלית לנדאו תחת כיפת השמיים, לשיחה בשניים עם הקרנת ענק של עבודותיה. ההאזנה לראיון באמצעות אוזניות בלבד.

 

גיג הגיגים

חשיפה ציבורית של תהליך הכתיבה האישי. על גבי עמדות מחשב, אל מול קהל, יישבו מיטב הכותבים המקומיים ויהגגו בחי על ביקור במוזיאון. מחיקות, התלבטויות ושלל תהיות המלוות את תהליך הכתיבה יוקרנו על גבי קירות המוזיאון  ויראו בפני כל. בהשתתפות: שי גולדן, ליאת בר-און, הילה אלפרט, אסף גברון, מנחם בן, דרור פוייר, שרון קנטור.

 

ליווי מוזיקלי אישי

נגנים מקצועיים ומוערכים לוקחים לסיור אישי וחד פעמי את עצמם, כלי הנגינה שלהם ואדם אחד מהקהל למסע מוסיקלי, רגלי בתוך המוזיאון. כשהם חמושים באוזניות, רק הם ובני הלוויה שלהם, יוכלו ליהנות מחוויית שיטוט ייחודית עם סאונד שמנוגן במיוחד בשבילם. בהשתתפות: יאיר קז (ג'ירפות), עוזי פיינרמן (בום פם), שרון קנטור, מיכאל גריילסאמר, עמנואל ויצטום, רם אוריון, טליה אליאב, רייסקינדר.

 

מסיבה בשקט מוחלט

מסיבת אזניות, תחת כיפת שמיים, בסמוך לפסל של אניש קאפור "היפוך העולם, ירושלים", בניצוחו של דיג'יי רוני ורטהיימר ובהשתתפות קולקטיב הגרפיטי המוערך Broken Fingaz  ואמן הוידיאו רם מצא.

 

אל מול המשכן

יוסי שריד, דניאלה וייס, דן מרגלרית וארנון פרלמן באולמות הארכיאולוגיה המוקדשים לבית המקדש השני, ישלחו מסרים וורבלים היישר לבית הנבחרים הנשקף מבעד לחלון הגלריה.

 

עבודה זרה

ליד פסלו של אוהד מרומי, "הנער מדרום תל-אביב", תופיע קבוצת רקדנים זרים בארץ, שרוקדים במיטב להקות המחול בישראל. המופע מבקש לחקור מי כאן עובד זר וכיצד הם רואים את החברה הישראלית.

 

סיפורים לשעת לילה כמעט מאוחרת

פסלו של ג'יימס טורל, "החלל הרואה", ישמש מקום למפגשים ליליים מלאי השראה. שם, בחלל מרתק יבקשו מומחים לקחת את הקהל למחוזות תודעתיים שמיימים, בעזרת הקול שלהם, מקרן יד קטן וחופה של כוכבים. בהשתתפות: גבי ניצן, גיל אלון, פרופ' עמרי ונדל ויובל מסקין.

 

מזמור למקום ומקאם

מסע מוזיקלי ווקאלי-אינסטרומנטלי בגלריית שלוש הדתות באגף לארכיאולוגיה. מוזיקאים: אמיר שהסאר, מארק אליהו, אלון אמאנו קמפינו וארז מונק.

 

קרן לייזר

הגיטריסט והבלוזיסט לייזר לויד, במופע נשמה יהודית עם גרוב קרליבכי וודסטוקי לצד קיר החנוכיות.

 

 

|
|
|
|
|